Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 16 жовтня, 10:57:19

Максим Говоруха "Наше завдання — поставити надійний заслін злочинним зазіханням на бюджетні кошти"

30.05.2013   12:42

Під головуванням прокурора Чернігівської області Максима Говорухи відбулось розширене засідання колегії прокуратури області, на якій за участю керівників територіальних органів Міністерства доходів та зборів, Державної фінансової інспекції, Казначейської служби, Антимонопольного комітету обговорено стан додержання законодавства у бюджетній сфері.

Як зазначив у вступному слові  Максим Говоруха, пріоритетним у діяльності прокуратури є і залишається захист інтересів держави від злочинних посягань у бюджетній сфері, зокрема, під час здійснення закупівель бюджетним коштом товарів, робіт і послуг та ремонту доріг.

«Президент України Віктор Федорович Янукович та Генеральний прокурор Віктор Павлович Пшонка ставлять перед органами прокуратури чітке завдання — подолання негативних явищ під час використання державних коштів. Час вимагає від нас безкомпромісної боротьби з порушеннями вимог бюджетного законодавства» — наголосив прокурор.

Органами прокуратури  області у поточному році розпочато 16 кримінальних проваджень стосовно порушень вимог бюджетного законодавства. До відповідальності притягнуто 140 посадових осіб органів державної виконавчої влади та місцевого самоврядування, з яких 59 – органів контролю. До бюджету відшкодовано понад 700 тис. грн. Пред’явлено 128 позовів до суду на суму понад 6 млн. грн., з яких розглянуто і задоволено 119 на суму понад 2,5 млн. грн.

Водночас стан законності у бюджетній сфері потребує більш пильної уваги органів прокуратури.

Зокрема невикоренено практику неправомірного використання коштів, виділених з державного та місцевого бюджетів, завищення вартості будівельних робіт, матеріальних цінностей. Виявлено факти злочинної діяльності керівників органів виконавчої влади та підприємств при використанні субвенцій з державного бюджету, капітальному будівництві, реконструкції та ремонті об’єктів.

За фактами складання  недостовірних актів виконаних  робіт та привласнення бюджетних коштів розпочато кримінальні провадження прокурорами Козелецького, Куликівського, Семенівського районів, Прилуцьким міжрайонним, прокуратурою області.

 «Тільки чітке і неухильне виконання вимог чинного законодавства, взаємодія органів влади та контролю дозволять нам поставити надійний заслін порушення законодавства у бюджетній сфері» — підкреслив Максим Говоруха.

За підсумками засідання колегії керівництвом прокуратури та контролюючих органів області визначено конкретні заходи щодо забезпечення належної організації захисту інтересів держави та попередження порушення закону у бюджетній сфері.

Останні новини Чернігівщини

У Прилуках висадять 130 кущів троянд, 400 тюльпанів та посіють 3,5 тис. кв. м газонної трави

У Прилуках висадять 130 кущів троянд, 400 тюльпанів та посіють 3,5 тис. кв. м газонної трави 16:52

У Прилуках активно триває озеленення центральних клумб в межах міні-скверів та навчальних закладів.

У Ніжині школи з понеділка йдуть на канікули

У Ніжині школи з понеділка йдуть на канікули 16:49

Додаткові канікули з 18 по 24 жовтня 2021 року в закладах загальної середньої освіти Ніжина. Садочки працюють в звичному режимі.

Визнання Національного бізнес-рейтингу «Лідер року 2021»

Визнання Національного бізнес-рейтингу «Лідер року 2021» 16:35

Національний бізнес-рейтинг в Україні – частина міжнародного співтовариства успішних організацій.

На Чернігівщині продали сільгоспділянку всього за 630 грн

На Чернігівщині продали сільгоспділянку всього за 630 грн 16:30

За 100 днів ринку землі, найдешевшу земельну ділянку для ведення особистого селянського господарства продали на Чернігівщині.

 На Чернігівщині продають виправну колонію

На Чернігівщині продають виправну колонію 16:26

Прилуцьку виховну колонію для неповнолітніх виставили на продаж. Про це повідомив міністр юстиції України Денис Малюська.