Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 26 листопада, 12:38:20

У Чернігові мешканцям будинку повернули підвал

14.05.2013   16:10

Прокуратура захистила права мешканців багатоквартирного будинку на користування майном, що перебуває у спільній сумісній власності

У березні поточного року до прокуратури міста Чернігова звернулась голова будинкового комітету одного з багатоквартирних будинків на вул. Родімцева.

У скарзі зазначалось, що протягом кількох років мешканці будинку неодноразово звертались до міської ради, управління житлово-комунального господарства, комунального підприємства, яке надає послуги з утримання будинку та прибудинкової території, з питань надання їм доступу до підвалу будинку для облаштування побутових приміщень.

Однак, за результатами розгляду звернень мешканцям відмовляли у наданні доступу до підвалу.

Прокурорська перевірка засвідчила, що такі дії посадових осіб комунального підприємства є незаконними та такими, що порушують конституційні права громадян.

Зокрема, частиною 2 статті 382 Цивільного кодексу України визначено, що власникам квартири у багатоквартирному житловому будинку належать на праві спільної сумісної власності приміщення загального користування, опорні конструкції будинку, механічне, електричне, сантехнічне та інше обладнання за межами або всередині квартири, яке обслуговує більше однієї квартири, а також споруди, будівлі, які призначені для забезпечення потреб усіх власників квартир, а також власників нежитлових приміщень, які розташовані у житловому будинку.

Частинами 1, 2 статті 369 Цивільного кодексу України передбачено, що співвласники майна, що є у спільній сумісній власності, володіють і користуються ним спільно, якщо інше не встановлено домовленістю між ними. Розпоряджання майном, що є у спільній сумісній власності, здійснюється за згодою всіх співвласників.

Крім того, Конституційним Судом України рішеннями 4-рп/2004 від 02.03.04, № 14-рп від 09.11.11 підтверджено права спільної сумісної власності на нежитлові приміщення власників та користувачів квартир у багатоквартирних будинках, у тому числі мешканців неприватизованих квартир.

Враховуючи викладене, на усунення конституційних прав громадян начальнику комунального підприємства внесено подання, за результатами розгляду якого незаконні дії припинено, мешканцям будинку надано доступ до підвалу.

Останні новини Чернігівщини

Капітальні інвестиції в Чернігівській області. ДОВІДКА

Капітальні інвестиції в Чернігівській області. ДОВІДКА 12:28

У січні–вересні 2020 р. обсяг капітальних інвестицій підприємств та організацій Чернігівщини становив 3638 млн.грн. Майже всі вони (99% загального обсягу) вкладені в матеріальні активи.

Кабмін виділив 60 мільйонів на забезпечення киснем лікарень Чернігівщини

Кабмін виділив 60 мільйонів на забезпечення киснем лікарень Чернігівщини 12:21

Кабінет Міністрів прийняв рішення про перерозподіл субвенції для забезпечення киснем медичних установ в Чернігівській області.

На другу сесію Чернігівської міськради виноситься більше 40 питань

На другу сесію Чернігівської міськради виноситься більше 40 питань 11:21

Погоджувальна рада узгодила їх перелік.

Обрано голову, заступника голови та затверджені результати виборів депутатів Ніжинської райради

Обрано голову, заступника голови та затверджені результати виборів депутатів Ніжинської райради 11:14

Відбулась установча сесія новообраної Ніжинської районної ради VІІІ скликання. Результати виборів депутатів районної ради, що відбулись 25 жовтня, оголосила голова районної ТВК Вікторія Пархоменко.