Майже чверть жителів Чернігівщини – це молоді люди у віці 18–34 роки
Станом на 1 січня 2013 року їх кількість становила 253,8 тис. осіб, більшість із них (70%) – міські жителі.
Серед молоді перевага на боці чоловічої статі – на 1000 жінок припадає 1075 чоловіків, причому серед сільської молоді перевага більша, ніж серед міської – 1111 проти 1060. Найчисельніша група – населення у віці 25–29 років (88,5 тис. осіб).
Традиційно більшість сімей створюють молоді люди. У 2012 році з 5538 зареєстрованих шлюбів три чверті припадало на пари, де обидва наречені у віці 18–34 роки. Із загальної кількості одружених взяли шлюб у цьому віці 83% жінок та 78% чоловіків. Найбільш активно жінки виходять заміж у віці 20–24 роки, чоловіки найчастіше одружуються у віці 25–29 років.
Цей вік також найбільш сприятливий для народження дитини. У минулому році 6,6 тис. дітей народилося у молодих пар, де обидва батьки віком 18–34 роки. Переважна більшість малюків (88% загальної кількості) народилися в матерів цієї вікової групи.
Для молоді характерне прагнення до самоствердження і спілкування. В області на 1 січня 2013 р. зареєстровано 236 молодіжних громадських організацій, у тому числі сім – студентських. У загальній кількості громадських організацій частка молодіжних становить 12%.
Молоді люди активно навчаються. Студентами вищих навчальних закладів усіх рівнів акредитації на початок 2012/13 навчального року були 21,5 тис. осіб.
Останні новини Чернігівщини
У фокусі – проєкти з відновлення: з візитом на Чернігівщині – латвійська делегація 12:12
Днями Чернігівщину відвідали представники Міністерства закордонних справ та Посольства Латвії.
Чернігів — не дошка для оголошень: порушника правил благоустрою притягнуто до відповідальності 11:45
Інспектори комунального підприємства «Муніципальна варта» зафіксували випадки масового несанкціонованого розміщення рекламних оголошень на електроопорах міста.
На Чернігівщині поліція викрила інженера у службовій недбалості під час реконструкції адмінбудівлі 11:24
Поліція Чернігівщини повідомила про підозру інженеру з технічного нагляду, який допустив порушення під час реконструкції адміністративної будівлі центру надання соціальних послуг у Чернігівському районі.
Бронза Єлизавети Шевченко на Кубку Європи з дзюдо в Ризі 10:53
З 21 до 22 березня у Ризі (Латвія) відбувся Кубок Європи з дзюдо Riga Senior European Cup 2026, який зібрав понад 250 спортсменів із 27 країн світу.
Пліч-о-пліч до перемоги: молодь Чернігівщини змагатиметься у всеукраїнських студентських лігах 10:42
Область активно долучається до національного спортивного проєкту «Пліч-о-пліч: всеукраїнські студентські ліги», який об’єднує студентську молодь навколо спорту, командного духу та здорового способу життя.