На Чернігівщині після сплячки прокинулися бурі ведмеді
У зоопарку в райцентрі Мена Чернігівської області після зимової сплячки прокинулися бурі ведмеді.
Як повідомила директор зоопарку Зінаїда Максименко, дві самки бурих ведмедів впали у сплячку лише перед новим роком, і прокинулися на початку березня, що приблизно на два тижні раніше, ніж зазвичай. А четверо самців взагалі не впадали в сплячку.
За словами директора, можливо, така ситуація пов’язана з недостатнім харчуванням тварин. Самки прокинулися, ймовірно, через те, що вичерпалися запаси в організмі.
“Кілька місяців у зоопарку були проблеми з фінансуванням, тому тварини харчувалися обмежено, але зараз проблеми всі вирішені і їжі для тварин вистачає в достатку”, – сказала вона, додавши, що раціон тварин відповідає їхнім потребам.
Максименко нагадала, що восени бурі ведмеді і скунси тривалий час не впадали в сплячку, фахівці пояснювали це теплою погодою, а також раціоном, у якому переважала картопля.
Зазвичай ці тварини залягають у сплячку в кінці жовтня і прокидаються в кінці березня наступного року.
Зараз у Менському зоопарку очікується поповнення – декількох тварин привезуть із заповідника Асканія-Нова, а ще починається період появи у звірів дитинчат. Зокрема, через місяць повинні народитися левенята.
Менський зоопарк – єдиний в Україні зоопарк, розташований у райцентрі, заснований у кінці 70-х років минулого сторіччя місцевим ентузіастом Геннадієм Полосьмаком. У 1983 р. Менському зоопарку надано статус зоологічного парку загальнодержавного значення. На сьогоднішній день на площі більше трьох гектарів у зоопарку утримується майже 900 тварин (земноводні, плазуни, риби, птахи та ссавці). Представлено близько 100 видів тваринного світу, окремі з яких занесені до Червоної книги України і Міжнародної Червоної книги. Щорічно зоопарк відвідують до 50 тисяч осіб.
Останні новини Чернігівщини
Понад у 15 разів вище норми: патрульні виявили нетверезого водія 13:10
Учора, близько 18-ї години, патрулюючи вулицею Гончою, за порушення Правил дорожнього руху поліцейські зупинили автомобіль Land Rover.
У Чернігові поліцейські затримали підозрюваного у пограбуванні пенсіонерки 12:00
Співробітники кримінальної поліції Чернігівського райуправління встановили особу 41-річного чоловіка, причетного до відкритого заволодіння золотим ланцюжком із хрестиком 72-річної пенсіонерки.
На Чернігівщині 4,6 тисяч клієнтів служби зайнятості працевлаштовано 11:16
Протягом січня-липня 2026 року на Чернігівщині:
Поліція документує наслідки ворожих атак по Чернігівщини 10:16
Упродовж доби ворог вкотре атакував Чернігівську область безпілотниками – через удари росіян постраждали мирні місцеві мешканці.