Як служиться чернігівцям на “Чернігові”
Вітчизняне військо впевнено крокує на “контракт”. Перехід на професійну армію є вимогою часу. Це підтвердили армії Німеччини й Польщі, які, попри неоднозначне сприйняття новації у суспільстві, відмовилися від призову.

“Передбачається восени 2013 року здійснити “крайній” заклик на строкову військову службу”, – кажуть очільники оборонного відомства. Ці заяви викликають бурхливі обговорення щодо можливостей на сучасному етапі провести таке реформування української армії та наявності достатньої кількості бажаючих служити.
Залишимо кожного зі своєю думкою та наведемо конкретний приклад – як служиться нашим землякам, чернігівцям, у Військово-Морських Силах Збройних Сил України.
– З 23 строковиків, які є на кораблі, вже шестеро підписали контракти, – розповідає заступник командира морського тральщика “Чернігів” з виховної роботи капітан-лейтенант Олександр Сікальчук. – Вони вирішили продовжити службу вже у нас, скуштувавши морської служби. А деякі йдуть на флот, заздалегідь плануючи своє майбутнє. Як от Артем Волков з однойменного нашому кораблю міста.
– До армії пішов свідомо. Вже у війсккоматі, під час призову, я сказав, що хочу служити за контрактом. Але там порадили послужити, придивитися, а потім вирішувати, – розповідає матрос Артем Волков з Чернігова (до служби проживав у районі ЗАЗу). – Буквально місяць тому підписав угоду. Батьки спочатку були проти служби на флоті, далеко мовляв. Але зрозуміли, що тут мені буде краще, та й грошей таких у Чернігові одразу після школи не заробиш. Моя перша зарплатня радіотелеграфіста має бути в районі 3700 гривень.
Після закінчення першого трирічного контракту хлопчина планує піти вчитися – є великий перелік вищих навчальних закладів, де військовий може безкоштовно отримати вищу освіту.
Спочатку матроси живуть на кораблі. А після складання заліків на допуск до самостійного обслуговування завідування (майно, прилади, механізми, які закріплені за посадовою особою) та несення ходової і якірної вахт контрактники можуть проживати за межами корабля.
На березі обладнані гуротожитки поліпшеного типу з блоками на 2-3 чоловіки. Але, як показує практика, матроси надають перевагу зйомному житлу у містечку, за три кілометри від морської бази, – “ближче до дівчат”. Двокімнату квартиру у Новоозерному можна орендувати за 500-600 гривень, що з зарплатнею у 3,5-4 тисячі не так вже й багато. До того ж зазвичай, поки холостякують, хлопці винаймають житло спільно з товаришами по службі.
На кораблі харчування у моряків безкоштовне чотириразове, як для матросів, так і для офіцерів. На кожному судні є свій камбуз (кухня) та кок (морський кухар).
Звичайно, такі умови ще не у всіх Збройних Силах України. Моряки та десантники отримують майже вдвічі більше за представників, наприклад, танкових військ. Поки що…
Як запевняють у Чернігівському військкоматі, бажаючих служити вистачає, і не тільки на флоті або у “десантурі”. Але не всі вони, на жаль, відповідають фізичним та моральним критеріям військовослужбовця.
Останні новини Чернігівщини

Ринок праці мовою цифр 10:28
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:26
Протягом минулої доби зареєстровано 16 небезпечних подій, а саме: 4 дорожньо-транспортні пригоди та 12 пожеж. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 6 осіб постраждали.

18 квітня: цей день в Україні і світі 09:25
ДЕНЬ 1150 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1150 RUSSIAN AGRESSION
Укриття Прилуцького навчально-реабілітаційного центру відремонтувала міжнародна гуманітарна організація GER³ 14:16
Представники гуманітарної організації GER³ в Україні разом із начальником Управління освіти і науки Чернігівської ОДА Юрієм Музикою відвідали заклад освіти, оглянувши оновлений безпековий простір.
Заклади освіти Чернігівщини отримали комп’ютерну техніку від Латвії 14:13
Нещодавно три автівки, заповнені комп’ютерною технікою, привезли й розвантажили волонтери з Латвії. На чолі команди – Інгус Островскіс, керівник асоціації «Brunotava», що вже всьоме забезпечує передачу такого обладнання.