Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 13 листопада, 18:15:38

На Чернігівщині правоохоронці провели спецоперацію для стабілізації оперативної обстановки в підлітковому середовищі

14.05.2013   16:48

Ні продажу алкоголю і тютюну підліткам!

На Чернігівщині правоохоронці провели спецоперацію для стабілізації оперативної обстановки в підлітковому середовищі, попередження правопорушень, пияцтва та інших негативних явищ серед молоді. Правоохоронці значно посилили контроль за дотриманням закладами торгівлі вимог чинного законодавства щодо заборони продажу пива, алкогольних та тютюнових виробів.

У рамках операції особливу увагу було приділено територіям навчальних та розважальних закладів, місцям відпочинку та концентрації молоді. Перевірялися і торговельні об’єкти, які розташовані поблизу учбових закладів. В результаті виявлено 30 фактів продажу неповнолітнім спиртного та тютюну.

Наприклад, у Чернігові шестеро осіб з числа учнівської молоді (в тому числі троє неповнолітніх) понесли відповідальність за те, що курили на території навчального закладу. Не обійшлося й без складання протоколів на батьків, які ухилялися від виконання своїх батьківських обов’язків. Так, на 8 батьків складені адміністративні протоколи згідно статті 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

А в Прилуках матір 15-річної прилучанки, яка не досягла віку адміністративної відповідальності, притягнута до відповідальності за те, що її донька розпивала спиртні напої та знаходилась в п’яному вигляді в громадському місці. Крім того, працівники кримінальної міліції у справах дітей виявили 3 факти доведення неповнолітніх до стану алкогольного сп’яніння.

Незважаючи на постійні перевірки місцевих магазинів, деякі продавці в гонитві за наживою продовжують продавати неповнолітнім спиртні напої та цигарки. До відповідальності притягнуто 18 продавців, які порушували чинне законодавство щодо заборони продажу дітям спиртного і тютюнових виробів. Робота в цьому напрямку триває.

За кожним фактом реалізації дітям алкоголю та тютюну міліція направила матеріали до районних органів державної податкової служби про скасування ліцензій на право торгівлі алкогольними і тютюновими виробами.

До відома працівників торговельних закладів – згідно з частиною 2 статті 156 Кодексу України про адміністративні правопорушення “Порушення працівником підприємства (організації) торгівлі або громадського харчування правил торгівлі пивом (крім безалкогольного), алкогольними, слабоалкогольними напоями і тютюновими виробами, а саме торгівля пивом (крім безалкогольного), алкогольними, слабоалкогольними напоями або тютюновими виробами в приміщеннях або на територіях, заборонених законом, або в інших місцях, визначених рішенням відповідного органу місцевого самоврядування, як таких, де роздрібна торгівля пивом (крім безалкогольного), алкогольними, слабоалкогольними напоями або тютюновими виробами заборонена, а так само торгівля пивом (крім безалкогольного), алкогольними, слабоалкогольними напоями або тютюновими виробами через торгові автомати чи неповнолітніми особами, а також продаж пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв або тютюнових виробів особі, яка не досягла 18 років, або продаж тютюнових виробів в упаковках, що містять менш як 20 сигарет або цигарок, чи поштучно (крім сигар), – тягне за собою накладення штрафу від 510 до 1700 гривень”.

Останні новини Чернігівщини

Відбулася урочиста передача двох службових автомобілів для медичних працівників Іванівської та Киїнської амбулаторій

Відбулася урочиста передача двох службових автомобілів для медичних працівників Іванівської та Киїнської амбулаторій 15:44

13 листопада поточного року, відбулася урочиста передача двох службових автомобілів «Renault Duster» для медичних працівників Іванівської та Киїнської амбулаторій загальної практики сімейної медицини.

Верховна Рада проголосувала за проєкт закону щодо продажу сільськогосподарської землі

Верховна Рада проголосувала за проєкт закону щодо продажу сільськогосподарської землі 15:36

Відповідне рішення на засіданні Верховної Ради 13 листопада підтримали 240 народних депутатів.

Чернігівський пологовий будинокзустрічав

Чернігівський пологовий будинокзустрічав "ранніх пташок" 12:54

Саме так іноді лагідно називають діточок, що народилися передчасно.

Безхазяйний дитячий садок передано у комунальну власність територіальної громади Коропської селищної ради

Безхазяйний дитячий садок передано у комунальну власність територіальної громади Коропської селищної ради 12:28

Під час здійснення представницьких повноважень, Коропським відділом Бахмацької місцевої прокуратури встановлено, що на території Билського старостинського округу Коропської селищної ради знаходиться нерухоме майно, а саме нежитлова будівля, яке має ознаки безхазяйності.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини