Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 29 жовтня, 00:34:46

Взаємна відповідальність за долю держави

26.02.2013   08:05Агенцiя

Сьогодення постійно змушує суспільство вчитися взаємній відповідальності за долю держави, чесній сплаті за рахунками, відвертому діалогу. Інакше успіхи податківців у виконанні та перевиконанні планових показників можна вважати звичайною статистикою.

З початку року до Державного бюджету податківцями Чернігова зібрано  78,6 млн.грн., місцевий бюджет отримав  - 81,2 млн.грн.

Для забезпечення надходжень до бюджетів необхідно посилити роботу з ліквідації існуючих схем мінімізації  податків та усунути підґрунтя для їх поновлення і трансформації. Потребує активізації погашення податкового боргу, забезпечення сплати до бюджету донарахованих за результатами контрольно - перевірочної роботи коштів.

Резерви зосереджені у розширенні бази оподаткування, анулюванні реєстрації для "мінімізаторів" та "тінізаторів", непідтверджених податкових кредитів, безнадійної заборгованості, аналізі правомочності включення до валових витрат збитків та наведення ладу у сфері страхування.

Податківці міста викривають злочини, пов'язані з функціонуванням так званих "податкових ям" - фіктивних фірм, за участю яких підприємства завищують витратну частину і, відповідно, не платять або сплачують мізерні суми податків до бюджету при мільйонних оборотах.

Також виявляються особи, зареєстровані одночасно директорами (засновниками) декількох підприємств, що декларують великі обороти і мають значні розбіжності між податковими зобов'язаннями і податковим кредитом. Після здійснення протиправних дій, пов'язаних з уникненням від оподаткування у великих розмірах, зазначені платники прагнуть ліквідуватися або визнатися банкрутами без погашення податкового боргу.

Оперативне реагування податкової і порушення кримінальних справ по низці підприємств спровокувало зростання кількості підприємств, які ліквідуються у результаті, як правило, банкрутства. За 2012 р. та січень 2013 р.  вже ліквідовано 109 підприємств, за процедурою банкрутства, списано боргу на суму 65,1 млн.грн.
Небажаючи виконувати перед державою у повному обсязі зобов'язання по сплаті до бюджету податків і зборів, нечисті на руку підприємці вишукують усе більш витончені методи фальсифікації податкової звітності.

Прагнення до взаємодії з платниками на засадах партнерства, без перебільшення, відіграє вирішальну роль. Адже за відсутності порозуміння немає перспектив як у роботі над подальшою модернізацією податкової служби, так і розвитку підприємництва в Україні.


Олександр Марухленко, перший заступник начальника ДПІ у м. Чернігові ДПС
 

Останні новини Чернігівщини

Прилуцькій стоматполіклініці дотували із бюджету 300 тисяч гривень

Прилуцькій стоматполіклініці дотували із бюджету 300 тисяч гривень 20:01

На черговому засіданні виконавчого комітету Прилуцькій стоматологічній поліклініці погодилися виділити із бюджету 300 тисяч гривень на погашення заборгованості по заробітній платі.

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 702 нових випадки COVID-19

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 702 нових випадки COVID-19 19:31

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 28 жовтня в області зафіксовано 702 нових випадки COVID-19. Зокрема 308 — у Чернігівському районі (в тому числі 160 — у Чернігові), 143 — у Прилуцькому, 101 — у Корюківському, 81 — у Новгород-Сіверському, 69 — у Ніжинському. 95 захворілих госпіталізовані.

СБУ викрила посадовців Чернігівської міськради на розкраданні коштів, виділених на розвиток соціальної інфраструктури

СБУ викрила посадовців Чернігівської міськради на розкраданні коштів, виділених на розвиток соціальної інфраструктури 19:27

Служба безпеки України викрила посадовців Чернігівської міської ради та керівників будівельних компаній на привласненні десятків мільйонів гривень, виділених на розвиток соціальної інфраструктури міста.

На Чернігівщині триває осінній призов 19:27

Черговий призов громадян України на строкову військову службу до Збройних Сил України та інших військових формувань розпочався у жовтні цього року. Чернігівщина до кінця грудня має виконати план — 467 осіб. Завершити відправку призовників необхідно за два місяці.