Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 26 квітня, 11:37:07

Працівники Чернігівської міліції рятували рибні багатства краю від задухи

08.02.2013   14:18

Працівники лінійного відділення міліції в річковому порту «Чернігів» довели, що сприймають порятунок водних живих ресурсів від різних небезпечних факторів не тільки як службовий обов'язок, а й як власне покликання.

Спільно з працівниками Чернігіврибоохорони правоохоронці взяли активну участь у заходах, спрямованих на аерацію (тобто збагачення повітрям) вкритих товстим шаром криги водойм Чернігівщини.
Умови зимового льодоставу - завжди тяжка пора для риб та інших водних організмів. Внаслідок утворення товстого шару криги припиняється надходження у воду кисню з повітря, а той, що був розчинений у воді, зв'язується з органічними речовинами, які розкладаються на дні водойм. Ці фактори спричиняють поступове зниження вмісту розчиненого у воді кисню до критичної межі, яку фахівці визначають на рівні 3 мг/л. У водоймах розвивається явище задухи, яке змушує рибу залишати зимувальні ями в пошуках багатих на кисень джерел та приток.

Найбільше від задухи потерпають мальки, а також риби хижих порід. Порятунок водних живих ресурсів у цих умовах можливий тільки один: негайне вжиття заходів щодо насичення води киснем, тобто здійснення її механічної аерації.

 Як зазначив начальник сектору зв'язків з громадськістю УМВС в області Сергій Бриль: «До цієї діяльності активно взялися працівники річкової міліції з Чернігова, а також рибоохоронного відомства - саме ті люди, хто у теплу пору року рятує рибні багатства Придеснянського краю від зловмисних намірів браконьєрів, піднялися взимку на захист водних біоресурсів від задухи».

 Вони вийшли на кригу озера Глушець з бензопилками та іншими інструментами для прорубування ополонок розміром 1х1 метр кожна. Цих отворів, згідно з нормами здійснення механічної аерації, повинно бути чимало: їхня загальна площа має становити не менш ніж 10% площі водойми.

 Двох годин вистачило добровільним рятувальникам рибних багатств, аби забезпечити належне надходження кисню до води озера Глушець - прорубати численні ополонки та накрити їх очеретом. Втім, після цього учасники заходу перемістилися разом з інструментарієм на іншу водойму, аби повторити свої дії. І так їм доведеться вчинити ще не один раз чи навіть десяток разів: Чернігівщина - край озерний.

Останні новини Чернігівщини

Напад на журналістів телеканалу “Дитинець”: рік марного розслідування 09:56

Минуло більше року від резонансного для Чернігова порушення прав журналістів на професійну діяльність.

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею 09:43

У Чернігові розширюють тролейбусну мережу. Додається новий маршрут, який з'єднає мікрорайон Шерстянка, де до цього ніколи не курсував електричний громадський транспорт, через Подусівку та центр міста, з Бобровицею.

Станція технічного обслуговування "GARAGE" у Чернігові 09:38

Завдяки програмі «Власна справа» урядового проєкту єРобота тисячі українців вже здійснили свої мрії про власний бізнес. Ми радіємо кожній новій підприємницькій ініціативі і пишаємося кожним грантером.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:23

Протягом минулої доби зареєстровано 5 небезпечних подій, а саме: 2 дорожньо-транспортні пригоди, 2 пожежі та 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення. Внаслідок цих подій 2 особи постраждали.

Рух автотранспорту по вулиці Любецькій планують відкрити у травні 09:11

Виконавчий комітет Чернігівської міської ради на засіданні 24 квітня погодив дозвіл на продовження перекриття вул. Любецької від Ріпкинської до Широкої до 31 травня 2024 року.