Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 22 лютого, 12:36:46

На Чорнобильській АЕС розпочала роботу експертна місія МАГАТЕ

14.08.2013   07:23Агенцiя

13 серпня на Чорнобильській АЕС розпочала роботу експертна місія МАГАТЕ з розгляду та видачі коментарів до проекту технічних специфікацій на упаковки з кондиціонованими відходами. Місія організована в рамках проекту технічного співробітництва МАГАТЕ UKR/9/030 “Надання допомоги ЧАЕС у знятті з експлуатації та безпечному поводженні з радіоактивними відходами”.

На майданчику Чорнобильської АЕС в даний час проводяться пусконалагоджувальні роботи з подальшим введенням в експлуатацію промислового комплексу по поводженню з твердими РАВ та заводу з переробки рідких РАВ. Упаковки РАВ, що підлягають захороненню у приповерхневому сховищі будуть направлятися в спеціально обладнане приповерхневе сховище ТРО.

Перед початком експлуатації установки з переробки/кондиціонування РАВ рекомендується, щоб постачальник радіоактивних відходів склав Технічні специфікації на кожен тип упаковок відходів, що підлягають захороненню. Технічні специфікації повинні містити перелік технічних умов на виготовлення упаковок, інформацію про характеристиках кінцевого продукту кондиціонування, а також процедури тестування, призначені для контролю якості виготовлених упаковок РАВ.

Метою місії є отримання рекомендацій та коментарів до розроблених Чорнобильською АЕС технічних специфікацій на упаковки для твердих і стверджених РАВ.

У роботі місії беруть участь, крім експертів МАГАТЕ, представники Державного агентства з управління зоною відчуження, персонал ДСП ЧАЕС, Централізованого підприємства по поводженню з РАВ, Державного науково-технічного центру з ядерної та радіаційної безпеки. Місія закінчить роботу 15 серпня, за її результатами будуть підготовлені офіційні рекомендації.

Останні новини Чернігівщини

Як хобі перетворити на успішний бізнес

Як хобі перетворити на успішний бізнес 11:59

Про це йшлося на засіданні клубу в Чернігівському міському центрі зайнятості. Своєю бізнес-ідеєю та секретами успішного ведення бізнесу з безробітними ділилася відома чернігівська майстриня, дизайнер Людмила Заровська. Тема зустрічі «Хенд-мейд - шедеври своїми руками». Цього разу говорили про прикраси ручної роботи зі стрічок та намистин.

В обласному центрі презентували унікальну документальну стрічку

В обласному центрі презентували унікальну документальну стрічку "Вдовині села Чернігівщини" 11:53

«Вдовині села Чернігівщини» – п’ятдесятихвилинний документальний фільм, створений на основі життєвих історій мешканок Чернігівського району. 21 лютого, стрічку презентували громаді у Чернігівському обласному молодіжному центрі. У заході взяла участь заступник голови Чернігівської ОДА Наталія Романова.

"Внутрішній контроль та аудит – як основа підвищення ефективності місцевих бюджетів" 11:33

20 лютого у м.Києві відбулася презентація та експертне обговорення напрацювань проекту «Внутрішній контроль та аудит – як основа підвищення ефективності місцевих бюджетів у 4-х регіонах України», який був реалізований у 8-ми громадах Миколаївської, Дніпропетровської, Чернігівської та не окупованої частини Луганської області.

Чернігів готується проводити перші тематичні сезонні фестивалі

Чернігів готується проводити перші тематичні сезонні фестивалі 11:21

У Чернігові планують проводити більше тематичних сезонних фестивалів. А також - різноманітних чемпіонатів, конкурсів, навчальних семінарів, майстер-класів тощо. Виконавчий комітет міської ради 20 лютого погодив внесення змін до Програми розвитку туризму та промоції міста Чернігова на 2019-2021 роки.

У Чернігівській ОДА підтримують ініціативи національно-культурних товариств

У Чернігівській ОДА підтримують ініціативи національно-культурних товариств 11:18

21 лютого заступник голови Чернігівської ОДА Андрій Подорван зустрівся з представниками національно-культурних товариств області. Захід приурочений до Міжнародного дня рідної мови.