Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 3 грудня, 22:18:25

Свиняча “чума” уже біля українського кордону

02.08.2013   14:09Агенцiя

Про це йшлося на робочій нараді з користувачами мисливських угідь Чернігівщини, що днями відбулася в актовій залі Чернігівського обласного управління лісового та мисливського господарства.

Зі вступним словом на нараді виступив начальник управління Валерій Лозицький.

Він наголосив, що нагальна необхідність проведення такої наради продиктована насамперед тим, що потрібно оперативно довести до відома державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Чернігівській облдержадміністрації планів спільних дій у разі виникнення підозри та підтвердження діагнозу захворювання на африканську чуму свиней в області. А підстави для серйозного занепокоєння є, бо через Чернігівщину транзитом на відпочинок проїжджає значна кількість громадян з Російської Федерації, де з початку поточного року зареєстровано вже 71 випадок африканської чуми свиней. Наші сусіди, їдучи на відпочинок, зупиняються на рекреаційних пунктах, залишають після себе сміття, в якому може виявитися і збудник африканської чуми свиней. Теж саме і з боку іншого нашого сусіда – Республіки Білорусь, де також уже зареєстровані випадки цієї небезпечної хвороби тварин.

Начальник управління у вступному слові зупинився також на проблемі початку мисливського сезону на пернату дичину у зв’язку з пожежонебезпечною ситуацією. Цей день, якого мисливці чекають цілий рік, обов’язково розпочне сезон вчасно, якщо пожежонебезпечна ситуація відповідатиме третьому класу. Але, якщо вона рівнятиметься п’ятому класу загрози, то мисливський сезон буде відкладено.

На необхідності посилення заходів з профілактики захворювання диких тварин на африканську чуму свиней, сказ, та інші хвороби наголошував начальник протиепізоотичного відділу Головного управління ветеринарної медицини в Чернігівській області Микола Мазигула, всебічно проаналізувавши в доповіді стан справ з профілактики захворювань тварин у мисливських господарствах, а також ті проблеми, які потребують невідкладного вирішення. Зокрема йшлося про посилення уваги до виявлення сказу, бо вже відомі випадки захворювання на сказ не тільки лисиць та вовків, а навіть кротів і бобрів…

Питання щодо ведення мисливського господарства та завдання, які потребують посиленої уваги користувачів мисливських угідь висвітлив начальник відділу мисливського господарства Микола Пиріг. Він зокрема наголосив на посиленні взаємодії і співпраці користувачів мисливських угідь з лісовою охороною Чернігівського ОУЛМГ в пожежонебезпечний період, та на необхідності більш рішучої боротьби з браконьєрством.


Чернігівське ОУЛМГ

 

Останні новини Чернігівщини

 За минулу добу в Чернігівській області виявлено 382 нових випадки COVID-19

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 382 нових випадки COVID-19 18:10

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 3 грудня в області зафіксовано 382 нових випадки COVID-19. Зокрема 243 — у Чернігівському районі (в тому числі 166 — у Чернігові), 71 — у Прилуцькому, 57 — у Ніжинському, 6 — у Новгород-Сіверському та 5 — у Корюківському районі. 47 захворілих госпіталізовані.

Розпочато ремонт мосту через річку Cмяч на трасі Н-28 Чернігів - Городня - Сеньківка

Розпочато ремонт мосту через річку Cмяч на трасі Н-28 Чернігів - Городня - Сеньківка 16:32

Капітально оновлюємо передаварійний міст через річку Смяч на дорозі Н-28 Чернігів - Городня - Сеньківка поблизу села Політрудня Городнянської ОТГ. Роботи розпочато.

У Чернігові відкрили виставку художніх робіт архітектора Андрія Карнабеда

У Чернігові відкрили виставку художніх робіт архітектора Андрія Карнабеда 16:24

У Національному архітектурно-історичному заповіднику "Чернігів стародавній" відкрили виставку робіт легендарного архітектора, краєзнавця і художника Андрія Карнабеда, якого за життя за принципову позицію щодо збереження та охорони пам’яток називали "останнім Дон Кіхотом старого міста".

У Чернігові харчування дітей у школах і дитсадках подорожчає

У Чернігові харчування дітей у школах і дитсадках подорожчає 13:56

У Чернігові встановили нові грошові норми на харчування дітей у школах, які діятимуть з початку 2022 року. Відповідне рішення виконком міської ради прийняв сьогодні, 3 грудня.

В облдержадміністрації привітали волонтерів

В облдержадміністрації привітали волонтерів 13:33

Напередодні Міжнародного дня волонтера у Чернігівській облдержадміністрації зібралися ті, хто щиро прагнуть зробити світ кращим та допомогти кожному, хто потребує захисту і підтримки.