Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 22 січня, 07:44:55

Прокуратура Чернігова вживає заходів до відшкодування боргів, які мають перед бюджетом міста великі замовники будівельних робіт

17.06.2013   11:49Агенцiя

Прокуратурою м.Чернігова розпочато кримінальне провадження щодо відповідального посадовця міськради, який у 2010 році підписав Акт готовності об’єкта до експлуатації щодо двох багатоквартирних будівель попри те, що замовник будівельних робіт не сплатив коштів на розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста. У результаті цих дій посадової особи міський бюджет недоотримав 443,2 тис. грн..

За чинним на той час законодавством, а також вимогами «Положення про цільовий фонд розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури м.Чернігова», такий акт мав підписуватися тільки після сплати власником будівництва до бюджету міста даного внеску.

Лише після прокурорського втручання проблема цієї заборгованості почала вирішуватись. Зараз міськвиконкомом і будівельним підприємством розглядається питання її погашення шляхом передачі до міської комунальної власності об’єктів інженерно-транспортної інфраструктури.

Разом з тим, прокурорськими перевірками, проведеними впродовж 2012-2013 років, були виявлені й інші випадки, коли чернігівські замовники будівельних робіт ігнорували сплату пайових внесків. За результатами перевірок прокуратурою заявлено до суду три позови в інтересах виконавчого комітету міської ради про їх стягнення.

Пайова участь замовників будівельних робіт у створенні та розвитку інженерно-транспортної інфраструктури міста передбачена Законом України «Про регулювання містобудівної діяльності». На підставі його норм міськвиконком по кожному об’єкту укладає з забудовниками відповідні договори. Певні складнощі з відшкодуванням пайових внесків у розвиток інфраструктури міста в судовому порядку можуть виникати і через недостатню досконалість таких договорів.

У зв’язку зі змінами до Закону «Про регулювання містобудівної  діяльності», які набрали чинності з 1 січня 2013 року, в органів місцевого  самоврядування стало ще менше важелів впливу на замовників будівельних робіт для забезпечення сплати останніми внесків на розвиток інфраструктури міста. У зв’язку з цим зміст і юридична повнота договорів із ними набирають першочергового значення.

Прес-служба прокуратури м.Чернігова

Останні новини Чернігівщини

Чернігівщина знову «помаранчева»

Чернігівщина знову «помаранчева» 17:35

Відповідно до Індикаторів визначення рівнів епідемічної небезпеки, від 21 січня поточного року Чернігівська область разом із п’ятьма іншими регіонами України увійшла до «помаранчевої» зони епіднебезпеки по корона вірусній інфекції.

700 тисяч на бюлетені та понад 13 мільйонів видатків на дільничі комісії - ЦВК ухвалила кошторис виборів у 206 окрузі

700 тисяч на бюлетені та понад 13 мільйонів видатків на дільничі комісії - ЦВК ухвалила кошторис виборів у 206 окрузі 17:29

Центральна виборча комісія ухвалила документи щодо фінансування проміжних виборів нардепа в ОВО № 206

З нагоди Дня Соборності на урочистостях у Чернігівській ОДА вручили нагороди та відзнаки

З нагоди Дня Соборності на урочистостях у Чернігівській ОДА вручили нагороди та відзнаки 17:26

Щороку 22 січня, Україна відзначає День Соборності в пам’ять про знакову подію державотворення. Сьогодні в облдержадміністрації відбулися урочистості з нагоди цього свята.

На Чернігівщині очікується погіршення погодних умов

На Чернігівщині очікується погіршення погодних умов 17:20

Удень 22 січня у Чернігові та області очікується посилення вітру до 15-20 м/с. Пориви вітру можуть спричинити утворення локальних переметів на автошляхах.

Міський голова Чернігова закликав Президента України провести Форум національної єдності

Міський голова Чернігова закликав Президента України провести Форум національної єдності 16:38

Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко звернувся до Президента України з закликом провести Форум національної єдності. Про це він написав на своїй сторінці у мережі Фейсбук.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини