Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 9 серпня, 20:11:46

Прокурор добився в суді рішення на користь пенсіонерки, яка необачно замовила пластикові вікна

19.07.2013   14:08Агенцiя

Пенсіонерка з Чернігова, піддавшись рекламі та шарму продавців, більш ніж півроку тому замовила пластикові вікна.

Семи з лишнім тисяч гривень, необхідних для такої покупки, в неї не було, тому вона погодилась на люб’язно запропонований у місці замовлення вікон банківський кредит.

Повернувшись додому і перечитавши папери, жінка зрозуміла, що пристала на пропозицію, яка для неї важка й непотрібна. Від тих пір вона намагається розірвати підписані угоди. Тим часом банк, який вже перерахував кошти на рахунок підприємця, що мав виготовляти і встановлювати вікна, вимагає від клієнтки сплати щомісячних внесків для погашення кредиту та відсотків. Разом з тим, вікон підприємець так і не встановив.

Спочатку пенсіонерка писала підприємцю і банку листи, потім позивалася до суду проти банку - все безрезультатно. Вважаючи свої права порушеними, вона звернулась зі скаргою до прокуратури.

Ситуацію коментує прокурор відділу представництва інтересів громадян та держави в судах Вікторія Лавриненко:

- З правової точки зору, ця жінка мала підстави для претензій не до банку, а до підрядника. За договором, він повинен був виконати роботи протягом 30 днів. Частиною 2 статті 849 Цивільного кодексу України встановлено, що якщо підрядник своєчасно не розпочав роботу або виконує її настільки повільно, що закінчення її у строк стає явно неможливим, замовник має право відмовитися від договору підряду та вимагати відшкодування збитків. А цей підприємець, одержавши оплату, і не виконав робіт, і не повернув грошей. Виходом для замовниці було звернення за відповідним рішенням до суду.

У даному випадку громадянка через похилий вік і юридичну необізнаність належить до осіб, які мають право на те, щоб у суді їх порушені або оспорювані права захищав не адвокат, а прокурор. Право на такий вид захисту мають усі, хто не може здійснити в суді свої процесуальні повноваження через фізичний стан, недосягнення повноліття, похилий вік, недієздатність або обмежену дієздатність.

Цивільний позов про розірвання договору та повернення сплачених коштів, підтриманий прокурором, у суді було днями задоволено. Разом з тим, навіть погасивши основну суму кредиту, пенсіонерці доведеться самостійно розраховуватися з банком по відсотках.

- Тому хочеться порадити всім, - додала прокурор, – будьте уважними і обережними при укладенні будь-яких договорів. Не підписуйте їх зопалу. Краще відкладіть остаточне рішення і обміркуйте в спокійній обстановці всі “за” і “проти”.

Прес-служба прокуратури м.Чернігова

Останні новини Чернігівщини

7 міфів про алкоголь та наукові обгрунтування

7 міфів про алкоголь та наукові обгрунтування 13:16

Слухи о том, что крепкие напитки убивают мозг, а кофе помогает протрезветь, несколько преувеличены.

Смачні рецепти вихідного дня: топ 6 страв з цвітної капусти

Смачні рецепти вихідного дня: топ 6 страв з цвітної капусти 13:04

Який овоч не лише дуже смачний, але й гарний на вигляд? Багато хто, відповідаючи на це питання, назве цвітну капусту. Її суцвіття естетично виглядають і відмінно поєднуються з іншими овочами, більшістю спецій, сирами, м’ясом і птицею.

Гороскоп на наступний тиждень 10-16 серпня 2020 року

Гороскоп на наступний тиждень 10-16 серпня 2020 року 12:57

З 11 до 15 серпня Уран буде у стадії стаціонарності, Марс з’єднується з Чорним Місяцем, що активізує кармічні теми, проблеми поколінь. Маючи вплив на Марс, Чорний Місяць підпорядковує особисту волю підступним спонуканням та інстинктам.

9 серпня - День будівельника

9 серпня - День будівельника 09:01

У деяких пострадянських країнах святкується у другу неділю серпня. Свято День будівельника вперше встановлене за Хрущова 6 вересня 1955. Є традиційним у календарі працівників будівельних галузей. Популярні святкові заходи мають щорічний характер.