Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 8 липня, 11:49:08

Гриби, ягоди збирайте, та про податки пам»ятайте

02.08.2013   12:34

Літо не лише найбагатша пора на дари природи, а ще й непоганий шанс заробити копійчину для неледачих. Щорічно на теріторії сіл працюють заготівельні пункти, які скуповують у односельців ягоди та гриби.

gribi

gribi

Доходи громадян від здавання  продукції флори та фауни підлягають  оподаткуванню. Це передбачено ст.179 Податкового кодексу України  від 02.12.2010р. № 2755-IV

Заготівельні організації та  іньші підприємства, установи, організації та фізичні-особи-суб»єкти господарської діяльності, які виплачують громадянам зазначені доходи, зобов»язані нараховувати, утримувати та перераховувати до бюджету податок з доходів фізичних осіб за ставкою 15% та своєчасно повідомляти податкові органи про виплачені доходи та утриманий з них податок за формаю № 1-ДФ.

Але на жаль, трапляються випадки,  коли фізичні особи ухиляються  від сплати податків чи сплачують  їх в неповному обсязі. Це залежить  від відповідальності і свідомості кожного заготівельника чи громадянина.
 

Останні новини Чернігівщини

Кращі книги року визначені 11:17

Компетентне журі визначило переможців обласного літературного конкурсу «Книга року-2019». Цьогоріч на конкурс була номінована 21 книга 19 авторів.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 10:56

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровано на території області за період з 8:00 7 липня до 8:00 8 липня 2020 року.