Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 2 червня, 02:14:13

Чернігівська прокуратура допомогла ветерану добитися відновлення проваждення

17.06.2013   16:12Агенцiя

Захищаючи інтереси ветерана війни, прокурор подав позов до суду, внаслідок чого визнано неправомірними дії державного виконавця.

90-річний інвалід війни І групи поскаржився на те, що виконавча служба закрила провадження про стягнення на його користь з управління праці та соціального захисту населення недоплачених коштів. Ще у 2011 році він добився через суд, щоб було визнано його право на одержання у повному обсязі грошової допомоги до 5 травня в сумі 10 мінімальних пенсій за віком. Мова йде про разову грошову допомогу інвалідам війни, передбачену Законом України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” .

Державний виконавець не зміг виконати рішення суду, бо в управління соціального захисту відсутні кошти на рахунках для даного виду виплат. Тоді він закрив виконавче провадження, не вчинивши інших передбачених законом дій.

Прокуратура довела, а суд підтвердив, що в таких випадках має застосовуватись ч.3 ст.75 “Про виконавче провадження”. Вона передбачає, що в разі, якщо виконати рішення без участі боржника неможливо, державний виконавець накладає на боржника штраф відповідно до статті 89 цього Закону та вносить подання правоохоронним органам для притягнення боржника до відповідальності згідно із законом, після чого виносить постанову про закінчення виконавчого провадження і повертає виконавчий документ до суду чи іншого органу, що його видав.

На даний час постанову про закриття провадження скасовано.

Прес-служба прокуратури м.Чернігова

 

Останні новини Чернігівщини

Андрій Прокопенко офіційно представив очільника Менського району Євгена Соловйова

Андрій Прокопенко офіційно представив очільника Менського району Євгена Соловйова 19:27

Голова Чернігівської обласної державної адміністрації Андрій Прокопенко представив колективу Менської районної державної адміністрації нового керівника – Євгена Соловйова.

АНОНСИ ПОДІЙ