Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 29 листопада, 10:17:56

На Чернігівщині правоохоронці провели спецоперацію для стабілізації оперативної обстановки в підлітковому середовищі

14.05.2013   16:48

Ні продажу алкоголю і тютюну підліткам!

На Чернігівщині правоохоронці провели спецоперацію для стабілізації оперативної обстановки в підлітковому середовищі, попередження правопорушень, пияцтва та інших негативних явищ серед молоді. Правоохоронці значно посилили контроль за дотриманням закладами торгівлі вимог чинного законодавства щодо заборони продажу пива, алкогольних та тютюнових виробів.

У рамках операції особливу увагу було приділено територіям навчальних та розважальних закладів, місцям відпочинку та концентрації молоді. Перевірялися і торговельні об’єкти, які розташовані поблизу учбових закладів. В результаті виявлено 30 фактів продажу неповнолітнім спиртного та тютюну.

Наприклад, у Чернігові шестеро осіб з числа учнівської молоді (в тому числі троє неповнолітніх) понесли відповідальність за те, що курили на території навчального закладу. Не обійшлося й без складання протоколів на батьків, які ухилялися від виконання своїх батьківських обов’язків. Так, на 8 батьків складені адміністративні протоколи згідно статті 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

А в Прилуках матір 15-річної прилучанки, яка не досягла віку адміністративної відповідальності, притягнута до відповідальності за те, що її донька розпивала спиртні напої та знаходилась в п’яному вигляді в громадському місці. Крім того, працівники кримінальної міліції у справах дітей виявили 3 факти доведення неповнолітніх до стану алкогольного сп’яніння.

Незважаючи на постійні перевірки місцевих магазинів, деякі продавці в гонитві за наживою продовжують продавати неповнолітнім спиртні напої та цигарки. До відповідальності притягнуто 18 продавців, які порушували чинне законодавство щодо заборони продажу дітям спиртного і тютюнових виробів. Робота в цьому напрямку триває.

За кожним фактом реалізації дітям алкоголю та тютюну міліція направила матеріали до районних органів державної податкової служби про скасування ліцензій на право торгівлі алкогольними і тютюновими виробами.

До відома працівників торговельних закладів – згідно з частиною 2 статті 156 Кодексу України про адміністративні правопорушення “Порушення працівником підприємства (організації) торгівлі або громадського харчування правил торгівлі пивом (крім безалкогольного), алкогольними, слабоалкогольними напоями і тютюновими виробами, а саме торгівля пивом (крім безалкогольного), алкогольними, слабоалкогольними напоями або тютюновими виробами в приміщеннях або на територіях, заборонених законом, або в інших місцях, визначених рішенням відповідного органу місцевого самоврядування, як таких, де роздрібна торгівля пивом (крім безалкогольного), алкогольними, слабоалкогольними напоями або тютюновими виробами заборонена, а так само торгівля пивом (крім безалкогольного), алкогольними, слабоалкогольними напоями або тютюновими виробами через торгові автомати чи неповнолітніми особами, а також продаж пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв або тютюнових виробів особі, яка не досягла 18 років, або продаж тютюнових виробів в упаковках, що містять менш як 20 сигарет або цигарок, чи поштучно (крім сигар), – тягне за собою накладення штрафу від 510 до 1700 гривень”.

Останні новини Чернігівщини

29 листопада - День електронного привітання

29 листопада - День електронного привітання 09:37

Чудеса технологій зближують людей.

Виявлено 640 нових випадків COVID-19

Виявлено 640 нових випадків COVID-19 16:46

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 28 листопада в області зафіксовано 640 нових випадків підтвердженого діагнозу COVID-19.

Про вдосконалення та оптимізацію мережі ЦНАПів на Чернігівщині

Про вдосконалення та оптимізацію мережі ЦНАПів на Чернігівщині 13:20

Реформа децентралізації та адміністративно-територіального устрою передбачає реформування системи надання адміністративних послуг.