Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 12 травня, 13:21:28

За втручання прокуратури поновлено права дітей з обмеженими можливостями

12.03.2013   15:48

Прокуратурою Чернігівської області проведено перевірки додержання вимог законодавства щодо захисту прав дітей-інвалідів та дітей з вадами розвитку.

Встановлено, що уповноваженими органами не забезпечено комплексного підходу до розв’язання проблем дитячої інвалідності.

До розроблення індивідуальних програм реабілітації дітей-інвалідів не завжди залучаються фахівці органів праці та соціального захисту населення, освіти, центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, інших органів, які здійснюють заходи з реабілітації. Належний контроль за їх виконанням не здійснюється.

Виявлено майже 40 дітей, програми яких своєчасно не переглянуто або взагалі не складалися. Не всі вихованці шкіл-інтернатів пройшли призначене їм лікування у реабілітаційних закладах та санаторіях.

Не забезпечено слуховими апаратами 65 дітей-інвалідів.

На неналежному рівні працюють санаторно-курортні відбіркові та лікарсько-консультативні комісії закладів охорони здоров’я.

У 2012 році не використано понад 100 санаторно-курортних путівок. Разом з тим, упродовж трьох років 75 дітей-інвалідів з Ічнянського, Ріпкинського та Чернігівського районів жодного разу не оздоровлювалися у санаторії.

Через невиконання батьками рекомендацій лікарів трьом дітям із Куликівського району, які мають вроджені аномалії розвитку, до цього часу не встановлено інвалідність, чим порушується право дітей на необхідну медичну та соціальну допомогу. Про вказані сім’ї соціальні служби не повідомлялися.

Більшість сімей, у яких виховуються діти-інваліди, не охоплена соціальними послугами.

Кошти вихованців дитячих будинків-інтернатів (пенсії та соціальні допомоги) спрямовуються не на поліпшення умов їх проживання, а майже у повному обсязі витрачаються на харчування, придбання одягу та взуття.

Не виконуються вимоги законодавства щодо створення умов для безперешкодного доступу інвалідів до закладів освіти, громадського транспорту тощо. Зокрема, у м. Чернігові з 36 шкіл лише 3 обладнано пандусами. Для підвезення учнів з порушеннями опорно-рухового апарату, зору в області спеціально обладнано 2 шкільні автобуси, проте їх кількість є недостатньою.

За результатами перевірок міськміжрайпрокурорами внесено 43 подання (в тому числі голові Чернігівської обласної державної адміністрації), у яких поставлено вимогу про притягнення до дисциплінарної відповідальності 68 посадових осіб органів та закладів охорони здоров’я, освіти, соціальних служб. Поновлено права 91 дитини. Заявлено позов на суму майже 9 тис. грн. Внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань про кримінальне правопорушення.

Останні новини Чернігівщини

Сергій Шкарлет: Підготовка у профтехах має проходити за новими освітніми стандартами, тож треба прискорити їх оновлення

Сергій Шкарлет: Підготовка у профтехах має проходити за новими освітніми стандартами, тож треба прискорити їх оновлення 12:56

12 травня перебуваючи у складі делегації в межах робочої поїздки Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля до м. Чернігів, Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет відвідав Чернігівське вище професійне училище побутового обслуговування та ознайомився з роботою закладу.

Упродовж минулої доби рятувальники ліквідували 10 пожеж, під час яких одну людину врятовано

Упродовж минулої доби рятувальники ліквідували 10 пожеж, під час яких одну людину врятовано 12:35

Упродовж минулої доби підрозділи Головного управління ДСНС України у Чернігівській області 10 разів залучалися до ліквідації пожеж, з яких 3 в житловому секторі та 7 в природних екологічних системах.

5,5 тисяч працевлаштованих за 4 місяці

5,5 тисяч працевлаштованих за 4 місяці 11:48

Протягом січня-квітня поточного року в області за сприяння служби зайнятості забезпечено роботою близько 5,5 тис. громадян, з них 22,3 % оперативно, до набуття статусу безробітного.

Викрито схему ухилення від сплати податку на додану вартість на суму 5,5 млн гривень

Викрито схему ухилення від сплати податку на додану вартість на суму 5,5 млн гривень 11:15

Працівниками Головного управління ДПС у Чернігівській області виявлено підприємство з ознаками «фіктивності», яке імітувало здійснення сільськогосподарської діяльності.

Обстановка на кордоні. Офіційно

Обстановка на кордоні. Офіційно 11:11

Протягом минулої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.