Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 18 квітня, 10:50:58

У Прилуцькому районі – гори нічиїх отрутохімікатів

01.12.2011   08:36Агенцiя

Однією з невід’ємних умов життєдіяльності сучасного міста є екологічна безпека населення.

Відповідно до статті 16 Закону України “Про місцеві державні адміністрації”, контролем за додержанням санітарних правил, збиранням, утилізацією та захороненням різного роду відходів займаються органи місцевої влади.

Нагляд за дотриманням законодавства про охорону навколишнього середовища здійснює Генеральний прокурор України та підпорядковані йому органи прокуратури.

Нещодавно Прилуцькою міжрайонною прокуратурою проведено перевірку дотримання місцевими органами влади та державного контролю вимог законодавства у сфері поводження з відходами. Про її підсумки кореспонденту “Града” розповів помічник Прилуцького міжрайонного прокурора Сергій Залозний.

– Сергію Олександровичу, то яка ж наразі ситуація зі сміттям і побутовими відходами в місті та районі?
– Перш за все хотів би зазначити, що цього року із Державного фонду охорони навколишнього природного середовища до місцевого бюджету Прилук надійшло 124 550 гривень, до місцевих бюджетів сільських та селищних рад – 209 256 гривень. Усі кошти використано на покращення благоустрою міста і району.
Щодо перевірки, то на території Прилук і району розташовується один полігон твердих побутових відходів та 75 сміттєзвалищ. Причому більша частина смітників не паспортизована взагалі. Крім того, викликає стурбованість факт, що на території району 36 худобомогильників, жоден із яких так само не має паспорта. На 12 складах Прилуччини зберігається більш ніж 48 тонн непридатних до використання пестицидів та агрохімікатів, а складські приміщення перебувають у незадовільному стані й до них можливий цілком вільний доступ сторонніх осіб.
– Але ж це дуже небезпечно! Чому так сталося?
– Річ у тім, що під час реформування сільськогосподарських підприємств склади отрутохімікатів просто не були взяті на баланс сільських рад і населення самовільно почало їх розбирати. Внаслідок цього території складських приміщень тепер не огороджені, у самих складах відсутні двері та вікна, пошкоджені стіни.
– Отже, виходить, що ці склади взагалі нікому не належать, не обслуговуються і негативно впливають на стан навколишнього середовища та здоров’я людей. Чи може це загрожувати санітарно-епідеміологічною катастрофою? Як запобігти лиху?
– Звісно, незадовільне збереження пестицидів загрожує безпеці людей. Але ситуація не настільки критична. Уже вжито необхідних заходів для ліквідації порушень. У Прилуцькій районній держадміністрації створено комісію з питань поводження з безхазяйними відходами та комісію з непридатних до використання та неопізнаних пестицидів. Питання вирішуються. Але, на жаль, дані комісії працюють не на належному рівні.
– Що ж, надіюсь, втручання прокуратури допоможе у вирішенні проблеми. Наостанок питання, котре турбує багатьох прилучан. Як бореться зі стихійними сміттєзвалищами місто?
– Навесні та восени на території як району, так і міста виникають стихійні смітники. Але вони ліквідовуються під час проведення Всеукраїнської акції “За чисте місто” та суботників. Зазначу, що у вересні поточного року ліквідовано близько 70 таких сміттєзвалищ.
Хочу додати, що для досягнення позитивних результатів у справі очищення міста від сміття органам самоврядування необхідно проводити широку роз’яснювальну роботу серед населення щодо поводження зі сміттям. Саме в такий спосіб можна запобігти шкідливому впливу відходів на навколишнє середовище та здоров’я людини.


Спілкувався Юрій Кудряшов


“На 12 складах Прилуччини зберігається більш ніж 48 тонн непридатних до використання пестицидів та агрохімікатів, а складські приміщення перебувають у незадовільному стані й до них можливий цілком вільний доступ сторонніх осіб”.

http://gradpryluky.info/index.php?newsid=1937

Останні новини Чернігівщини

18 квітня - Міжнародний день пам’яток та історичних місць

18 квітня - Міжнародний день пам’яток та історичних місць 10:14

Цей День встановлений в 1983 році Асамблеєю Міжнародної ради з питань охорони пам’ятників і визначних місць (ІКОМОС), створеної при ЮНЕСКО. Відзначається з 18 квітня 1984 року.

Минай (Ужгород) – Десна (Чернігів) 3:1

Минай (Ужгород) – Десна (Чернігів) 3:1 16:05

Голи: Нурієв, 23 (з пенальті), 39, Пиняшко, 50 – Імереков, 56.

Виявлено 594 нових випадків COVID-19

Виявлено 594 нових випадків COVID-19 15:57

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 17 квітня в області зафіксовано 594 нових випадків COVID-19.