Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 1 грудня, 09:25:23

В УМВС України в Чернігівській області відбулася презентація пам'ятки "Взаємодія міліціонера з медіа"

06.04.2013   11:20

Під час занять зі службової підготовки в Управлінні МВС України в Чернігівській області начальник СЗГ УМВС полковник міліції Сергій Бриль ознайомив особовий склад з методикою взаємодії міліції та представників мас-медіа.

Оскільки багато хто з представників відділів і служб неодноразово спілкувався з журналістами, тема викликала непідробний інтерес слухачів. Невимушене спілкування відбувалося в ході діалогу.

Яке суспільне значення має співпраця з журналістами добре знають працівники карного розшуку та слідчих підрозділів, кримінальної міліції у справах дітей та дільничні інспектори. Завдяки цій співпраці розшукано десятки злочинців, встановлено місцеперебування безвісти зниклих осіб та повернуті до рідних домівок сотні підлітків, що вирішили мандрувати світом.

Та не завжди взаємовідносини міліціонер-журналіст ідеальні, оскільки любе видання чи телеканал через своє прагнення збільшити тираж та глядацьку аудиторію можуть зашкодити розслідуванню, озвучивши інформацію, що становить таємницю слідства, чи спробувати зробити ексклюзивні кадри, розкривши особу свідка чи оперативника.

Саме тому стільки уваги Сергій Миколайович Бриль приділив питанню прав та обов'язків журналіста й міліціонера. Присутні ознайомилися зі змістом пам'ятки, розробленої Управлінням зв'язків з громадськістю МВС України. У свою чергу слухацька аудиторія поділилася своїм досвідом спілкування із журналістами та разом обговорили реальні ситуації, в яких довелося брати безпосередню участь. Заохочуючи аудиторію до жвавого обговорення, Сергій Бриль прокоментував кожну ситуацію з точки зору закону та дав конкретні поради. Зокрема, він нагадав правоохоронцям про те, що в переважній більшості саме через журналістів засоби масової інформації розповсюджують відомості про міліцію, тому від того наскільки відкритим і незаангажованим буде це спілкування, залежить як платники податків сприйматимуть й оцінюватимуть роботу міліції.

Окрему увагу в ході презентації начальник прес-служби УМВС приділив аналізові конфліктних ситуацій з журналістами, які виникають під час мітингів, масових акцій протесту чи пікетувань. Дії міліції мають бути професійними і адекватними, але треба пам'ятати, що Конституція захищає не тільки права журналістів, а й міліції. Тож коли журналіст висвітлює якусь подію, міліціонер там же охороняє громадський порядок - просто потрібно завжди поважати роботу один одного.

Наприкінці зустрічі Сергій Бриль нагадав присутнім, що міліціонер завжди має пам'ятати, що до нього в будь-який момент може звернутися журналіст за роз'ясненнями або допомогою, тому потрібно бути готовим до цього.
 

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині розширюється мережа оптичного інтернету

На Чернігівщині розширюється мережа оптичного інтернету 09:24

Ще 8 населених пунктів області стали оптичними. Це – Остер, Десна, Козелець, Ріпки та Городня Чернігівського району, Борзна Ніжинського району, Сновськ Корюківського району та Новгород-Сіверський.

Підтримка військових частин, які дислокуються на території області, прийняття закладів професійної освіти із державної у спільну власність – обласна рада ухвалила низку рішень

Підтримка військових частин, які дислокуються на території області, прийняття закладів професійної освіти із державної у спільну власність – обласна рада ухвалила низку рішень 09:23

30 листопада, відбулося пленарне засідання сьомої сесії обласної ради восьмого скликання, яке провела голова обласної ради Олена Дмитренко разом із своїм першим заступником Ніною Лемеш та заступником Дмитром Блаушем. У роботі сесії взяв участь голова ОДА В'ячеслав Чаус.

У Чернігові відкрили виставку «Річ у тім 2.0»

У Чернігові відкрили виставку «Річ у тім 2.0» 09:18

30 листопада у Чернігівському обласному молодіжному центрі відкрилася виставка «Річ у тім 2.0». На виставці представлені 16 плакатів та 16 відеороликів з реальними історіями постраждалих від домашнього насильства.

У Чернігові почала зменшуватися кількість пацієнтів з COVID-19 у стаціонарах

У Чернігові почала зменшуватися кількість пацієнтів з COVID-19 у стаціонарах 09:13

У Чернігові в останній тиждень спостерігається зменшення зайнятості пацієнтами з діагнозом COVID-19 ліжко-місць у профільних відділеннях міських лікарень. Про це 30 листопада, повідомили на щотижневій розширеній нараді в Чернігівській міській раді.

Судом застосовано екстрадиційний арешт до іноземця

Судом застосовано екстрадиційний арешт до іноземця 09:02

Судом застосовано екстрадиційний арешт до іноземця, який розшукується компетентними органами іноземної держави для відбуття покарання за торгівлю людьми