Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 18 квітня, 21:22:23

Жителя Менського району покусав скажений єнот

01.12.2011   08:33Агенцiя

У 2010 році неблагополучними по сказу було оголошено 10 населених пунктів району. В січні 2011 року зафіксовано сказ кота в Городищі. А в останні дні листопада введено карантинні обмеження по двох випадках сказу диких тварин.

За інформацією начальника управління ветмедицини Олександра Белашка, в урочищі “50-й кілометр” поблизу Стольного двоє жителів району впіймали єнотовидну собаку, яка бігла обабіч шляху. Одного з них вкусила за руку. Нині потерпілий лікується від сказу.

А в Мені 27 листопада на подвір’ї по вулиці 8 Березня було вбито лисицю. До того руда розірвала гусака по вул. Шевченка. Де ще нашкодив хижак, визначають спеціалісти держветслужби, які вже розпочали подвірні обходи і профілактичні щеплення собак і котів проти сказу.

У листопаді також вбито лисицю у Феськівці, єнотовидних собак – у Ленінівці та Березні. Загалом протягом року зареєстровано 19 випадків появи лисиць в різних селах району і чотири випадки появи єнотів. Через контакт з дикими тваринами вимушено щеплено 22 голови великої рогатої худоби, чотири голови дрібної, шість коней, 11 голів свиней, 24 собаки та 21 кіт.

Профілактично щеплено 7 578 собак та 8 658 котів. Для цього використана вакцина, закуплена коштом державного бюджету та за пожертви небайдужих до проблеми сказу керівників сільськогосподарських підприємств, депутатів обласної ради Олексія Бутенка, Олександра Веселого, депутатів районної ради Володимира Прищепи, Василя Рогового, Миколи Костенка, Юрія Кота, Валерія Руденка,
Сергія Костючка, керівників ПП “Агро Перше Травня” Валерія Гайдукевича, ТОВ “Агро ресурс-2006” Олександра Валентія. Завдяки цьому абсолютна більшість собак і котів в районі мають дворічний імунітет проти сказу.

Та все ж, при виявленні у домашніх улюбленців ознак невластивої їм поведінки необхідно терміново їх ізолювати та звернутись у державну ветеринарну установу. Також необхідно пам’ятати, що будь які контакти з дикими тваринами обов’язково закінчуються відвідуванням кабінету лікаря, відповідального за профілактику сказу серед людей.

Щорічно в Україні реєструється приблизно 100 – 120 тисяч осіб, котрі звернулися до медичних установ з приводу укусів тваринами, з яких 60% одержують направлення на лікування за показниками підозри інфікування сказом. У цьому році таке лікування отримали 73 жителі району, з них – 28 дітей.

За даними благодійної організації “Альянс з боротьби зі сказом”, щорічно у світі 55 тисяч людей помирають від сказу – в середньому одна людина кожні 10 хвилин. І хоча близько 95% смертельних випадків реєструються в Азії і Африці, ця проблема є актуальною і для нашої держави. В 2011 році в Україні померло від сказу п’ять осіб, в тому числі – жінка з Величківки нашого району.

http://nslovo.com/blog/zhytelya-rajonu-pokusav-skazhenyj-jenot

Останні новини Чернігівщини

Традиційна кухня: 7 українських страв квітня

Традиційна кухня: 7 українських страв квітня 12:36

Для нашого регіону характерна велика кількість рослинної їжі. Українська кухня — це варіння, тушкування, запікання, смаження, пряження.

Смачні рецепти вихідного дня: сирна паска

Смачні рецепти вихідного дня: сирна паска 12:19

За два тижні Великдень. А отже, варто продумувати страви, які будете готувати. Пропонуємо рецепт сирної паски, що традиційно готується на свято Великодня.

Гороскоп на наступний тиждень з 19 по 25 квітня

Гороскоп на наступний тиждень з 19 по 25 квітня 11:50

Гороскоп для всіх знаків зодіаку на наступний тиждень з 19 по 25 квітня 2021 року

18 квітня - Міжнародний день пам’яток та історичних місць

18 квітня - Міжнародний день пам’яток та історичних місць 10:14

Цей День встановлений в 1983 році Асамблеєю Міжнародної ради з питань охорони пам’ятників і визначних місць (ІКОМОС), створеної при ЮНЕСКО. Відзначається з 18 квітня 1984 року.