Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 15 листопада, 21:32:15

У Чернігові мешканцям будинку повернули підвал

14.05.2013   16:10

Прокуратура захистила права мешканців багатоквартирного будинку на користування майном, що перебуває у спільній сумісній власності

У березні поточного року до прокуратури міста Чернігова звернулась голова будинкового комітету одного з багатоквартирних будинків на вул. Родімцева.

У скарзі зазначалось, що протягом кількох років мешканці будинку неодноразово звертались до міської ради, управління житлово-комунального господарства, комунального підприємства, яке надає послуги з утримання будинку та прибудинкової території, з питань надання їм доступу до підвалу будинку для облаштування побутових приміщень.

Однак, за результатами розгляду звернень мешканцям відмовляли у наданні доступу до підвалу.

Прокурорська перевірка засвідчила, що такі дії посадових осіб комунального підприємства є незаконними та такими, що порушують конституційні права громадян.

Зокрема, частиною 2 статті 382 Цивільного кодексу України визначено, що власникам квартири у багатоквартирному житловому будинку належать на праві спільної сумісної власності приміщення загального користування, опорні конструкції будинку, механічне, електричне, сантехнічне та інше обладнання за межами або всередині квартири, яке обслуговує більше однієї квартири, а також споруди, будівлі, які призначені для забезпечення потреб усіх власників квартир, а також власників нежитлових приміщень, які розташовані у житловому будинку.

Частинами 1, 2 статті 369 Цивільного кодексу України передбачено, що співвласники майна, що є у спільній сумісній власності, володіють і користуються ним спільно, якщо інше не встановлено домовленістю між ними. Розпоряджання майном, що є у спільній сумісній власності, здійснюється за згодою всіх співвласників.

Крім того, Конституційним Судом України рішеннями 4-рп/2004 від 02.03.04, № 14-рп від 09.11.11 підтверджено права спільної сумісної власності на нежитлові приміщення власників та користувачів квартир у багатоквартирних будинках, у тому числі мешканців неприватизованих квартир.

Враховуючи викладене, на усунення конституційних прав громадян начальнику комунального підприємства внесено подання, за результатами розгляду якого незаконні дії припинено, мешканцям будинку надано доступ до підвалу.

Останні новини Чернігівщини

Представлено нового прокурора області

Представлено нового прокурора області 18:07

До призначення Андрій Парусов працював у прокуратурі Тернопільської області та ГПУ.

У справі про загибель підлітка у Прилуках проводиться 17 експертиз

У справі про загибель підлітка у Прилуках проводиться 17 експертиз 16:23

Заступник Голови Нацполіції – начальник Головного слідчого управління Максим Цуцкірідзе повідомив батькам загиблого 14-річного Дениса Чаленка і громадськість про перебіг розслідування за фактом смерті хлопця.

Новобілоуська громадана розпочала роботу над Статутом

Новобілоуська громадана розпочала роботу над Статутом 14:09

Чернігівський Ресурсний центр з розвитку місцевої демократії, який діє на базі громадської організації Центр «Доброчин», провів інформаційну зустріч в Новобілоуській сільській раді 14 листопада 2019 року.

Підприємці Чернігівщини спілкувалися з експертами з питань захисту бізнесу

Підприємці Чернігівщини спілкувалися з експертами з питань захисту бізнесу 13:20

Із 2015 року в Україні діє незалежний консультативно-дорадчий орган Кабінету Міністрів – Рада бізнес-омбудсмена. Туди може звернутись кожна юридична особа або приватний підприємець, які мають обґрунтовані претензії на незаконні дії чиновників.

"Небо над головами" 13:11

Кафедрою теорії та історії держави і права, конституційного права спільно із ГО «Україна без тортур» та Координаційною радою молодих юристів при головному управлінні юстиції в Чернігівській області було організовано й проведено круглий стіл на тему «Небо над головами в умовах несвободи».