Конкурс вечірніх зачісок відбувся в Чернігівській виправній колонії № 44. ФОТОрепортаж
Щороку в різних країнах світу проходять конкурси та театралізовані вистави-шоу з мистецтва зачісок. Вони наочно пропагують перукарське мистецтво й візаж. Показ робіт талановитих фахівців у більшості випадків нагадує фантазійне дійство, де можна побачити перспективні рішення щодо форми, ідеї, кольору, прикрас, окремих деталей зачісок тощо.

Саме тому для більшого розвитку та ресоціалізації засуджених жінок в Чернігівській виправній колонії № 44 відбувся конкурс перукарської майстерності "Вечірня зачіска з елементами плетіння кіс".
В конкурсі взяли участь 5 майстрів - це засудждені жінки, які пройшли попередній відбір, показали свої перукарські здібності та дійшли до фінального показу. За півтори години учасниці конкурсу намагались створити неймовірну вечірню зачіску.
Конкурсні роботи були видовищні. Вони чітко поділялись на вечірні та фантазійні. Зачіски виконувались згідно із конкурсними правилами й задумкою майстра.
Майстрині намагались створити цілісний образ, де поєднали зачіску, макіяж та вбрання моделі. Кожна жінка вклала всю майстерність в свою роботу, розкрила частинку своєї душі.
Показ моделей нагадував справжній конкурс краси. Під музичний супровід моделі разом з перукарем демонстрували зачіску, а після фінального виходу всіх конкурсанток журі почало виставляти оцінки. Члени журі оцінювали зачіски по п`ятибальній системі за напрямками: дотримання тематики, якість виконання, майстерність виконання та презентація. Перше почесне місце посіла засуджена Катерина Маклецова, яка разом із своєю моделлю Оленою Телюпою створила зачіску "Роза вітрів", друге місце завоювала Ірина Лоленко та її зачіска "Магія ночі", а "бронзу" отримала Валентина Монжула зі своєї зачіскою "Зіркова елегія".
Участь у конкурсах потребує від майстра значних технічних знань, творчої фантазії та неординарності художнього мислення. Він має представити модель, яка найповніше виражає його розуміння моди в розвитку. Ось чому в наш час важливу роль у розвитку напрямів перукарської справи, в підвищенні кваліфікації майстрів у галузі моделювання зачісок відіграють навчально-методичні центри, де викладають і працюють майстри високого класу, призери міжнародних конкурсів.
В Чернігівській виправній колонії діє Чернігівський навчальний центр, де засуджені жінки можуть отримати професію перукаря-модельєра. На основі узагальнення зарубіжного і вітчизняного досвіду тут проводиться навчальний процес, виховується нове покоління майстрів, створюються нові стрижки та зачіски. В цьому році під пильним оком професійного перукаря-модельєра Олени Михайлівни Глазько, в центрі навчається 10 засуджених жінок, які в найближчому майбутньому отримають нові цікаві профісії.
А неоціненність досвіду підтверджує той факт, що переможець конкурсу Катерина Маклецова отримала професійні навички саме в колонії, навчаючись в Чернігівському навчальному центрі.
Всі конкурсантки отримали грамоти та солодкі подарунки, а глядачі насолоду від побаченого та гарний святковий настрій.
Прес-служба управління ДПтС України в Чернігівській області
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині суд виніс вирок організатору злочинної групи крадіїв, яка викрала майна на 1,4 млн грн 10:10
Розглянувши матеріали кримінального провадження щодо організатора злочинної групи, яка спеціалізувалася на крадіжках у великих та особливо великих розмірах, Чернігівський районний суд призначив зловмиснику покарання у вигляді 7 років і 1 місяця позбавлення волі з конфіскацією майна.
Фахівці з психологічної допомоги опановують сучасні методики роботи з психотравмою в умовах війни 09:28
В обласному центрі стартував спеціалізований тренінг «Нейропсихологічна десенсибілізація у роботі з травмою війни» для фахівців з психологічної допомоги (психологів, психотерапевтів).
Чернігівська обласна дитяча лікарня отримала сучасний ультразвуковий апарат від благодійників 08:56
Завдяки благодійному фонду «Діти Чорнобиля» при Міністерстві праці, соціального захисту, охорони здоров’я соціальної та гендерної політики землі Нижня Саксонія (Німеччина) Чернігівська обласна дитяча лікарня поповнилась сучасним ультразвуковим апаратом Siemens NX3 Elite з ультразвуковим датчиком Siemens Р4-2.
За півроку в пологовому будинку Чернігова народилося 954 дитини 17:39
Упродовж червня 2025 року в комунальному некомерційному підприємстві «Пологовий будинок» Чернігівської міської ради з’явилося на світ 140 немовлят: 64 дівчинки та 76 хлопчиків.