Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 27 січня, 01:51:25

У громадянки Росії відібрали 2,6 га української землі

10.06.2013   11:05

Органами прокуратури Чернігівської області у 2013 році активізовано роботу щодо захисту інтересів громадян і держави у сфері використання земель сільгосппризначення.

Як зазначив прокурор області Максим Говоруха, це сприяло забезпеченню своєчасного попередження незаконного вибуття земель із державної та комунальної власності, усуненню наслідків, спричинених земельними правопорушеннями.

З початку року прокурорською перевіркою встановлено ряд порушень на даному напрямку.

Так, у 2009 році громадянка Російської Федерації К. набула у власність дві земельні ділянки загальною площею 2,6 га, проте заходів щодо їх відчуження упродовж року не вжила. Рішенням Ніжинського  міськрайонного суду від 22.03.2013, яке наразі набуло законної сили, позов прокуратури з цього питання задоволено, право власності іноземної громадянки припинено, а землі передано до державної власності.

З аналогічних  підстав пред’явлено 2 позови прокурором Бахмацького району щодо примусового відчуження 4 га земель, які задоволено судом, а також прокурорами Бобровицького (8 га) та Городнянського (4 га) районів, які перебувають у провадженні судів.

Загалом з початку року з метою усунення порушень у сфері земельних відносин зареєстровано 6 кримінальних проваджень, розглянуто та задоволено 90 подань, до дисциплінарної відповідальності притягнуто 66 посадових осіб. До суду заявлено 114 позовів на суму понад 4,5 млн. грн., з яких задоволено 78 на майже 3 млн. грн. За постановленими судовими рішеннями до державної власності повернуто майже 100 га земель, ще понад 250 га підлягають поверненню.

За законом, власниками землі у державі можуть бути лише громадяни України та юридичні особи. Згідно із Земельним кодексом України отримати землю у приватну власність можуть також і іноземні громадяни. Проте це лише за умови отримання ними землі у спадщину з подальшим її відчуженням упродовж року.

Останні новини Чернігівщини

На дистанційне навчання у Чернігові будуть переводити класи, де хворіє понад 30% учнів, і школи, де більше 50% таких класів

На дистанційне навчання у Чернігові будуть переводити класи, де хворіє понад 30% учнів, і школи, де більше 50% таких класів 08:57

Рішенням міської Комісії з питані техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, прийнятим сьогодні, 25 січня, встановлені критерії для переведення шкіл та окремих класів у Чернігові на дистанційне навчання у зв’язку з захворюваністю учнів.

На Чернігівщині оголошено конкурсний відбір на 40 посад поліцейських офіцерів громади

На Чернігівщині оголошено конкурсний відбір на 40 посад поліцейських офіцерів громади 08:54

Оголошено відбір на посади поліцейських офіцерів громади з обслуговування 32-х територіальних громад у всіх районах Чернігівської області.

Поліція Чернігівщини повідомила мешканцю Сновська про підозру у підпалі церкви та скоєнні крадіжок

Поліція Чернігівщини повідомила мешканцю Сновська про підозру у підпалі церкви та скоєнні крадіжок 08:50

Співробітники Корюківського відділу поліції викрили мешканця Сновська, який підозрюється у підпалі церкви та скоєнні низки крадіжок з храму та господарств місцевих мешканців.

Корюківську РДА очолить Іван Ващенко

Корюківську РДА очолить Іван Ващенко 08:35

Відповідне розпорядження №5/2022-рп Президент України Володимир Зеленський підписав 25 січня.

В’ячеслав Чаус у Сновську: перспективи училища, проблеми гімназії та міст на капремонті

В’ячеслав Чаус у Сновську: перспективи училища, проблеми гімназії та міст на капремонті 08:32

Свій робочий візит у Сновську громаду голова Чернігівської облдержадміністрації В’ячеслав Чаус розпочав із відвідування закладів освіти — Сновського вищого професійного училища лісового господарства та міської гімназії.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини