Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 1 липня, 23:20:41

Весняне полювання на гуску незаконне

19.03.2013   08:22Агенцiя

Так склалося, що велика кількість пернатих приваблює багатьох охочих їх вполювати. Проте, відстріл мігруючих птахів навесні є екологічно особливо небезпечним, а весняне полювання визнано аморальним і заборонено на території Європейського Союзу.

У 2002 році Рада Європи виступила з вимогою заборони весняного полювання в тих країнах, де воно ще відбувається. У 2003 році заборонили весняне полювання в Туреччині та Болгарії. У США та Канаді весняне полювання заборонено з 1913 року. На сьогоднішній день весняне полювання подекуди заборонено також у Росії і Білорусі, а у громадських колах цих країн постійно тривають дебати щодо її повної заборони.

Шкідливий вплив весняного полювання на довкілля очевидний. Поряд з безпосереднім знищенням птахів, зокрема рідкісних і червонокнижних, розганяються зграї та руйнуються гніздові пари, які у всіх видів гусок, лебедів та деяких качок на час міграції вже сформовані. З врахуванням того, що більшість гусеподібних моногамні, це є трагедією для тварин. Замість перепочинку, внаслідок зумовленого мисливцями стресу, відбувається загальне послаблення вже і так виснаженого зимівлею та тривалими перельотами організму пернатих, що негативно позначається на кількості потомства, життєздатності дорослих птахів і майбутніх пташенят. Постріли, наявність мисливців і собак у мисливських угіддях створює небезпеку загибелі та фактор турбування для представників місцевої фауни, для яких весна є періодом розмноження і виведення потомства. Перелік негативних екологічних наслідків весняного полювання можна продовжувати ще довго. До того ж, весняний трофей через низьку якість м’яса виснажених птахів немає ніякої цінності.

На сьогоднішній день в Україні весняне полювання заборонено також, а на охочих до такого полювання згідно із законом чекає відповідальність.

Це може бути адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі до 2040,00 грн., позбавлення права полювання на строк до трьох років, конфіскації рушниць, інших використаних під час полювання знарядь і засобів та незаконно добутого. У разі знищення червонокнижних птахів, а також незаконного полювання на територіях і об’єктах природно-заповідного фонду, порушників може бути притягнуто до кримінальної відповідальності. При цьому, притягнення до відповідальності не звільняє порушників від обов’язку відшкодувати шкоду, завдану унаслідок незаконного добування тварин.

Для недопущення незаконного полювання, під час весняної міграції птахів Державна екологічна інспекція у Чернігівській області традиційно посилює контроль у галузі збереження та використання тваринного світу на території регіону. До рейдових перевірок залучають громадських інспекторів з охорони довкілля, співробітників органів внутрішніх справ, представників користувачів мисливських угідь та засобів масової інформації.

Вкотре закликаємо громадян дбайливо ставитись до навколишнього природного середовища, не порушувати закон, а мисливців до того ж вгамувати мисливську пристрасть і дочекатись дозволених строків полювання. Також запевняємо про невідворотність настання покарання винних осіб.
Дякуємо за розуміння!

У статті використано інформацію з сайтів Полювання та риболовля (www.hunt-fish.com.ua), Українське товариство охорони птахів (www.birdlife.org.ua), Про полювання (www.about-hunt.narod.ru), та з книги “Біологія лісових птахів і звірів”, Львів: Поллі, 2005, фото запозичене з сайту Сус@нин.про (www. susanin.udm.ru).


Державний інспектор з охорони навколишнього природного середовища Чернігівської області Андрій Павленко
 

Останні новини Чернігівщини

Ліцей №12 отримав сучасне обладнання для занять з робототехніки від міста-побратима Градець-Кралове 17:27

У межах партнерства між Черніговом та містом-побратимом Градець-Кралове (Чеська Республіка) Чернігівський ліцей №12 отримав цінну допомогу — сучасні навчальні набори для занять з робототехніки.

Семенівська та Гончарівська громади отримали сучасні автівки за підтримки міжнародних партнерів 16:44

Минулого тижня Стабілізаційна платформа, яка працює на замовлення Федерального міністерства закордонних справ Німеччини, передала фургони Volkswagen Crafter Семенівській та Гончарівській громадам.

Викрали дівчину, вимагаючи повернути неіснуючий борг, – підозрюються двоє жителів Ніжина 16:12

За процесуального керівництва Ніжинської окружної прокуратури повідомлено про підозру двом жителям міста Ніжина у вимаганні, вчиненому за попередньою змовою групою осіб,в умовах воєнного стану та незаконному викраденні людини (ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 146 КК України).

Поліція в обличчях: «На варті справедливості в умовах війни» – історія слідчої поліції з Новгорода-Сіверського Галини Острик 15:34

Капітан поліції Галина Острик — слідча слідчого відділення Новгород-Сіверського райвідділу поліції.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини