Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 10 серпня, 11:34:04

На Чернігівщині майже 87,6% населення повідомило, що хворіло впродовж року і зверталося за медичною допомогою

10.05.2013   10:31

З метою вивчення думки населення Чернігівщини про стан свого здоров’я, а також про доступність необхідних медичних послуг, наприкінці 2012 року органами державної статистики проведено опитування серед домогосподарств області, які приймають участь у вибірковому обстеженні умов їх життя.

Результати опитування свідчать, що кожна третя особа області оцінює стан свого здоров’я як добрий, 47,4% – як задовільний та 18,5% опитаних вважають його поганим. Серед регіонів країни найздоровішими вважають себе жителі Львівської області, а найбільш хворобливими – мешканці Черкащини та Чернігівщини.

У нашій області майже 87,6% населення повідомило, що хворіло впродовж року і зверталося за медичною допомогою. Переважна більшість хворих (88,8%) зверталися за допомогою в поліклініку, 12,1% – до стоматолога в державній медичній установі, 9% – до сімейного лікаря в поліклініці, 4,3% – скористалися швидкою медичною допомогою, 2,7% – зверталися до приватного стоматолога. До народного цілителя, знахаря, екстрасенса звернулися 0,6% хворих.

Найчастіше причиною останнього звернення до лікаря була хвороба або проблема зі здоров’ям (64,5%). Більше чверті опитаних зверталися до лікарів із метою проходження профілактичного огляду, 3,2% – поновлювали рецепти, 2,5% опитаних зверталися з приводу травм та нещасних випадків. Звернення з адміністративних причин (отримання листа-довідки, сертифікату тощо) становили 1,5%.

Із числа жителів області, що мають хронічні захворювання, 30,7% страждали внаслідок гіпертонії, 30,4% – через серцеві захворювання. Кожна четверта особа хворіла на артроз, артрит (у т.ч. ревматоїдний), кожна тринадцята – хронічний бронхіт, емфізему легенів, кожна двадцята – мігрень або частий головний біль. Катаракту мали 4,3% населення області, а виразку шлунку та діабет – по 3,9%.

Останні новини Чернігівщини

У Чернігівській області правоохоронці виявили сховок ворожої зброї та боєприпасів

У Чернігівській області правоохоронці виявили сховок ворожої зброї та боєприпасів 09:08

На Чернігівщині, поблизу кордону з білоруссю, прикордонники спільно з Національна поліція України, вибухотехніками та кінологами виявили схрон зброї, що залишили окупанти.

Безпечне літо: в Семенівській громаді поліцейські проводять профілактичні зустрічі з дітьми

Безпечне літо: в Семенівській громаді поліцейські проводять профілактичні зустрічі з дітьми 09:06

Співробітники ювенальної превенції проводять активну превентивну роботу в Семенівській громаді. Під час спілкування з дітьми поліцейські детально роз’яснюють їм правила безпеки під час літнього дозвілля.

Власники пошкоджених/зруйнованих приватних будинків отримають матеріальну допомогу з міського бюджету Чернігова

Власники пошкоджених/зруйнованих приватних будинків отримають матеріальну допомогу з міського бюджету Чернігова 08:57

40, 20 або 10 тисяч гривень зможуть отримати чернігівці, які є власниками приватних житлових будинків, що постраждали під час активних бойових дій.

10 серпня - цей день в Україні і світі

10 серпня - цей день в Україні і світі 08:52

10 серпня у світі відзначають день лева, день біодизелю. У Латвії - день вогню, Національний день в Еквадорі та день ветеранів в Індонеції, також сьогодні відзначають День гаражних розпородажів, а в Італії вшановують Святого Лаврентія з Уеска.

У Чернігові з 20 серпня стартує проєкт «Єдині», який допоможе перейти в спілкуванні на українську мову

У Чернігові з 20 серпня стартує проєкт «Єдині», який допоможе перейти в спілкуванні на українську мову 18:14

Чернігів приєднався до реалізації мовного проєкту «Єдині», головним напрямком якого є підтримка тих, хто має бажання перейти в спілкуванні на українську мову. Стартує він у нашому місті 20 серпня.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини