Чернігівського грабіжника знайшли за кордоном через п’ять з половиною років після злочину
Прокуратура м. Чернігова підтримала державне обвинувачення у кримінальній справі про грабіж.
Ще у 2006 році два парубки в Чернігові, в підвалі будинку по Червоногвардійській, 15, попередньо змовившись, пограбували молодшого за них 18-річного юнака. Відібрали мобільний телефон і гаманець із грошима. Загальна сума награбованого склала 919 гривень: телефон був не з найдорожчих, і великих грошових сум при собі жертва не мала. Але суспільна небезпечність такого злочину, як грабіж, вимірюється не тільки вартістю відібраного майна.
Злочинців тоді швидко знайшли, але один із них, порушивши підписку про невиїзд, утік. Як з’ясувалося пізніше, він виїхав за кордон. Його спільника у тому ж 2006 році було засуджено до реального позбавлення волі, а втікача оголошено в розшук. Запобіжний захід у вигляді тримання під вартою суд йому виносив заочно.
Грабіжник так довго переховувався, що, можливо, вже й повірив у свою безкарність. Але розшук тривав, в тому числі й через систему Інтерполу. І через п’ять з половиною років після злочину чернігівського злодія було затримано в м. Александрія Італійської Республіки. Там він і відсидів за гратами близько року, поки італійські компетентні органи задовольнили клопотання прокуратури про видачу цього нашого громадянина для притягнення до кримінальної відповідальності на території України.
Суд над ним відбувся в Чернігові цього року. До того моменту колишній грабіжник вже щиро каявся і відшкодував завдані збитки, а потерпілий був готовий його простити. Погодившись із думкою державного обвинувачення, суд виніс вирок у вигляді чотирьох років позбавлення волі з іспитовим терміном у два роки. Попри звільнення з-під варти, засуджений не відбувся «легким переляком»: і позбавлення волі довелось відчути на собі, і життя в Італії завершилось ганебно. Якщо ж ця особа порушить обов’язки, накладені на неї на час іспитового терміну, то буде відбувати основне покарання.
Прес-служба прокуратури м. Чернігова
Останні новини Чернігівщини
До 15 та 14 років ув’язнення засуджено двох чоловіків, які вбили знайомого та викрали його трактор для продажу 11:21
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури двох жителів міста Мена Корюківського району визнано винними в умисному вбивстві та незаконному заволодінні транспортним засобом, поєднаному з насильством, небезпечним для життя та здоров'я потерпілого, вчинених за попередньою змовою групою осіб (ч. 1 ст. 115 КК України).
Поліція розслідує обставини смертельної ДТП в Чернігівському районі 11:17
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом дорожньо-транспортної пригоди, внаслідок якої загинув 67-річний пішохід.
“Грінч. Той, що вкрав Різдво” — запальна прем’єра у різдвяно-новорічні свята! 11:13
Святковий різдвяно-новорічний сезон у Чернігівському обласному філармонійному центрі триває! І за кілька днів до Різдва, 20 грудня 2025 року, артисти філармонійного центру зробили юним та дорослим глядачам святковий подарунок — яскраву прем’єру дитячої музичної казки у постановці Олександра Сєроштанова та Марини Маккей “Грінч. Той, що вкрав Різдво”.
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 11:05
Протягом минулої доби зареєстровано 6 небезпечних подій, а саме: 2 дорожньо-транспортні пригоди та 4 пожежі. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 1 особа постраждала.
22 грудня: цей день в Україні і світі 09:02
День 1398 Російська агресія - Day 1398 Russian aggression