Жителя Менського району покусав скажений єнот
У 2010 році неблагополучними по сказу було оголошено 10 населених пунктів району. В січні 2011 року зафіксовано сказ кота в Городищі. А в останні дні листопада введено карантинні обмеження по двох випадках сказу диких тварин.

За інформацією начальника управління ветмедицини Олександра Белашка, в урочищі “50-й кілометр” поблизу Стольного двоє жителів району впіймали єнотовидну собаку, яка бігла обабіч шляху. Одного з них вкусила за руку. Нині потерпілий лікується від сказу.
А в Мені 27 листопада на подвір’ї по вулиці 8 Березня було вбито лисицю. До того руда розірвала гусака по вул. Шевченка. Де ще нашкодив хижак, визначають спеціалісти держветслужби, які вже розпочали подвірні обходи і профілактичні щеплення собак і котів проти сказу.
У листопаді також вбито лисицю у Феськівці, єнотовидних собак – у Ленінівці та Березні. Загалом протягом року зареєстровано 19 випадків появи лисиць в різних селах району і чотири випадки появи єнотів. Через контакт з дикими тваринами вимушено щеплено 22 голови великої рогатої худоби, чотири голови дрібної, шість коней, 11 голів свиней, 24 собаки та 21 кіт.
Профілактично щеплено 7 578 собак та 8 658 котів. Для цього використана вакцина, закуплена коштом державного бюджету та за пожертви небайдужих до проблеми сказу керівників сільськогосподарських підприємств, депутатів обласної ради Олексія Бутенка, Олександра Веселого, депутатів районної ради Володимира Прищепи, Василя Рогового, Миколи Костенка, Юрія Кота, Валерія Руденка,
Сергія Костючка, керівників ПП “Агро Перше Травня” Валерія Гайдукевича, ТОВ “Агро ресурс-2006” Олександра Валентія. Завдяки цьому абсолютна більшість собак і котів в районі мають дворічний імунітет проти сказу.
Та все ж, при виявленні у домашніх улюбленців ознак невластивої їм поведінки необхідно терміново їх ізолювати та звернутись у державну ветеринарну установу. Також необхідно пам’ятати, що будь які контакти з дикими тваринами обов’язково закінчуються відвідуванням кабінету лікаря, відповідального за профілактику сказу серед людей.
Щорічно в Україні реєструється приблизно 100 – 120 тисяч осіб, котрі звернулися до медичних установ з приводу укусів тваринами, з яких 60% одержують направлення на лікування за показниками підозри інфікування сказом. У цьому році таке лікування отримали 73 жителі району, з них – 28 дітей.
За даними благодійної організації “Альянс з боротьби зі сказом”, щорічно у світі 55 тисяч людей помирають від сказу – в середньому одна людина кожні 10 хвилин. І хоча близько 95% смертельних випадків реєструються в Азії і Африці, ця проблема є актуальною і для нашої держави. В 2011 році в Україні померло від сказу п’ять осіб, в тому числі – жінка з Величківки нашого району.
http://nslovo.com/blog/zhytelya-rajonu-pokusav-skazhenyj-jenot
Останні новини Чернігівщини
Відзнаки «За оборону Чернігова»: 21 вересня громада дякувала військовим та цивільним, які боронили місто у 2022-му 15:47
21 вересня з нагоди Дня міста у Чернігівській міській раді відбулося вручення відзнак «За оборону Чернігова».
Під час дорожньо-транспортної пригоди перекинувся легковий автомобіль 15:13
Вчора, близько 21-ї години, на лінію 102 надійшло повідомлення, що на вулиці Незалежності сталася дорожньо-транспортна пригода — перекинувся легковий автомобіль.
У Ріпкинській громаді поліція спільно з екстреними службами провела безпековий захід для школярів 14:40
Співробітники ювенальної превенції Чернігівського районного управління поліції спільно з працівниками державної служби з надзвичайних ситуацій, співробітниками регіональної газорозподільчої компанії та медиками провели інтерактивний безпековий захід для учнів школи у смт Ріпки.
Перенесення дати Дня міста: остаточна дискусія відбудеться після Перемоги 12:35
Дискусію, коли відзначати День міста, у Чернігові продовжать після Перемоги. Про це повідомив в.о. міського голови Олександр Ломако під час вручення відзнак «За оборону Чернігова», яке відбувалося 21 вересня з нагоди Дня міста-2023.
Регіональний офіс міжнародного співробітництва: на часі – консолідація зусиль у підготовці до зими 11:54
Минуле засідання Регіонального офісу міжнародного співробітництва (РОМС) з іноземними донорами було присвячене запитам у сфері освіти, сьогоднішнє – не менш нагальному питанню – готовність до опалювального сезону об’єктів усіх форм власності.