Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 31 січня, 17:55:15

За втручання прокуратури поновлено права дітей з обмеженими можливостями

12.03.2013   15:48

Прокуратурою Чернігівської області проведено перевірки додержання вимог законодавства щодо захисту прав дітей-інвалідів та дітей з вадами розвитку.

Встановлено, що уповноваженими органами не забезпечено комплексного підходу до розв’язання проблем дитячої інвалідності.

До розроблення індивідуальних програм реабілітації дітей-інвалідів не завжди залучаються фахівці органів праці та соціального захисту населення, освіти, центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, інших органів, які здійснюють заходи з реабілітації. Належний контроль за їх виконанням не здійснюється.

Виявлено майже 40 дітей, програми яких своєчасно не переглянуто або взагалі не складалися. Не всі вихованці шкіл-інтернатів пройшли призначене їм лікування у реабілітаційних закладах та санаторіях.

Не забезпечено слуховими апаратами 65 дітей-інвалідів.

На неналежному рівні працюють санаторно-курортні відбіркові та лікарсько-консультативні комісії закладів охорони здоров’я.

У 2012 році не використано понад 100 санаторно-курортних путівок. Разом з тим, упродовж трьох років 75 дітей-інвалідів з Ічнянського, Ріпкинського та Чернігівського районів жодного разу не оздоровлювалися у санаторії.

Через невиконання батьками рекомендацій лікарів трьом дітям із Куликівського району, які мають вроджені аномалії розвитку, до цього часу не встановлено інвалідність, чим порушується право дітей на необхідну медичну та соціальну допомогу. Про вказані сім’ї соціальні служби не повідомлялися.

Більшість сімей, у яких виховуються діти-інваліди, не охоплена соціальними послугами.

Кошти вихованців дитячих будинків-інтернатів (пенсії та соціальні допомоги) спрямовуються не на поліпшення умов їх проживання, а майже у повному обсязі витрачаються на харчування, придбання одягу та взуття.

Не виконуються вимоги законодавства щодо створення умов для безперешкодного доступу інвалідів до закладів освіти, громадського транспорту тощо. Зокрема, у м. Чернігові з 36 шкіл лише 3 обладнано пандусами. Для підвезення учнів з порушеннями опорно-рухового апарату, зору в області спеціально обладнано 2 шкільні автобуси, проте їх кількість є недостатньою.

За результатами перевірок міськміжрайпрокурорами внесено 43 подання (в тому числі голові Чернігівської обласної державної адміністрації), у яких поставлено вимогу про притягнення до дисциплінарної відповідальності 68 посадових осіб органів та закладів охорони здоров’я, освіти, соціальних служб. Поновлено права 91 дитини. Заявлено позов на суму майже 9 тис. грн. Внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань про кримінальне правопорушення.

Останні новини Чернігівщини

Ворожі війська продовжують обстрілювати прикордоння Чернігівщини та Сумщини з мінометів

Ворожі війська продовжують обстрілювати прикордоння Чернігівщини та Сумщини з мінометів 09:50

Вчора, 30 січня, російські війська продовжували обстрілювати прикордоння Чернігівської та Сумської областей.

Як вплине новий закон “Про медіа” на роботу чернігівських редакцій

Як вплине новий закон “Про медіа” на роботу чернігівських редакцій 09:27

Чернігівські редактори про новий закон “Про медіа” чули, деякі вже почали ознайомлюватися та вивчати як він вплине в подальшому на роботу. Більшість позитивно сприймають головну ідею нового закону - впорядкування діяльності різних видів медіа в Україні. Водночас, висловлюють застереження щодо реалізації на практиці окремих норм закону, зокрема, щодо створення наглядових рад для комунальних ЗМІ та наскільки суттєве стане посилення державного регулювання і впливу на редакції, в тому числі на онлайн медіа.

До рятувальників Прилуччини завітали маленькі ліцеїсти

До рятувальників Прилуччини завітали маленькі ліцеїсти 09:20

Сьогодні до одного з підрозділів Прилуцького районного управління ГУ ДСНС України у Чернігівській області на екскурсію завітали ліцеїсти варвинського ліцею №2.

До уваги авторів! Зміни в умовах конкурсу «Книга року»

До уваги авторів! Зміни в умовах конкурсу «Книга року» 09:10

Чернігівська міська ЦБС оголошує прийом заявок на участь у щорічному літературному конкурсі «Книга року-2022». До участі запрошуються автори книг, виданих у 2022 році, а також рукописів, які ще не вийшли друком.

 Киїнська громада отримала 30 палет утеплювача від компанії «ROCKWOOL»

Киїнська громада отримала 30 палет утеплювача від компанії «ROCKWOOL» 09:08

Жителі Киїнської громади, які відновлюють зруйновані чи постраждалі через війну оселі, отримали сьогодні мінеральну вату для утеплення.