Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 17 листопада, 08:20:35

На Чорнобильській АЕС розпочала роботу експертна місія МАГАТЕ

14.08.2013   07:23Агенцiя

13 серпня на Чорнобильській АЕС розпочала роботу експертна місія МАГАТЕ з розгляду та видачі коментарів до проекту технічних специфікацій на упаковки з кондиціонованими відходами. Місія організована в рамках проекту технічного співробітництва МАГАТЕ UKR/9/030 “Надання допомоги ЧАЕС у знятті з експлуатації та безпечному поводженні з радіоактивними відходами”.

На майданчику Чорнобильської АЕС в даний час проводяться пусконалагоджувальні роботи з подальшим введенням в експлуатацію промислового комплексу по поводженню з твердими РАВ та заводу з переробки рідких РАВ. Упаковки РАВ, що підлягають захороненню у приповерхневому сховищі будуть направлятися в спеціально обладнане приповерхневе сховище ТРО.

Перед початком експлуатації установки з переробки/кондиціонування РАВ рекомендується, щоб постачальник радіоактивних відходів склав Технічні специфікації на кожен тип упаковок відходів, що підлягають захороненню. Технічні специфікації повинні містити перелік технічних умов на виготовлення упаковок, інформацію про характеристиках кінцевого продукту кондиціонування, а також процедури тестування, призначені для контролю якості виготовлених упаковок РАВ.

Метою місії є отримання рекомендацій та коментарів до розроблених Чорнобильською АЕС технічних специфікацій на упаковки для твердих і стверджених РАВ.

У роботі місії беруть участь, крім експертів МАГАТЕ, представники Державного агентства з управління зоною відчуження, персонал ДСП ЧАЕС, Централізованого підприємства по поводженню з РАВ, Державного науково-технічного центру з ядерної та радіаційної безпеки. Місія закінчить роботу 15 серпня, за її результатами будуть підготовлені офіційні рекомендації.

Останні новини Чернігівщини

У Чернігові визначили переможців конкурсу проєктів програм стосовно молоді та дітей міста

У Чернігові визначили переможців конкурсу проєктів програм стосовно молоді та дітей міста 15:19

У Чернігові відбувся конкурс проєктів програм, розроблених інститутами громадянського суспільства, стосовно молоді та дітей міста. На засіданні конкурсної комісії 14 листопада визначили переможців цього конкурсу.

"Експлікація осені" оркестру Військово-музичного центру Сухопутних військ 15:09

«Експлікацію осені» подарував глядачам 15 листопада духовий оркестр Військово-музичного центру Сухопутних військ Збройних Сил України (начальник центру - художній керівник — Ігор Кішман, начальник оркестру — Роман Павлів).

Побутова техніка та меблі - для багатодітних родин області

Побутова техніка та меблі - для багатодітних родин області 14:54

Холодильник та морозильну камеру отримали дві багатодітні родини з Носівщини – сім’ї Крещенків з міста Носівка та Назаренків із села Платонівка.

Про перемоги чернігівських спортсменів-велосипедистів розповіли на прес-конференції

Про перемоги чернігівських спортсменів-велосипедистів розповіли на прес-конференції 14:47

Чернігівські юні велосипедисти – переможці багатьох Всеукраїнських і Міжнародних змагань 15 листопада розповіли про головні свої досягнення.