Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 28 січня, 09:29:23

На Чернігівщині зросло охоплення населення ВІЛ-сервісними послугами

16.07.2013   12:49Агенцiя

У Чернігівській області поліпшилися темпи розвитку мережі кабінетів «Довіра», де громадяни можуть отримати послуги з консультування та тестування на ВІЛ, а також поліпшення лабораторної діагностики туберкульозу

Про це йшлося під час чергової апаратної наради у Держслужбі України соцзахворювань.

Показник захворюваності на туберкульоз у 2012 році у порівнянні з 2008 роком знизився на 24,1%, з 82,3 до 62,5 на 100 тис. населення. За перший квартал 2013 року кількісне зростання захворюваності відбулося внаслідок покращення діагностики туберкульозу, ширшому запровадженню експрес-діагностики, а також завдяки інтенсивній роботі з групами ризику. З метою розширення можливостей лабораторної мережі для своєчасної діагностики туберкульозу, в тому числі і мультирезистентного, придбане сучасне обладнання, зокрема для експрес-діагностики хіміорезистентного туберкульозу. Завдяки цьому скорочено термін виявлення туберкульозу.

У регіоні проводиться щоквартальний моніторинг індикаторів виконання завдань та заходів програми. Разом із тим, керівник відомства звернула увагу представників фтизіатричної служби області на питання якості харчування хворих на туберкульоз, розбудову матеріально-технічної бази, а також приведення їх до стандартів інфекційного контролю.

У сфері протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу протягом останніх років в області зменшується рівень інфікування населення на ВІЛ: з 1,5% - у 2009 році до 0,8% - у 2012 році. Щороку в регіоні відбувається тестування на ВІЛ понад 100 тисяч осіб, що становить 10-11% від загальної кількості населення області.

Протягом 2009-2012 років покращилася робота з обліку ВІЛ-інфікованих - з 35% у 2009 році до 58% у 2012 році. Це дало змогу охопити більшу кількість осіб ВІЛ-сервісними послугами.

Відмічається зменшення кількості ВІЛ-інфікованих вагітних та кількості дітей, народжених від ВІЛ-позитивних матерів. В області відмічається зменшення темпу приросту смертності від СНІДу: з 66,7% у 2010 році, 14,5% у 2011 році до 3% у 2012 році.

В області забезпечено широкий доступ населення до послуг консультування та тестування на ВІЛ, адже в усіх районних та міських лікарнях створені та функціонують кабінети «Довіра». Загалом в області функціонує 28 кабінетів «Довіра», однак щороку відбувається розширення мережі кабінетів. Так, у 2012 році на базі кабінету «Довіра» Прилуцької центральної міської лікарні відкрився сайт антиретровірусної терапії, де лікування отримують 23 пацієнта. На базі кабінетів «Довіра» діють три телефони довіри і всі бажаючі можуть отримати інформацію щодо актуальних питань ВІЛ-інфекції/СНІДу.

Голова Держслужби України соцзахворювань Тетяна Александріна відзначила високий рівень організації роботи обласного центру профілактики та боротьби зі СНІДом, системність та якість у проведенні аналізу епідемічної ситуації, ефективність у визначення проблемних питань та шляхів їх подолання.

За інформацією Держслужби України соцзахворювань

Останні новини Чернігівщини

Навчитися жити далі: 12-річна бранка підвалу в Ягідному пройшла психологічну реабілітацію та бореться зі своїми страхами 11:30

“Я боялася всього” — 12-річна Аня може знову зайти у підвал в Ягідному, де її та ще 366 людей примусово утримували росіяни. Може відверто розповідати, що з нею сталося, жити з цим досвідом і допомагати одноліткам. Дівчинка стала учасницею програми — понад пів сотні дітей з різних куточків країни, які втратили батьків або пережили окупацію, протягом місяця перебували в Іспанії та щодня отримували психологічну терапію. Заснувала реабілітаційний табір для дітей киянка Оксана Лебедєва.

  Нинішня зимова повінь на Чернігівщині – є аномальною і сенсаційною

Нинішня зимова повінь на Чернігівщині – є аномальною і сенсаційною 11:16

В розпал зими рівень води в найбільших річках в межах Чернігівщини – Десні та Дніпрі підвищився немов під час весняного водопілля.

Під вогнем Городнянська та Семенівська громади: ситуація на ранок 27 січня

Під вогнем Городнянська та Семенівська громади: ситуація на ранок 27 січня 11:07

Російська армія за минулу добу із мінометів обстріляли громади Чернігівського та Новгород-Сіверського району.

 На користь Ніжинської громади вирішено стягнути 1 млн 717 тис. грн за користування землею – задоволено позов прокурора

На користь Ніжинської громади вирішено стягнути 1 млн 717 тис. грн за користування землею – задоволено позов прокурора 10:58

Господарським судом Чернігівської області 24.01.2023 задоволено позов прокуратури в інтересах Ніжинської міської ради до приватного товариства щодо стягнення 1 млн 717 тис. грн безпідставно збережених коштів внаслідок використання земельної ділянки комунальної власності площею майже 5,5 га без правовстановлюючих документів.

«Нетипові» пропозиції від роботодавців області

«Нетипові» пропозиції від роботодавців області 10:52

На Чернігівщині чимало хороших пропозицій від роботодавців, які готові платити гідну заробітну плату. База вакансій служби зайнятості оновлюється щодня, переглянути її можна на порталі державної служби зайнятості за посиланням https://chg.dcz.gov.ua. Найбільше вакансій для лікарів, слюсарів, водіїв, швачок, електромонтерів,підсобних робітників тощо.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини