Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 25 вересня, 23:53:31

Серед регіонів України за обсягами викидів Чернігівська область займає 12 місце

20.04.2013   07:37

До Дня довкілля України

За попередніми даними у 2012 році від стаціонарних джерел забруднення в повітряний басейн області надійшло 46 тис.т. забруднюючих речовин (без урахування викидів діоксиду вуглецю), що на 4 тис.т. менше, ніж у 2011 році.

Із загальної кількості викинутих шкідливих речовин, викиди речовин, що належать до парникових газів, становили: метану – 16 тис.т. (34% від загальної кількості), оксиду азоту – 30 т. (0,1%). Крім цих речовин в атмосферу потрапило майже 2 млн.т. діоксиду вуглецю (на 4% менше, ніж у 2011 р.), який також впливає на зміну клімату.

За минулий рік на один квадратний кілометр території області в середньому викинуто 1,4 т забруднюючих речовин, на одного жителя Чернігівщини – 42 кг.

Серед регіонів України за обсягами викидів Чернігівська область займає 12 місце. Більше двох третин (67%) викидів забруднюючих речовин в атмосферу від стаціонарних джерел припадає на Донецьку, Дніпропетровську та Луганську області.

З метою охорони атмосферного повітря від забруднення шкідливими речовинами у 2012 році підприємства області здійснили 11 заходів, на що були витрачені 5760 тис.грн. Упровадження природоохоронних заходів сприяло зменшенню шкідливих викидів у атмосферу на 246 т.

У 2012 році, за попередніми даними, на підприємствах та в домогосподарствах Чернігівської області утворилося 741 тис.т відходів І–ІV класів небезпеки. Із них 740 тис.т. належить до ІV класу небезпеки – це відходи виробництва харчових продуктів та напоїв, відходи діяльності установ громадського харчування, комунальні відходи та інші.

Протягом 2012 року із Чернігівської області вивезено 289 т. непридатних та заборонених до використання хімічних засобів захисту рослин, які несуть загрозу забруднення природних об’єктів, і на кінець року в області їх залишилося 157 т.

Останні новини Чернігівщини

Що випускали підприємства машинобудівної галузі Чернігівщини

Що випускали підприємства машинобудівної галузі Чернігівщини 11:30

На підприємствах машинобудування зайнято понад 3 тис. осіб, що становить 10% від усіх зайнятих у промисловості області.

Урочиста церемонія Посвяти першокурсників у студенти Академії Державної пенітенціарної служби 11:10

Цьогоріч до факультету заочного і контрактного навчання зараховано 179 здобувачів вищої освіти, з них сьогодні 103 студентські квитки було вручено студентам денної форми навчання, освітнього рівня бакалавр за спеціальностями «Право», «Психологія», «Правоохоронна діяльність».

На ділянці ремонту дороги Т-25-19 Холми - Авдіївка укладений фінішний шар нового покриття 11:16

Дорога Т-25-19 - це маршрут, який з'єднує новоутворені Корюківський та Новгород-Сіверський райони Чернігівської області.

У бібліотеці ім. М. Коцюбинського відбулося урочисте закриття проєкту «АртБліндаж» 11:00

Соціально-мистецький проєкт «АртБліндаж» реалізувався громадською організацією ветеранів «Спілка 13 БТРО» спільно з Чернігівською міською комунальною Централізованою бібліотечною системою.

Поблизу Чернігова поліцейські затримали вантажівку, водій якої залишив місце ДТП 10:40

Група реагування патрульної поліції Чернігівського райуправління поліції зупинила вантажний автомобіль з явними механічними пошкодженнями за півсотні кілометрів від місця автопригоди з потерпілими, скоєної на території Сновської громади.