Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 13 серпня, 18:31:28

Ушнянці висловили невдоволення роботою комунального підприємства

26.02.2013   10:05Агенцiя

Попри холоднечу в клубі, на схід села прийшло чимало ушнянців. На загальних зборах жителів Ушнянської територіальної громади говорили про необхідність продовження газифікації, удосконалення роботи сільського комунального підприємства, ремонту дороги на відрізку Ушня – Осьмаки…


З миру по нитці

В Ушні нема сільгоспформування. Землі тут орендують сільгоспкооператив “Авангард”, ТОВ “Агроресурс-2006”, Менське племпідприємство та фермерське господарство “Бутенко”.

Щороку зменшується кількість жителів. Зараз в Ушні у 267 будинках проживають 442 людини, а в невеличкій Дібровці – усього 28 людей, які не тримають жодної корови.

Здаючи свої земельні наділи, ушнянці мають дещицю за їх оренду. Місцевий підприємець Микола Просяник та депутат обласної ради Олексій Бутенко підтримують школу і пенсіонерів.

Звітуючи за виконану торік роботу, сільський голова Тетяна Єрмоленко зазначила, що відновлено автобусний маршрут Чернігів – Ушня і щочетверга із села можна доїхати до районного центру. Ще сільська рада взяла під свою опіку ритуальні послуги, оскільки ними свого часу займалося сільгосппідприємство.

Ушня має клуб, бібліотеку, школу, пошту, ФАП – усі ці установи працюють у звичному режимі. У школі 34 учнів навчають і обслуговують 20 її працівників. Дах клубу потребує ремонту.

Нема у селі пожежно-сторожової охорони, влітку, правда, у разі потреби працюють місцеві добровольці.
Сільський голова подякувала громаді за розуміння і турботу про рідне село і закликала усіх небайдужих залучатися до цієї роботи і нинішнього року.


“Бичачі” пристрасті

У розпорядженні сільського комунгоспу є трактор, косарка, млин і був племінний бичок. Худобину продали і купили нового двигуна у млин. Комунальне підприємство, як зазначив його директор Микола Зеленський, спрацювало збитково – понад три тисячі гривень є боргу.

До сільського голови ледь не щодня надходили і продовжують надходити скарги на роботу комунгоспу. І на зборах люди вихлюпнули свої емоції:
– Не треба нам комунгосп! Де бичок?
– Розпродати усе майно і закрити його!
– Ні, на вторговані за техніку гроші купити бичка! Або давайте придбаємо його у складчину!

Пристрасті вирували не одну хвилину. Загасити їх вдалося фермеру Олексію Бутенку, який запропонував купити племінного бичка у його господарстві або взяти в оренду. Олексій Іванович поставив одну-єдину умову, якщо худобину орендуватимуть – нехай її утримує і доглядає один господар. До речі, жителі села утримують 113 корів, діють три пункти заготівлі молока.

Ушнянцям не байдуже, як орендарі обробляють їх земельні наділи. Пасовища у селі не розпайовані, бо знаходяться за його межами, паї на ріллю визначені на карті, а сіножаті виділені в натурі. Селяни не хочуть бачити не запораних і забур’янілих полів.

На загальних зборах в Ушні були присутні і виступили: голова районної ради Володимир Невжинський, депутат обласної ради Олексій Бутенко, помічник-консультант народного депутата України Олега Ляшка Василь Волошко, заступник начальника управління агропромислового розвитку РДА Григорій Слобода, депутат районної ради Василь Єрмоленко.

http://nslovo.com/blog/ushnyantsi-vyslovyly-nevdovolennya-robotoyu-komunalnoho-pidpryjemstva

Останні новини Чернігівщини

Стартує подання електронних заяв для вступу на бакалавра та наскрізного магістра

Стартує подання електронних заяв для вступу на бакалавра та наскрізного магістра 15:35

13 серпня розпочато прийом електронних заяв на вступ до вишів на бакалавра (наскрізного магістра) після 11 класів. Подання заяв здійснюється онлайн через електронні кабінети та триватиме до 22 серпня.

Зафіксовано 27 нових випадків захворювання COVID-19

Зафіксовано 27 нових випадків захворювання COVID-19 13:50

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 12.00 четверга 13 серпня в області підтверджено 27 нових діагнозів COVID-19.

OlympicLab на північному сході Чернігівської області

OlympicLab на північному сході Чернігівської області 13:42

Модуль «розвиток/добробут – пізнай себе» Всеукраїнського заходу Національного олімпійського комітету України та Coca-Cola Foundation був проведений Відділенням НОК України в Чернігівській області для учнів Новгород – Сіверської гімназії № 1 імені Б. Майстренка.

Проведено комплексну перевірку в ізоляторі тимчасового тримання №5 у Прилуках

Проведено комплексну перевірку в ізоляторі тимчасового тримання №5 у Прилуках 13:03

Прилуцькою місцевою прокуратурою проведено комплексну перевірку в ізоляторі тимчасового тримання №5 (м.Прилуки) ГУНП в Чернігівській області.

Віталій Загайний провів прийом громадян у Борзнянському районі

Віталій Загайний провів прийом громадян у Борзнянському районі 12:53

12 серпня перший заступник голови Чернігівської ОДА Віталій Загайний з робочим візитом відвідав Борзнянський район. Спільно з головою Борзнянської РДА Ларисою Осадчук та представниками правоохоронних органів він провів прийом громадян. А також ознайомився з роботою центру обслуговування клієнтів АТ «Чернігівгаз».