Принциповість прокуратури коштувала фізособі майже 700 тисяч гривень
Упродовж 2 років прокуратура області намагалася довести судам безпідставне стягнення з бюджету майже 700 тис. грн.
Проведеним прокуратурою області моніторингом судових рішень встановлено, що рішенням Деснянського райсуду м. Чернігова від 14.09.2007 з єдиного казначейського рахунку Державного бюджету України на користь фізичної особи стягнуто вартість нібито неповернутого Державною виконавчою службою майна у розмірі близько 700 тис. грн.
Підставою для прийняття такого рішення слугувала постанова апеляційного господарського суду, якою визнано неправомірними дії ДВС по неповерненню майна, що є предметом даного судового спору.
За касаційною скаргою прокуратури області вказану постанову скасовано та подано до суду заяву про перегляд рішення Деснянського суду за нововиявленими обставинами.
Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ повністю погодився з позицією прокуратури області щодо наявності підстав для перегляду судового рішення і скасувавши незаконні рішення двох інстанцій повернув справу на новий розгляд.
Рішенням Деснянського райсуду м. Чернігова від 9.08.2013 оскаржуване судове рішення скасовано, а у задоволенні позову фізичної особи відмовлено.
Таким чином, прокуратура області при вирішенні даного спору, що перебуває в суді з 2005 року, дотримуючись принципової та послідовної позиції довела, що дії державного органу були правомірними, а стягнення з Державного бюджету України коштів – безпідставним.
Зайнявши наступальну, принципову та послідовну позицію в судах, прокуратура області попередила незаконне стягнення з Державного бюджету України майже 700 тис. грн.
Останні новини Чернігівщини
З 26 січня у Чернігові змінюється рух тролейбусів №3 та №7А 15:01
З понеділка, 26 січня, у Чернігові тимчасово змінюється схема руху тролейбусних маршрутів №3 та №7А.
Вікімарафон – 2026 у Чернігові: 25 років вільних знань та внесок нашої бібліотеки 14:56
22 січня Чернігівська ОУНБ імені Софії та Олександра Русових учергове стала осередком творення цифрової історії.
Громади Чернігівської області отримають фінансування на 9 проєктів відновлення за підтримки ЄІБ 14:54
Українські громади отримають 740,3 млн грн, для реалізації 119 проєктів відновлення громад, за підтримки Європейського інвестиційного банку.
Внаслідок атаки росіян по Ніжинському району є постраждалі: поліція документує наслідки 14:52
Сьогодні вдень ворожа армія вдарила безпілотниками по території агропідприємства у Вертіївській громаді Ніжинського району.
Коли професія не має статі: історія жінок, які обрали «чоловічу» справу 14:51
У сучасному світі все більше жінок доводять: професія не має статі, а новий старт можливий у будь-якому віці. Яскравий приклад — історія трьох жінок, які наважилися опанувати так звану «чоловічу» професію машиніста-кочегара котельні.