Прокуратура відстояла позицію щодо неправомірності відчуження 240 га земель сільськогосподарського призначення
Органи прокуратури Чернігівської області продовжують зосереджувати особливу увагу на додержанні вимог земельного законодавства. Найчастіше порушення допускаються у сфері користування землями сільськогосподарського призначення.
Так, апеляційним судом Чернігівської області 10.04.13 залишено у силі рішення суду першої інстанції, яким задоволено позов прокурора та визнано недійсним договір міни земельних ділянок, який приховав угоду купівлі-продажу земельної частки (паю) в межах Іванівської сільської ради.
Нагадаємо, мешканка Києва в обхід мораторію на заборону відчуження земельних ділянок сільськогосподарського призначення обміняла у місцевих жителів їх земельні паї загальною площею 240 га на 63 земельні ділянки площею 0,01 га кожна. Селяни свої гектари землі міняли на сотку, отримуючи винагороду в розмірі 15 тисяч гривень. В одному випадку договір укладений з померлою особою. Всі документи засвідчував нотаріус із Києва.
Прокуратурою заявлено ще ряд позовів з цих питань, які перебувають на розгляді в суді.
Відомості за фактом зловживання нотаріусом службовим становищем внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань та направлено для організації розслідування в органи внутрішніх справ м. Києва.
Останні новини Чернігівщини
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 14:46
Протягом минулої доби зареєстровано 9 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 8 пожеж. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.
Інвестиція в дитинство: як мікрогрант допоміг розвитку освітнього центру «Ідея» 10:33
«Ідея» – найбільший приватний заклад позашкільної освіти в Ніжині, який являє собою безпечне, комфортне та сучасне середовище для навчання та розвитку дошкільнят і школярів.
Погоджено виплати чернігівцям, житло яких постраждало внаслідок останніх ударів рф, на суму понад 2 млн грн 10:31
Рішеннями виконавчого комітету Чернігівської міської ради від 15 січня погоджено чергові виплати власникам пошкоджених квартир і приватних житлових будинків унаслідок останніх ударів російської федерації по території міста Чернігова.
15 січня: цей день в Україні і світі 08:27
День 1422 Російська агресія - Day 1422 Russian aggression
Алія-Беатріс та Арес: якими рідковживаними іменами називали дітей на Чернігівщині у 2025 році 14:40
Українці дають життя, обирають імена та вірять, що кожна реєстрація народження зміцнює націю й наповнює віру в майбутнє реальним змістом.