Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 15 серпня, 08:53:32

Взаємна відповідальність за долю держави

26.02.2013   08:05Агенцiя

Сьогодення постійно змушує суспільство вчитися взаємній відповідальності за долю держави, чесній сплаті за рахунками, відвертому діалогу. Інакше успіхи податківців у виконанні та перевиконанні планових показників можна вважати звичайною статистикою.

З початку року до Державного бюджету податківцями Чернігова зібрано  78,6 млн.грн., місцевий бюджет отримав  - 81,2 млн.грн.

Для забезпечення надходжень до бюджетів необхідно посилити роботу з ліквідації існуючих схем мінімізації  податків та усунути підґрунтя для їх поновлення і трансформації. Потребує активізації погашення податкового боргу, забезпечення сплати до бюджету донарахованих за результатами контрольно - перевірочної роботи коштів.

Резерви зосереджені у розширенні бази оподаткування, анулюванні реєстрації для "мінімізаторів" та "тінізаторів", непідтверджених податкових кредитів, безнадійної заборгованості, аналізі правомочності включення до валових витрат збитків та наведення ладу у сфері страхування.

Податківці міста викривають злочини, пов'язані з функціонуванням так званих "податкових ям" - фіктивних фірм, за участю яких підприємства завищують витратну частину і, відповідно, не платять або сплачують мізерні суми податків до бюджету при мільйонних оборотах.

Також виявляються особи, зареєстровані одночасно директорами (засновниками) декількох підприємств, що декларують великі обороти і мають значні розбіжності між податковими зобов'язаннями і податковим кредитом. Після здійснення протиправних дій, пов'язаних з уникненням від оподаткування у великих розмірах, зазначені платники прагнуть ліквідуватися або визнатися банкрутами без погашення податкового боргу.

Оперативне реагування податкової і порушення кримінальних справ по низці підприємств спровокувало зростання кількості підприємств, які ліквідуються у результаті, як правило, банкрутства. За 2012 р. та січень 2013 р.  вже ліквідовано 109 підприємств, за процедурою банкрутства, списано боргу на суму 65,1 млн.грн.
Небажаючи виконувати перед державою у повному обсязі зобов'язання по сплаті до бюджету податків і зборів, нечисті на руку підприємці вишукують усе більш витончені методи фальсифікації податкової звітності.

Прагнення до взаємодії з платниками на засадах партнерства, без перебільшення, відіграє вирішальну роль. Адже за відсутності порозуміння немає перспектив як у роботі над подальшою модернізацією податкової служби, так і розвитку підприємництва в Україні.


Олександр Марухленко, перший заступник начальника ДПІ у м. Чернігові ДПС
 

Останні новини Чернігівщини

15 серпня - День археолога

15 серпня - День археолога 08:50

Не дивлячись на те, що археологія є всього лише однією з історичних дисциплін, яка вивчає наше минуле за численними артефактами, які отримані у тому числі і в ході проведених розкопок, різноманітних експертиз та досліджень, ми завжди підкреслюємо якийсь романтизм професії археолога. І це не дивно.

Центральна виборча комісія призначила вибори до районних рад

Центральна виборча комісія призначила вибори до районних рад 18:56

Постанову підтримали усі члени Комісії.

День відкритих дверей в онлайн. Чернігівський офіс Програми

День відкритих дверей в онлайн. Чернігівський офіс Програми "U-LEAD" розповів про свою роботу громадам 15:45

«Місцеве самоврядування глибоко укорінене у демократичній ментальності українців, що документально було виражено у Магдебурзькому праві ще 600 років тому. Громади Прилук, Березної та Чернігова, представники яких сьогодні є учасниками нашого заходу, вже тоді були наділені цим правом.

Чернігів: капітальний ремонт дороги на Героїв Чорнобиля фактично завершений

Чернігів: капітальний ремонт дороги на Героїв Чорнобиля фактично завершений 15:35

Капітальний ремонт вулиці Героїв Чорнобиля, які виконувався у два етапи протягом двох років, завершується. Протягом цього тижня тут вкладали верхній шар асфальтного покриття.