Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 23 квітня, 22:17:54

“ЧЕЗАРА” і “РАПІД” сприяли пуску ракети-носія “Антарес”

23.04.2013   11:06Агенцiя

Відбувся перший демонстраційний пуск ракети-носія середнього класу “Антарес”

21 квітня о 24.00 за київським часом з космодрому на о. Уоллопс (Вірджинія, США) відбувся перший демонстраційний пуск ракети-носія середнього класу “Антарес”.

У рамках демонстраційного пуску ракета-носій “Антарес” вивела імітатор корисного вантажу на цільову орбіту висотою 250-300 кілометрів з нахилом 51,6 градусів. Разом з ним на орбіту доставлено три малих супутника NASА та один комерційний наносупутник.

Ракету-носій “Антарес” створено американською компанією Orbital Science Corporation в рамках міжнародної кооперації за участю України. Вона складається із двох ступенів і космічного вантажного корабля “Сігнус” (третя ступінь). Основна конструкція першого ступеня ракети-носія “Антарес” розроблена Державним підприємством “Конструкторське бюро “Південне” ім. М.К. Янгеля та виготовлена Державним підприємством “Виробниче об’єднання “Південний машинобудівний завод ім. О.М. Макарова” в кооперації українськими підприємствами “Хартрон-АРКОС” (Харків), “Київприлад” (Київ), “Хартрон-ЮКОМ” (Запоріжжя), “ЧЕЗАРА”, “РАПІД” (Чернігів), а також з російськими.

Кооперація учасників програми “Антарес” є унікальною, оскільки в рамках цієї програми українська сторона вперше виконує весь комплекс робіт з проектування, відпрацювання та виготовлення матеріальної частини основної конструкції I ступеня для ракети-носія, замовленої Національним космічним агентством США.

Успішний пуск ракети-носія “Антарес” є яскравим прикладом плідної співпраці України і США у космічній сфері.


Прес-служба Державного космічного агентства

Останні новини Чернігівщини

Чернігів і Огре підтримують творчий зв’язок: учні мистецьких шкіл обмінялися своїми роботами 11:43

Чернігів і латвійське Огре — міста-побратими, які від початку повномасштабної війни залишаються на постійному зв’язку. Минулого тижня до Чернігова вже вшосте завітав волонтер, диригент і директор мистецької школи Атварс Лакстігала.

 Дві студентки з Ніжина – серед цьогорічних переможців Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика

Дві студентки з Ніжина – серед цьогорічних переможців Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика 11:39

За результатами фінального етапу XXVI Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика дві студентки з Ніжина здобули призові місця.

Інклюзивність у дії: служба зайнятості допомогла облаштувати робоче місце для ветерана війни 11:37

Григорій Маханьков – ветеран війни, офіцер, учасник оборони Чернігова, кавалер орденів Богдана Хмельницького та «За мужність».

Чотири садочки Чернігівського району отримали сонячні електростанції від бізнесу 11:36

Комплекти сонячних електростанцій потужністю 25 кВт кожна сьогодні передали в Чернігівський садочок №26 та Новобілоуську громаду.

Надзвичайні події в області за останню добу 11:28

Протягом минулої доби зареєстровано 21 небезпечну подію, а саме: 21 пожежу. Внаслідок цих подій загинула 1 особа.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини