На Чернігівщині жінка продавала земляків у трудове рабство
За чотири роки жителька Чернігівської області продала в трудове рабство близько півтори сотні українців, які спокусилися на обіцяну зарплатню в 1000 доларів США.

Підприємлива жінка в середовищі незаможних селян вишукувала молодь працездатного віку і вербувала їх на сільгоспроботи до Воронезької області Російської Федерації. Аби потенційні заробітчани погоджувалися їхати до сусідньої держави, та обіцяла їм пристойні умови праці й проживання.
Жінка власним коштом везла робітників до сусідньої держави, де передавала селян місцевому фермеру. Він розплачувався за рабів і тут же відбирав у них паспорти. Робітників примушували працювати на збиранні врожаю, а щоб ні в кого не виникло бажання спробувати самотужки дістатися додому чи звернутися в поліцію, їх посилено охороняли. Проживали заробітчани в сараї на території колишнього колгоспу в жахливих побутових умовах — чоловіки і жінки разом, без води і туалету.
На заробітчан постійно здійснювався психологічний і фізичний тиск аби вони виконували норми і навіть не мріяли утекти. Після 3-4 місяців експлуатації робітників переправляли в Україну без будь-якої оплати праці, при цьому залякували аби жертви не зверталися в міліцію.
Але все-таки громадяни вирішили, що жінка повинна бути суворо покаране за таке нелюдське поводження з людьми, тому звернулися до відділу боротьби з торгівлею людьми управління карного розшуку УМВС України в Чернігівській області. Як результат – у 2012 році стосовно торгівки «живим товаром» було відкрито 16 кримінальних проваджень за частиною 2 статті 149 Кримінального кодексу України (торгівля людьми або інша незаконна угода щодо людини) - караються позбавленням волі на строк від п'яти до дванадцяти років з конфіскацією майна або без такої. Суд відправив сучасного работоргівця за грати на 5 років.
В травні цього року до відділу боротьби з торгівлею людьми звернулися п’ятеро потерпілих, які з грудня по березень 2009 року працювали на обрізці садів в Воронезькій області. Працювали задурно, бо їх продала фермеру та ж особа. На даний час жінці оголошено про підозру у скоєнні даного злочину, вирішується питання про направлення справи до суду.
Міліція звертається до громадян, які опинилися в подібній ситуації, обов’язково повідомляти про це правоохоронні органи. А перед тим, як їхати на заробітки, уточніть все про фірму-роботодавця самостійно, також ви можете зателефонувати до відділу боротьби з торгівлею людьми управління карного розшуку УМВС в Чернігівській області за номером 619-195 і там перевірити легітимність фірми, яка запрошує вас на роботу.
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.