Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 25 червня, 12:46:55

У кожній дитині є сонце

26.11.2011   11:27Агенцiя

У Чернігові відкрито центр правової допомоги для сімей, котрі виховують дітей з обмеженими фізичними можливостями.

На медичному обліку в обласній дитячій лікарні перебувають 3802 такі пацієнти. Їхня кількість зростає щороку. За словами лікарів, ці діти стовідсотково охоплені індивідуальними програмами реабілітації, але їхні батьки часто звертаються з питаннями, на які медикам відповісти важко. Це стосується переважно інформації соціального спрямування. Саме для таких родин стане незамінною допомога соціального юриста, котрий не лише проконсультує, а й за потреби безкоштовно супроводжуватиме судову справу. Головне, щоб батьки розуміли, де саме порушуються права їхніх дітей. З цією метою у новоствореному центрі вже найближчим часом проведуть спеціальні навчання.

Голова міського громадського об’єднання “Шанс” Світлана Федорова розповіла, що найчастіше діти з функціональними обмеженнями мають проблеми зі здобуттям освіти. У загальноосвітніх школах проти їхнього навчання спільно із здоровими ровесниками виступають як батьки останніх, так і вчителі. Суспільство ще має засвоювати уроки толерантності та етики, щоб зрозуміти, що кожна людина має право зайняти гідне місце в житті – відповідно до своїх можливостей.

“Коли ми з донькою виходимо у двір, діти розбігаються і не хочуть з нею гратися – тому що вона не ходить ніжками, – журиться мама шестирічної дівчинки. – Я попри всі свої фінансові проблеми купую дорогі красиві іграшки, щоб хоч завдяки їм до Настусі підходили її ровесники і вона мала змогу трохи з ними поспілкуватися”…

“У кожній дитині є сонце, тільки дайте йому світити!” – цитують Сократа активісти новоствореного центру.

http://ukurier.gov.ua/uk/news/u-kozhnij-ditini-ye-sonce/

Останні новини Чернігівщини

Громадська рада при ОДА провела своє друге засідання

Громадська рада при ОДА провела своє друге засідання 11:44

24 червня під головуванням Ігоря Москаленка відбулось друге засідання Громадської ради.

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 3074 особи

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 3074 особи 11:40

За даними Чернігівського обласного центру громадського здоров’я, станом на 25 червня в області щеплено першою та другою дозою 59 748 людей.

Мала приватизація: депутати Чернігівської міськради від

Мала приватизація: депутати Чернігівської міськради від "Слуги Народу" пропонують віддати частину коштів громадам 11:28

У Верховній Раді України розглядають законопроекти щодо малої приватизації, які усувають штучні бюрократичні перешкоди і спрощують процедуру підготовки до приватизації об’єктів як державної, так і комунальної власності. Із вимогою якнайшвидше уважали цей пакет документів, передбачивши перерахування частину коштів від продажу у бюджет місцевих громад, виступили депутати фракції «Слуга Народу» у Чернігівській міській раді.

На Чернігівщині проживає 217 тис молодих людей

На Чернігівщині проживає 217 тис молодих людей 11:23

Щороку наприкінці першого літнього місяця відзначається всеукраїнське свято – День молоді.

Художник із Чернігівщини Сергій Шишко

Художник із Чернігівщини Сергій Шишко 11:20

25 червня минає 110 років з дня народження художника Сергія Федоровича Шишка (1911-1997), майстра пейзажу та натюрморту.