Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 27 лютого, 11:45:06

За незаконну заготівлю березового соку штраф. ВІДЕО

12.04.2013   08:19Агенцiя

Всім відомо, що березовий сік дуже корисний. Тому з початком сезону люди масово починають його заготовляти. Проте, слід пам’ятати, що для цього є спеціально відведені місця. За незаконну заготівлю березового соку людей штрафуватимуть.


Навесні люди масово починають заготовляти березовий сік, але далеко не кожен житель нашої місцевості робить це законно, не усвідомлюючи про шкоду, яку  він завдає навколишньому середовищу своїми діями. Тому, аби вберегти дерева від втручання людини в їх природний кругообмін, яке в результаті може призвести до їх знищення, на території лісгоспів нашого району для просочення березового соку відведені спеціальні ділянки.

Григорій Гуща – держінспектор з охорони навколишнього природного середовища в Чернігівській області: «У лісгоспі виписується лісовий квиток для того, аби в зазначеному місці заготовляти березовий сік. Лісгосп планує в цьому році заготовити і продати населенню цей сік. Будуть  спільно з лісовою охороною проводитись і рейди по виявленню незаконних просачувань соку».

Для осіб, які здійснюють незаконну, тобто без наявності відповідних лісових квитків, заготівлю березового соку, передбачено чималі штрафи.

Григорій Гуща – держінспектор з охорони навколишнього природного середовища в Чернігівській області: «Ми приїжджаємо і виявляємо, що це дійсно не та ділянка, де мали просачувати сік, то штраф може скласти майже 5 тис.грн. за 10 беріз, в залежності від  діаметру дерева. Якщо дерево в діаметрі 24 – 26 см,  штраф сягне 700-800грн. Простіше сік купити. Якщо вам потрібен бідон чи два бідони, то це буде коштувати не так вже і дорого».

Тому, аби уникнути таких проблем, у цьому напрямку працівники екологічної інспекції проводять свого роду профілактичну роботу і закликають населення району дотримуватися певних правил.

Новгород-Сіверська РДТРК "Сіверська"

Останні новини Чернігівщини

Вшановуючи ювілей Лесі Українки

Вшановуючи ювілей Лесі Українки 11:35

25 лютого в день народження видатної української письменниці, на сцені Чернігівського обласного академічного українського музично-драматичного театру ім. Т.Г.Шевченка відбувся показ вистави «Саронська квітка, або Інша сторона гріха» за творами Лесі Українки, присвячений відзначенню 150-ї річниці від дня народження відомої далеко за межами України поетеси і культурної діячки.

"Борімося – поборемо, нам Бог помагає!" 11:06

Ще одна сумна дата додалась до календаря трагічних подій України. З 2020 року, 26 лютого в нашій державі відзначають День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя.

Про підсумки діяльності представників операції UNIFIER ЗС Канади та Литовської тренувальної місії НАТО

Про підсумки діяльності представників операції UNIFIER ЗС Канади та Литовської тренувальної місії НАТО 10:55

Підсумки діяльності представників операції UNIFIER ЗС Канади та Литовської тренувальної місії НАТО підбили в 169-му Навчальному центрі імені князя Ярослава Мудрого.

Відбулося чергове пленарне засідання 7 сесії Ніжинської міської ради

Відбулося чергове пленарне засідання 7 сесії Ніжинської міської ради 10:41

26 лютого відбулося чергове пленарне засідання 7 сесії Ніжинської міської ради. У засідання взяли участь 32 депутата міської ради, заступники міського голови, керівники управлінь та відділів.

У Чернігівській області пройшов регіональний форум

У Чернігівській області пройшов регіональний форум "Органік Інвест" 10:30

Розвиток органічного виробництва є досить актуальним на сьогодні через низку екологічних, економічних та соціальних переваг. На цьому наголосив, вітаючи учасників заходу, заступник голови Чернігівської облдержадміністрації Олександр Савченко 25 лютого.