Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 18 жовтня, 00:57:44

Журналісти вчили чиновників, як поводитись цивілізовано

26.06.2013   07:47Агенцiя

Ніжинськи журналісти провели правовий лікбез серед управлінців і керівників міста. Ця акція була відповіддю на те, що тиждень тому, в понеділок, журналістську групу зі скандалом вигнали з понеділкової наради, де підсумовують справи минулого тижня і будуються плати на поточний.

Щоб набуті знання залишилися в свідомості керманичів, журналісти надрукували невеличку брошурку під назвою “Пам’ятка ніжинським чиновникам як поводити себе з журналістами, щоб не стати “клоуном””.

Доречи, слово “клоун” взято в лапки, бо це є цитатою з риторики самих управлінців. Так вони кажуть про себе не раз, а майже постійно, що буцімто не хочуть виглядати клоунами в матеріалах журналістів.

На початку засідання журналісти попросили у головуючого Олега Кірсанова хвилинку уваги, після цього представили своє перше правове видання. Бо все одно треба якось разом, владі та журналістам, співіснувати. Робити це місцевим чиновникам з позиції дикунства, вже не личить, а як це робиться в інших містах України, наші мабуть не цікавилися.

Треба сказати, що в брошурі немає стьобу та приниження чиновників. Всього в кількох пунктах ми, журналісти, намагалися пояснити, яку роль виконують в суспільстві чиновники місцевого самоврядування та медіа, і як все-таки варто сприймати один одного. Також в брошурі наведені цитати з законів.

Текст цієї пам’ятки написаний не чиновницькою, а людською мовою, аби краще сприймалась інформація. Ось, приклад кількох пунктів, щоб зрозумілий був стиль написання: “Пам’ятайте, ми приходимо у головну адміністративну будівлю міста не воювати з вами, а добросовісно виконувати свою роботу. Тому не намагайтеся бачити в нас своїх ворогів. Будьте людьми, частіше посміхайтеся”, або: “Якщо вас піддали критиці – не треба одразу ображатися. Робота над помилками ще нікому не заважала”.

Очікувано, посадовці дуже серйозно поставились до себе і до свого відчуття власної важливості. Хоча невеличку лекцію і в подарунок брошурку сприйняли по різному. Хто до журналістів і раніше ставився нормально, той посміхнувся почитав і навіть забрав підручничок із собою. Хто ставився агресивно, агресивно і сприйняв навіть такий крок назустріч. А хто раніше мовчав, змовчав і на цей раз.

Найбільш агресивно-балакучим виявився юрист виконкому Володимир Градобик. Коли йому подарували брошурку, він зі злістю жбурнув її на підлогу. Ми підняли її з проханням взяти, мовляв там багато корисного, він жбурнув її вдруге, бризкаючи в об’єктив слиною, що трохи заважало вести зйомку.

Пан юрист певно злякався хвилі неконтрольованої інформації, яку він просто не готовий був сприйняти, і цей тваринний страх перед знанням і викликав запал агресії, як захисну реакцію організму. Ми це розуміємо і пообіцяли розробити для нього спеціальну брошурку, де будуть тільки малюночки.

Нічого, трохи по бухтіли, понадувались, немов сичі, та все ж деяку інформацію сприйняли, і це вже добре, це маленький крок вперед у складних відносинах. З дванадцяти розданих брошур, на столі залишилось п’ять.

І щойно, поки готувався матеріал, стало відомо, що після цієї акції керівники міста домовилися, що тепер цю нараду будуть проводити формально, спеціально для журналістів, з дозованим витоком інформації, як вони самі кажуть – “рафінірована нарада”. Реальні обговорення питань життєдіяльності міста вони обговорюватимуть кулуарно, в своїх кабінетах.

Невеличкий пост скриптум: на відео, на другому плані втрапив у кадр директор комунального телебачення Сергій Ковальов. Будь ласка, все що вище говорилось про журналістів, прохання не відносити це до нього, він буде ображатись.


http://www.uezd.com.ua/page/zhurnalisti-vchili-chinovnikiv-yak-povoditis-civilizovano.html
 

Останні новини Чернігівщини

П’ять цікавих фактів про борщ, яких ви не знали

П’ять цікавих фактів про борщ, яких ви не знали 10:59

Приготування борщу увійде до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини, повідомило Міністерство культури та інформаційної політики України.

9 найкорисніших рослинних олій для організму людини

9 найкорисніших рослинних олій для організму людини 10:53

Якщо з настанням осені до вас часто чіпляються застуди, погіршилося травлення, або шкіра страждає від сухості, вам всього лише необхідно запастися потрібними рослинними оліями, вживати їх в їжу щодня і дуже скоро ви будете виглядати і відчувати себе чудово!

Смачні рецепти вихідного дня: готуємо турецький бурек

Смачні рецепти вихідного дня: готуємо турецький бурек 10:31

Бурек — це ситний пиріг родом з Туреччини. Існує безліч способів його приготування, деякі навіть передаються з покоління в покоління.

Вікторія Апанасенко з Чернігова стала I Міс Україна Всесвіт-2021

Вікторія Апанасенко з Чернігова стала I Міс Україна Всесвіт-2021 10:26

У п'ятизірковому київському готелі Fairmont Grand Hotel Kyiv відбувся фінал конкурсу краси Міс Україна Всесвіт-2021.

Гороскоп на тиждень з 18 до 24 жовтня 2021 року

Гороскоп на тиждень з 18 до 24 жовтня 2021 року 10:13

Головна подія тижня – це повний місяць 20 жовтня. Він буде досить різким. Цей повний місяць актуалізує теми взаємин між людьми, конфліктів, відстоювання своїх прав і ролі в парі.