Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 3 грудня, 00:21:25

За незаконну заготівлю березового соку штраф. ВІДЕО

12.04.2013   08:19Агенцiя

Всім відомо, що березовий сік дуже корисний. Тому з початком сезону люди масово починають його заготовляти. Проте, слід пам’ятати, що для цього є спеціально відведені місця. За незаконну заготівлю березового соку людей штрафуватимуть.


Навесні люди масово починають заготовляти березовий сік, але далеко не кожен житель нашої місцевості робить це законно, не усвідомлюючи про шкоду, яку  він завдає навколишньому середовищу своїми діями. Тому, аби вберегти дерева від втручання людини в їх природний кругообмін, яке в результаті може призвести до їх знищення, на території лісгоспів нашого району для просочення березового соку відведені спеціальні ділянки.

Григорій Гуща – держінспектор з охорони навколишнього природного середовища в Чернігівській області: «У лісгоспі виписується лісовий квиток для того, аби в зазначеному місці заготовляти березовий сік. Лісгосп планує в цьому році заготовити і продати населенню цей сік. Будуть  спільно з лісовою охороною проводитись і рейди по виявленню незаконних просачувань соку».

Для осіб, які здійснюють незаконну, тобто без наявності відповідних лісових квитків, заготівлю березового соку, передбачено чималі штрафи.

Григорій Гуща – держінспектор з охорони навколишнього природного середовища в Чернігівській області: «Ми приїжджаємо і виявляємо, що це дійсно не та ділянка, де мали просачувати сік, то штраф може скласти майже 5 тис.грн. за 10 беріз, в залежності від  діаметру дерева. Якщо дерево в діаметрі 24 – 26 см,  штраф сягне 700-800грн. Простіше сік купити. Якщо вам потрібен бідон чи два бідони, то це буде коштувати не так вже і дорого».

Тому, аби уникнути таких проблем, у цьому напрямку працівники екологічної інспекції проводять свого роду профілактичну роботу і закликають населення району дотримуватися певних правил.

Новгород-Сіверська РДТРК "Сіверська"

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 505 нових випадків COVID-19

Виявлено 505 нових випадків COVID-19 16:57

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 2 грудня в області зафіксовано 505 нових випадків COVID-19.

Кабінет міністрів України не буде продовжувати карантин вихідного дня у грудні

Кабінет міністрів України не буде продовжувати карантин вихідного дня у грудні 14:17

Про це на засіданні повідомив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.

Що ми знаємо про Десну? 14 фактів

Що ми знаємо про Десну? 14 фактів 14:13

Чарівна Десна – це безцінний спадок, про який кожен з нас має дбати, аби зберегти для наступних поколінь.

Олена Костевич виборола бронзову нагороду міжнародних змагань з кульової стрільби Polish Open Kaliber

Олена Костевич виборола бронзову нагороду міжнародних змагань з кульової стрільби Polish Open Kaliber 12:46

Знана чернігівська спортсменка Олена Костевич виборола бронзову нагороду у вправі ПП-3 (гібридний фінал) на міжнародних змаганнях з кульової стрільби Polish Open Kaliber.

У Чернігові затвердили Програму підтримки дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, а також сімей з дітьми

У Чернігові затвердили Програму підтримки дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, а також сімей з дітьми 12:01

У Чернігові затвердили Програму розвитку сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, попередження дитячої бездоглядності та безпритульності, соціальної підтримки сімей з дітьми у місті Чернігові на 2021-2023 роки.