Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 2 березня, 22:18:38

Військовий адреналін для чернігівських школярів. ФОТО

22.02.2013   11:42

У всіх навчальних закладах Чернігова День захисника Вітчизни відзначили уроками мужності, бесідами, екскурсіями, а також воєнізованими спартакіадами.

Зокрема, учні загальноосвітніх шкіл №27 і №28 відчули справжній “екшн” під час військово-спортивного змагання “А нумо, хлопці!” з військовослужбовцями Чернігівського гарнізону. Адреналін на цих змаганнях, можна сказати, зашкалював. Як в учасників змагань так і у їхніх вболівальників.

Конкурси на краще подолання велосипедного серпантину поміж гранат, вальсування з чарівними дівчатами, спорядження набоями автоматних магазинів, розбирання й збирання автомата Калашникова, одягання протигазів й загальновійськових захисних комбінезонів, підтягування на перекладині, штовхання гирі, армреслінгу та ще чимало інших випробувань дістались учасникам цих змагань.

За першість змагались солдати-контрактники з Регіонального центру радіоелектронної розвідки “Північ”, де командиром полковник Сергій Бачурін, і школярі підшефних 27 і 28 загальноосвітніх шкіл. Кожна команда складалась з “десятки” кращих школярів і військових.

Такі змагання проводяться тут далеко не вперше і традиційно напередодні Дня захисника Вітчизни. Школярі готувалися до них заздалегідь як на уроках, так і в позашкільний час. У підготовці їм допомагали офіцери-шефи.

До речі, офіцери частини досить часті гості шкіл не тільки під час планових лекцій, бесід і показових занять. Вони допомагають викладачам щодо обладнання кабінетів з військової підготовки, тиру, в проведенні різноманітних військово-патріотичних заходів. Учні в свою чергу приходять до частини на екскурсії, вітають з нагоди військових свят концертними програмами тощо.

Викладач предмету “Захист Вітчизни” підполковник запасу Володимир Старовєров прокоментував:
– Старшокласники до змагань готувалися дуже серйозно, адже вони знали, що захищають честь школи, в них вірили знайомі, друзі, дівчата. Навіть після закінчення уроків хлопці приходили потренуватись у розбиранні й розбиранні автомату Калашникова, займались у спортзалі на перекладині та з гирями.
Святкові змагання військових і старшокласників підшефних шкіл проходили весело, в невимушеній товариській атмосфері, під акомпанемент бадьорих мелодій. Вболівальники, особливо дівчата, підтримували своїх однокласників оплесками, скандуваннями гасел.

Поміж конкурсами, у хвилини короткого перепочинку, шкільні аматори виконували пісенні, танцювальні номери, створюючи на змаганнях справжнє шоу.
Солдати, які не так вже й давно одягли військові однострої підписавши перший контракт з військовою частиною, вирізнялись з поміж інших учасників змагань впевненими діями, чіткістю і витривалістю. Так, старший сержант Карен Назарян розібрав автомат за 13,7 секунди і розібрав за – 6,7, а сержанту Роману Авдієнко не було рівних під час змагання на першість з армреслінгу.

Гарні результати продемонстрували і учні: Максим Павленко 27 разів підтягнувся на перекладині, Сергій Загрійчук швидше за всіх одягнув загальновійськовий захисний комплект, а Роман Артеменко продемонстрував майстерне керування велосипедом.
Цікавим і вишуканим був конкурс капітанів, на якому вони вальсували з дівчатами. Найбільше оплесків дісталось лейтенанту Андрію Антонечко і соціальному педагогу Катерині Якимович.

У результаті, за рішенням журі у складі Людмили Тарасенко, Валентини Лободи і підполковника Григорія Токаря, команда юнаків у погонах здобула друге місце, а перше дісталося школі №28. Усі команди були нагороджені Грамотами і Подяками від командування частини, директорів шкіл, а також отримали смачні торти.
Безумовно, всі хлопці, військові й школярі, намагалися показати найкращі результати. Під скандування вболівальників, на перекладині й з гирею, віджимаючись на руках від підлоги і під час долання перешкод військової естафети вони напружували свої м’язи до тремтіння, викладалися до кінця.

– На мою думку, головним на цих змаганнях, – вважає заступник командира частини з виховної роботи підполковник Григорій Токар, – було дружнє спілкування, пропагування здорового способу життя, духовного і фізичного розвитку і, що найголовніше, реклама військової служби. А вона по плечу лише сильним, спритним, витривалим і впевненим у собі людям.

Останні новини Чернігівщини

 Цифрова трансформація Чернігівщини: від енергонезалежних ЦНАПів до створення Офісу цифрових компетенцій

Цифрова трансформація Чернігівщини: від енергонезалежних ЦНАПів до створення Офісу цифрових компетенцій 19:47

Чернігівська область продовжує впроваджувати сучасні цифрові рішення, що роблять державні сервіси доступнішими для кожного мешканця. Днями відбулася робоча зустріч за участі заступника голови ОДА Сергія Зенченка, фахівців Управління цифрової трансформації, регіональної координаторки програми EGAP Юлії Масляної та керівниці Агенції регіонального розвитку Ірини Сімонової.

Чий голос домінує в чернігівських новинах: результати гендерного моніторингу 19:43

В онлайн-медіа Чернігівської області чоловіки й надалі значно частіше фігурують у новинах, ніж жінки — як у ролі головних героїв матеріалів, так і як фахові коментатори та експерти.

Про ефективну комунікацію у сфері ветеранської політики – на нараді в ОВА 14:31

Як надалі збільшити на рівні області ефективність міжвідомчої взаємодії у сфері ветеранської політики – обговорювали на нараді, яку провів заступник голови Чернігівської ОДА Іван Ващенко.

Старт роботи над Стратегією розвитку Чернігівської громади: аналітика та опитування мешканців 14:16

Перше засідання робочої групи з розроблення проєкту Стратегії розвитку Чернігівської міської територіальної громади на період до 2027 року (з перспективою до 2034 року) та Плану заходів з її реалізації на 2026–2027 роки під головуванням заступника міського голови Віктора Геращенка відбулося 26 лютого.

“Симфонія тривалістю в життя” — оркестр “Філармонія” продовжує проєкт

“Симфонія тривалістю в життя” — оркестр “Філармонія” продовжує проєкт 14:13

І знову сцена Чернігівського обласного філармонійного центру належала Моцарту! Академічний симфонічний оркестр “Філармонія” (художній керівник та головний диригент — заслужений діяч мистецтв України Микола Сукач) продовжує реалізацію мистецького проєкту “Симфонія тривалістю в життя”, який передбачає виконання всіх симфоній великого австрійського композитора у хронологічній послідовності.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини