Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 28 листопада, 13:39:48

Любителі інтернет-магазинів, не потрапте на гачок “кібершахраїв”

23.08.2013   07:14

Лише за літній період працівниками відділу боротьби з кіберзлочинністю УМВС України в Чернігівській області задокументовано 29 кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст.190 Кримінального кодексу України “шахрайство”.

Практично кожна людина в Україні знає, що таке мережа Інтернет, а п’ята частина населення, за дослідженнями, кожного дня користується всесвітньою “павутиною” у позаробочий час. Відповідно, поступово збільшується й кількість кіберзлочинів – протиправних дій, які направлені на звичайних користувачів. Такі факти не лишаються непоміченими правоохоронними органами.

Розвиток технологій не стоїть на місці і мережа Інтернет вже міцно увійшла в повсякденне життя населення. Але користуються комп’ютером не лише чесні законослухняні громадяни, але і люди, які мають на думці збагатитися за рахунок злочинних дій. Кримінальним законодавством передбачено ряд правопорушень, які відносяться до кіберзлочинності, серед них є і шахрайство, вчинене з використанням електронно-обчислюваної техніки.

Розповсюдженими кіберзлочинами є шахрайства в мережі Інтернет: недотримання умов купівлі товарів через мережу Інтернет, зокрема при продажі товарів на інтернет-дошках оголошень та інтернет-аукціонах; дистанційне зняття коштів з банківських карток, шляхом входження в довіру й витребування інформації по картковому рахунку; втручання в систему “Клієнт-Банк”.

Шахраї під приводом купівлі товару пропонують оплатити річ шляхом переказу грошей на рахунок банківської картки і зникають. Або телефонують представляються працівниками відділення того чи іншого банку й пропонують потерпілим підключити різного роду послуги, необхідні для безпеки їхнього власного відкритого карткового рахунку. Для здійснення своєї злочинної діяльності шахраям потрібно мати лише мобільний номер та картковий рахунок.

Все ширшого розповсюдження набуває ситуація, пов’язана із заволодінням коштами громадян через незаконний електронний доступ до банківських рахунків.

У подібних випадках громадянам необхідно відразу звертатись у відповідну банківську установу для блокування рахунку, та у правоохоронні органи – з метою запобігання вчинення злочину.

Кількість таких випадків зростає з кожним днем. Лише за літній період працівниками відділу боротьби з кіберзлочинністю УМВС України в Чернігівській області задокументовано 29 кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст.190 Кримінального кодексу України (шахрайство), вчинених двома місцевими жителями по відношенню до осіб з різних областей України.

Причиною даної категорії злочинів є те, що зловмисник, який телефонував потерпілій особі, на час скоєння злочину знаходився у іншому кінці України і після отримання коштів зв’язок відключається повністю. Інформацію про “перспективних” потерпілих злочинці отримують в мережі Інтернет, відслідковуючи щоденно номера телефонів громадян, їхні повідомлення про втрати документів, речей чи місця їх втрати.

Швидкість реагування міліції на злочин залежить від об’єктивності інформації та своєчасності її отримання. Швидке отримання інформації від громадян про осіб даної категорії, описи їхньої зовнішності, переміщення на автотранспорті, місця реалізації та збуту викраденого тощо – це все стане у пригоді правоохоронцям та сприятиме розкриттю кримінального правопорушення.

Щоб не стати жертвою шахрайства в мережі інтернет скористайтесь наступними порадами:
– використовуйте тільки відомі інтернет-магазини й Інтернет-аукціони, які мають певну репутацію та ті, якими користувалися ваші знайомі, родичі;
– користуйтесь тільки тими інтернет-ресурсами, які використовують платіжні картки, а не електронні гаманці. Особу набагато важче ідентифікувати за розрахунковим рахунком платіжної картки, ніж за номером електронного гаманця;
– користуйтесь антивірусними засобами, фаєрволами (мережевими сканерами);
– не реагуйте на сумнівні поштові повідомлення;
– перевіряйте магнітні носії на наявність шкідливого програмного забезпечення;
– не розголошуйте відомості, які використовуються для роботи системи “Клієнт банк” (паролі, інформацію про клієнта).

 

Останні новини Чернігівщини

10 легких та веселих фільмів, як ліки від осінньої хандри

10 легких та веселих фільмів, як ліки від осінньої хандри 09:28

Осінню хандру кожен долає по-своєму: пробіжками на природі, фотосесіями в листі, читанням гарних книг.

Смачні рецепти вихідного дня: банош з бринзою по-гуцульськи

Смачні рецепти вихідного дня: банош з бринзою по-гуцульськи 09:21

Бринза — це м'який розсольний сир. Ті, хто хоча б раз пробував бринзу, не можуть не погодитися, що це дуже смачно. Банош — каша, приготовлена з кукурудзяного борошна з додаванням вершків або сметани. Подається з бринзою, грибами, шкварками.

Гороскоп на тиждень з 29 листопада до 5 грудня 2021 року

Гороскоп на тиждень з 29 листопада до 5 грудня 2021 року 09:11

Тиждень починається з гармонійних аспектів Марса та Нептуна, Сонце у поєднанні з Меркурієм у Стрільці. Водночас не варто забувати, що все ще коридор затемнень, тому намагайтеся реально дивитися на речі та пропоновані перспективи.

Ханука 2021: історія свята та традиції

Ханука 2021: історія свята та традиції 08:55

Ханука – це іудейське свято світла, яке 2021 року почнуть відзначати ввечері 28 листопада. Святкування триватиме вісім днів, аж до вечора 6 грудня.

Станом на 28 листопада в Україні зафіксовано 14200 нових випадків COVID-19

Станом на 28 листопада в Україні зафіксовано 14200 нових випадків COVID-19 08:38

7 483 нові випадки COVID-19 зафіксовано в Україні станом на 28 листопада 2021 року. Зокрема, захворіли 774 дитини та 105 медпрацівників.