Шахраї зняли порчу з селянки за 3000 гривень
В Козелецькому районі Чернігівської області сеанс «цілителів» закінчився для господині збитками у 3 тисячі гривень.
Близько 20 години до чергової частини Козелецького райвідділу внутрішніх справ із письмовою заявою звернулася 74-річна мешканка села Частівці, яка повідомила про те, що її обдурили невідомі.
На місце пригоди негайно виїхала слідчо-оперативна група Козелецького райвідділу міліції. Правоохоронці з’ясували, що близько 12 години до садиби потерпілої під’їхав червоний ВАЗ-2109, за кермом якого був смаглявий чоловік . З авто вийшла така ж повнява жінка і попрямувала до будинку бабусі.
Вже з порога непрохані гості запропонували господині свої послуги «цілителів». І хоча потерпіла й зізнається, що не раз чула і читала про подібні витівки спритних зайд, проте з невідомих причин вона таки стала учасницею їх спектаклю. Після маніпуляцій з яйцем та ритуального спалення газети, в яку були загорнуті гроші (саме на них, за словами ворожки, і було пороблено) «цілителі» залишили подвір’я.
Оговтавшись від спілкування з непроханими гостями, попри заборону «знахарки», господиня таки наважилася перевірити цілісність своїх заощаджень і виявила, що разом «порчею» зникли й 3 тисячі гривень, які стали платою за довірливість та наївність.
Міліція нагадує найголовніші правила поведінки у подібній ситуації:
- якщо до вас зайшли в будинок, двір чи просто підійшли на вулиці з пропозицією погадати чи зняти порчу, намагайтеся якомога швидше відірватися від нав'язливих добродіїв та піти геть. Чим менше ви будете з ними спілкуватися, тим менше шансів у вас бути обдуреними;
- якщо відчепитися не вдається, покличте когось на допомогу. Поява сторонньої людини відволіче увагу шахрайок від вас і це допоможе вам від них звільнитися;
- ні в якому разі не давайте незнайомцям своїх речей, грошей, коштовностей, бо за першою річчю піде друга і т.д.;
- ні в якому разі не дозволяйте підозрілим особам заходити до свого помешкання, а якщо вже вони зайшли самовільно, зверніться по допомогу до сусідів аби спровадити непроханих гостей.
Дотримуючись цих правил, ви зможете убезпечити себе і своє житло від шахрайських дій та крадіжок.
Останні новини Чернігівщини
Освіта, здоров’я та потреби ВПО – В’ячеслав Чаус провів нараду з керівниками районів 11:06
Начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус провів нараду зі своїми заступниками й керівниками районів. Обговорили поточні питання по багатьох напрямах життєдіяльності громад.
Надзвичайні події в області за останню добу 11:04
Протягом минулої доби зареєстровано 8 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 7 пожеж., внаслідок небезпечних подій постраждала 1 особа.
11 березня: цей день в Україні і світі 09:02
День 1477 Російська агресія - Day 1477 Russian aggression
Нелегальні азартні ігри: у Чернігові викрито та припинено діяльність грального закладу 11:04
За процесуального керівництва Чернігівської обласної прокуратури повідомлено про підозру місцевому жителю у незаконній діяльності з організації та проведення азартних ігор, за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 203-2 КК України).
На розвиток науки у Чернігівській області у 2026 році спрямували 16,83 млн грн 10:19
Цього року за результатами державної атестації наукових установ і закладів вищої освіти Чернігівщина отримає 16,83 мільйона гривень базового фінансування науки.