Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 30 червня, 01:37:40

Жителя Менського району покусав скажений єнот

01.12.2011   08:33Агенцiя

У 2010 році неблагополучними по сказу було оголошено 10 населених пунктів району. В січні 2011 року зафіксовано сказ кота в Городищі. А в останні дні листопада введено карантинні обмеження по двох випадках сказу диких тварин.

За інформацією начальника управління ветмедицини Олександра Белашка, в урочищі “50-й кілометр” поблизу Стольного двоє жителів району впіймали єнотовидну собаку, яка бігла обабіч шляху. Одного з них вкусила за руку. Нині потерпілий лікується від сказу.

А в Мені 27 листопада на подвір’ї по вулиці 8 Березня було вбито лисицю. До того руда розірвала гусака по вул. Шевченка. Де ще нашкодив хижак, визначають спеціалісти держветслужби, які вже розпочали подвірні обходи і профілактичні щеплення собак і котів проти сказу.

У листопаді також вбито лисицю у Феськівці, єнотовидних собак – у Ленінівці та Березні. Загалом протягом року зареєстровано 19 випадків появи лисиць в різних селах району і чотири випадки появи єнотів. Через контакт з дикими тваринами вимушено щеплено 22 голови великої рогатої худоби, чотири голови дрібної, шість коней, 11 голів свиней, 24 собаки та 21 кіт.

Профілактично щеплено 7 578 собак та 8 658 котів. Для цього використана вакцина, закуплена коштом державного бюджету та за пожертви небайдужих до проблеми сказу керівників сільськогосподарських підприємств, депутатів обласної ради Олексія Бутенка, Олександра Веселого, депутатів районної ради Володимира Прищепи, Василя Рогового, Миколи Костенка, Юрія Кота, Валерія Руденка,
Сергія Костючка, керівників ПП “Агро Перше Травня” Валерія Гайдукевича, ТОВ “Агро ресурс-2006” Олександра Валентія. Завдяки цьому абсолютна більшість собак і котів в районі мають дворічний імунітет проти сказу.

Та все ж, при виявленні у домашніх улюбленців ознак невластивої їм поведінки необхідно терміново їх ізолювати та звернутись у державну ветеринарну установу. Також необхідно пам’ятати, що будь які контакти з дикими тваринами обов’язково закінчуються відвідуванням кабінету лікаря, відповідального за профілактику сказу серед людей.

Щорічно в Україні реєструється приблизно 100 – 120 тисяч осіб, котрі звернулися до медичних установ з приводу укусів тваринами, з яких 60% одержують направлення на лікування за показниками підозри інфікування сказом. У цьому році таке лікування отримали 73 жителі району, з них – 28 дітей.

За даними благодійної організації “Альянс з боротьби зі сказом”, щорічно у світі 55 тисяч людей помирають від сказу – в середньому одна людина кожні 10 хвилин. І хоча близько 95% смертельних випадків реєструються в Азії і Африці, ця проблема є актуальною і для нашої держави. В 2011 році в Україні померло від сказу п’ять осіб, в тому числі – жінка з Величківки нашого району.

http://nslovo.com/blog/zhytelya-rajonu-pokusav-skazhenyj-jenot

Останні новини Чернігівщини

РФ

РФ "анонсувала" нові удари по Бахмуту, Чернігову та інших містах: куди може "прилетіти" 21:59

Міноборони країни-агресора заявляє, що на території лікарень в українських містах нібито розміщені "вогневі позиції".

Новгород-Сіверські поліцейські виявили схрон з боєприпасами

Новгород-Сіверські поліцейські виявили схрон з боєприпасами 21:43

Поліцейські Новгород-Сіверського району із залученням кінологічної служби та вибухотехніків виявили в лісі схрон військових рф.

Куратор проекту «Спортсмени для України»: «Хочемо допомогти зруйнованому Чернігівському біатлонному центру»

Куратор проекту «Спортсмени для України»: «Хочемо допомогти зруйнованому Чернігівському біатлонному центру» 21:33

Куратор проекту «Спортсмени для України» Маркус Кехт розповів про допомогу біатлонному центру в Чернігові.

Білоруських партизанів з Гомельської області можуть розстріляти

Білоруських партизанів з Гомельської області можуть розстріляти 21:25

Для направлення до суду передано кримінальну справу стосовно трьох «рейкових партизанів» зі Світлогорська (Гомельська область, Білорусь).

750 гарячих обідів щодня: у Чернігові ресторатори годують людей, у яких зруйноване житло

750 гарячих обідів щодня: у Чернігові ресторатори годують людей, у яких зруйноване житло 21:11

750 порцій гарячих обідів щодня. У Чернігові ресторатори годують людей, які втратили своє житло або воно постраждало після обстрілів російськими військами.