Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 15 червня, 12:45:52

"Смоленськ" буде піднятий

08.08.2013   13:32Агенцiя

Археологи планують підняти з води залишки військового корабля поблизу селища Ладинка Чернігівського району. Монітор «Смоленськ» затонув ще у часи Другої світової, але дослідники певні: зберігся він добре.

 У часи війни монітор «Смоленськ» знищував німецькі переправи, а сьогодні його залишки лежать на дні Десни. Його побудували в Польщі майже 90 років тому. З того часу він встиг змінити назву з  монітора «Краків» на «Смоленськ», пережити не один ремонт та взяти участь у чисельних військових операціях.
 
Для військових археологів «Смоленськ» — справжній скарб. Вони приїжджають сюди майже щороку – розшукують нові артефакти. Кожна знахідка для них – особлива.
 
Два роки тому Товариство ветеранів розвідки військово-морського флоту відновило у Ладинці пам’ятний знак легендарному «Смоленську». На ньому викарбували імена всіх, хто служив на судні. Про затонулий корабель нагадує і Ладинська середня школа – уже кілька років вона носить ім’я Героїв Пінської військової флотилії.
 
Цьогоріч до розкопок українських пошуковців приєднаються білоруські та польські колеги. Всі знайдені артефакти планують представити в Музеї флотилії. Ладинська сільрада вже виділила під нього окрему будівлю.

ЧОДТРК "Сівер-центр"

Останні новини Чернігівщини

Ворог атакував відновлений Михайло-Коцюбинський ліцей: заступниця голови ОДА оглянула масштаби руйнувань

Ворог атакував відновлений Михайло-Коцюбинський ліцей: заступниця голови ОДА оглянула масштаби руйнувань 12:45

12 червня вночі атаки ворога зазнало селище Михайло-Коцюбинське – там чули 4 вибухи. Внаслідок удару російської армії суттєві пошкодження отримала нещодавно відновлена будівля місцевого ліцею.

Навіть краплинка крові рятує життя: в обласній дитячій лікарні відзначили донорів Чернігівщини 11:41

Всесвітній день донора крові відзначається щорічно 14 червня. Сьогодні, напередодні свята, в Чернігівській обласній дитячій лікарні дякували тим, хто свідомо та самовіддано ділиться своєю кров'ю задля порятунку інших.

Довічне позбавлення волі: у Чернігові суд виніс вирок обвинуваченому у вбивстві двох інструкторів у навчальному центрі 11:06

Чернігівський районний суд визнав винним курсанта у вчиненні умисного вбивства двох інструкторів-військовослужбовців та пораненні ще одного, призначивши йому покарання у вигляді довічного позбавлення волі.

У День Сил безпілотних систем Президент відзначив досвід України у застосуванні технологій та закликав пам'ятати, якою ціною він здобувається

У День Сил безпілотних систем Президент відзначив досвід України у застосуванні технологій та закликав пам'ятати, якою ціною він здобувається 10:29

У День Сил безпілотних систем ЗСУ Президент України вручив орден «Золота Зірка» рідним загиблого Героя України, молодшого лейтенанта Андрія Михна – уродженця Чернігівщини, який служив у складі 414-ї окремої бригади ударних безпілотних авіаційних систем «Птахи Мадяра».

Школярки з Бахмача стали чемпіонками України у Всеукраїнських шкільних лігах «Пліч-о-пліч» 10:14

Команда дівчат із Бахмацького закладу загальної середньої освіти №5 виборола титул чемпіонок України з масового футболу серед учениць 5–9 класів у фінальному етапі Всеукраїнських шкільних ліг «Пліч-о-пліч», який відбувся у Києві.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини