Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 3 грудня, 20:04:43

48 га земель дослідного господарства відчужили незаконно

20.03.2013   12:01Агенцiя

ДП "Дослідне господарство "Іванівка" Національної академії аграрних наук України зазнало збитків на суму 770 тис. грн через незаконне відчуження земель.

Це встановила ревізія окремих питань фінансово-господарської діяльності державного підприємства за 2010 - 2012 роки, проведена Державною фінансовою інспекцією в Чернігівській області.

Фінансові інспектори встановили, що земельна ділянка загальною площею 48 га, розташована на території Миколаївської сільради (Борзнянський район), була вилучена з ДП "Дослідне господарство "Іванівка"  і передана сільській раді, а згодом - фізичним особам для ведення особистого селянського господарства та випасання великої рогатої худоби.

Підставами для такого "акту милосердя" стало клопотання Чернігівського інституту агропромислового виробництва УААН і Постанова Президії УААН "Про вилучення землі з землекористування ДП "ДГ "Іванівка".

Спеціалісти фінінспекції нагадали керівництву дослідного господарства, що  згідно з законом України "Про розмежування земель державної і комунальної власності" землі, надані в постійне користування науковим установам, державним підприємствам, дослідним господарствам та іншим організаціям НААН України, відносяться до земель державної власності. Крім того, Земельний Кодекс України передбачає, що земельні ділянки, які використовуються для забезпечення діяльності державних галузевих академій наук, не можуть передаватися в комунальну та приватну власність.

Таким чином, відчуження 48 га сільгоспугідь в цьому випадку було неправомірним. І наразі керівництво ДП "ДГ "Іванівка" має усунути виявлене порушення. Благо, що люди ще не встигли приватизувати одержані ділянки.

Про результати ревізії поінформовано прокуратуру Борзнянського району.


Прес-служба Держфінінспекції в Чернігівській області
 

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині + 15 «Класів безпеки» 14:27

У рамках Всеукраїнського проєкту в Чернігівському районівпродовж тижня відкрито 15“Класів безпеки”.

В’ячеслав Чаус вступився за сумлінних платників податків: Відчепіться від бізнесу! 14:24

Тема створення додаткових бар’єрів для бізнесу Головним управлінням ДПС в Чернігівській області знайшла своє продовження у сьогоднішньому брифінгу в медіацентрі ОВА.

Завдали шкоду довкіллю на 32 мільйони гривень: правоохоронці скерували до суду провадження про забруднення земель 14:22

Слідчі Головного управління Нацполіції в області завершили досудове розслідування у двох кримінальних провадженнях щодо забруднення земель у Прилуцькому районі небезпечними відходами нафтовидобувної галузі. Матеріали проваджень з обвинувальними актами передано прокурору для направлення до суду.

Ніжинська поліція розслідує обставини травмування чоловіка на залізничних коліях 14:20

Вчора, близько 21:30, до поліції надійшло повідомлення про те, що у Носівці на залізничному вокзалі потяг травмував людину.

Виконавчий комітет встановив тарифи на опалення і гарячу воду для абонентів КП «ТКЕ». Для населення вони не змінюються

Виконавчий комітет встановив тарифи на опалення і гарячу воду для абонентів КП «ТКЕ». Для населення вони не змінюються 14:18

30 листопада виконавчий комітет Чернігівської міської ради погодив встановлення тарифів на теплову енергію, її транспортування та постачання, послуги з постачання теплової енергії, послуги з постачання гарячої води КП «ТКЕ», яке здійснює господарську діяльність на ТЕЦ.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини