Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 14 липня, 04:15:50

Державна екологічна інспекція у Чернігівській області здійснює контроль за поводженням з відходами

18.04.2013   12:04

Державна екологічна інспекція у Чернігівській області провела ряд перевірок комунальних підприємств та інших суб’єктів господарювання, які надають послуги із збирання і вивезення твердих побутових відходів та забезпечують обслуговування полігонів твердих побутових відходів, що розташовані в адміністративних центрах області.

В ході перевірок встановлено, що стан місць видалення твердих побутових відходів становить реальну небезпеку для довкілля та населення, що проживає на прилеглих територіях. На більшості їх відсутні спеціальні природоохоронні споруди та системи екологічного моніторингу, не визначені технологічні карти, накопичення сміття проводиться безсистемно, ущільнення та присипка ґрунтом здійснюється не своєчасно або взагалі не проводиться, не ведеться облік відходів, не відновлюється або відсутнє обвалування, прилегла територія засмічена відходами. Земельні ділянки під полігонами експлуатуються без правовстановлюючих документів. Полігони твердих побутових відходів не паспортизовані, порушуються терміни внесення змін до існуючих паспортів МВВ. Недостатня кількість та технічний стан спеціалізованої техніки взагалі ставить під загрозу процес сміттєвидалення в більшості районних центрів області. На територіях сільських рад відсутні спеціалізовані підприємства у сфері поводження з побутовими відходами, самі відходи складуються у природних рельєфних утвореннях. Існуюча система санітарного очищення населених пунктів недосконала, її фрагментарність, роз’єднаність та різнорідність не забезпечує достатнього контролю за санітарним станом територій та операціями поводження з побутовими відходами.

З метою усунення порушень природоохоронного законодавства, виявлених під час перевірок дотримання вимог законодавства у сфері охорони навколишнього природного середовища, керівникам комунальних та інших підприємств, які забезпечують зазначену ділянку роботи, надані відповідні приписи.

Враховуючи, що власниками місць видалення твердих побутових відходів є відповідні територіальні громади та згідно Закону України “Про відходи”, місцеві державні адміністрації та органи самоврядування забезпечують організацію збирання і видалення побутових відходів, Держекоінспекцією у Чернігівській області Головам районних державних адміністрацій та міським, селищним головам Чернігівської області також надано припис щодо вжиття заходів по забезпеченню експлуатації полігонів твердих побутових відходів у відповідності до діючих вимог та дотримання норм екологічної безпеки при захороненні таких відходів.

Олег Дмитрович Федоренко,
Начальник відділу екологічного контролю
земельних ресурсів, за поводженням з відходами
та з небезпечним хімічними речовинами
Держекоінспекції у Чернігівській області

Останні новини Чернігівщини

Поліція розслідує обставини смертельної ДТП у Ніжинському районі 16:12

11 липня близько 17-ї години до поліції надійшло повідомлення про те, що на трасі М-02 « Кіпті-Глухів-Бачівськ» поблизу Батурина сталася дорожньо-транспортна пригода, внаслідок якої загинула людина.

Підлітки зі Сновщини взяли участь у менторській програмі "Покоління Перемоги" 15:39

Досягати спільних цілей навчилися десятикласники та десятикласниці Сновської громади під час участі в менторській програмі «Покоління перемоги» від GoGlobal. Крім цього, надолужили прогалини зі шкільних предметів, удосконалили свої комунікаційні навички та підтягнули фінансову грамотність.

Майже мільярд гривень компенсацій: на Чернігівщині триває реалізація програми «єВідновлення» 15:15

Програма «єВідновлення», яка передбачає надання компенсації за пошкоджене та зруйноване житло, реалізується в області більше року. За цей час на Чернігівщині нараховано компенсацій на майже мільярд гривень.

Чотири ліцеї та 23 гімназії. У Чернігові перепрофілювали заклади загальної середньої освіти 14:33

Тобто, змінили тип шкіл та затвердили їхні статути у новій редакції. Відповідне рішення затверджене на 41-й (позачерговій) сесії Чернігівської міської ради VIIІ скликання 10 липня.

Чернігівські поліцейські розкрили крадіжку грошей з втраченої банківської картки 13:48

Оперативники Чернігівського райуправління поліції викрили зловмисницю, яка привласнила знайдену банківську картку, а потім викрала з неї 180 тисяч гривень.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини