Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 7 травня, 15:11:48

Боротися з корупцією допомагає «телефон довіри»

08.02.2013   11:31Агенцiя

Важливою складовою перетворення податкової на сервісну службу є подолання у відомстві корупції. Такі функції покладені на підрозділи внутрішньої безпеки. Про їх завдання та практичні напрацювання – у розмові із заступником начальника відділу внутрішньої безпеки при ДПС у Чернігівській області управління ВБ ДПС України, полковником податкової міліції Ігорем Піляєвим.

Ігор Піляєв

Ігор Піляєв

- Ігоре Вікторовичу, у чому  полягає специфіка вашої роботи  у боротьбі з корупцією.

- Перш за все, наш відділ внутрішньої безпеки проводить роз’яснювальну роботу серед податківців області, спрямовану на упередження корупційних правопорушень. Відвідуємо інспекції та відділення. Протягом січня цього року ми організували 46 виступів у податкових колективах та профілактичних і роз'яснювально-виховних бесід з керівниками органів ДПС та структурних підрозділів. Під час таких заходів говорили про неприпустимість проявів корупції та протиправної поведінки при виконанні службових обов'язків. У кожній податковій інспекції розміщені плакати з антикорупційної тематики.

- Наскільки дієві ваші  методи?

- Маю сказати, що вони досить  ефективні. Але досвід попередніх  років свідчить, що, на жаль, обмежитися  лише проведенням профілактичної  роботи не вдається. Нашому відділу внутрішньої безпеки доводиться розв’язувати і проблемні питання. Приміром, упродовж минулого  року за матеріалами працівників нашого відділу стосовно податківців Чернігівської області за скоєння посадових злочинів порушено 2 кримінальні справи. Колишнього податківця засуджено. Встановлено 1 факт корупційної поведінки.

- А чи всі податківці зробили належні висновки з «гіркого» минулорічного досвіду своїх колег? Чи не виявили ваші фахівці цього року тих, хто зловживав службовим становищем?

- З початку цього року працівниками відділу внутрішньої безпеки для прийняття рішення до правоохоронних органів області направлено 9 матеріалів службових перевірок. За результатами їх розгляду стосовно працівників податкової служби області відкрито 4 кримінальних провадження за фактами скоєння злочинів у сфері службової діяльності.

- Якщо можна, будь  ласка, докладніше.

- Два кримінальних провадження відкриті за фактом неналежного виконання службових обов’язків - за частиною 2 статті 367 Кримінального кодексу України, по одному провадженню - за фактом службового підроблення офіційних документів (за ч.1 ст.366 КК України) та за фактом перевищення службових повноважень (за ч.1 ст.365 КК України).

- Чи завжди ви оприлюднюєте таку інформацію. Де можна про це дізнатися?

- Про такі факти  ми повідомляємо у засобах  масової інформації. Крім того, з метою посилення відомчого контролю за додержанням принципів прозорості та відкритості діяльності органів державної податкової служби області на суб-сайті ДПС у Чернігівській області створений спеціальний банер -  «Запобігання проявам корупції». На ньому розміщується інформація про результати роботи щодо виявлення, упередження та недопущення порушень вимог антикорупційного законодавства з боку податківців області.

- Чи обмежуються  цим напрямком роботи функції  вашого відділу внутрішньої безпеки.  Адже його назва наштовхує  на думку, що ви маєте дбати  і про безпеку податківців.

- Так. Одним із завдань нашого підрозділу є забезпечення безпеки працівників податкової служби - як особистої, так і при здійсненні ними службової діяльності. Важливий напрямок цієї роботи - недопущення дискредитації податкових органів.

- Щодо дискредитації податкових органів – це виключно профілактичні заходи чи були такі факти або спроби?

- Минулого року на Чернігівщині були виявлені факти, коли шахраї представлялися податківцями і вимагали у суб’єктів господарювання кошти. Тому я скористаюся нагодою і звернуся до громадян з проханням повідомляти нашому відділу, якщо будуть відомі випадки вимагання працівниками податкової служби області грошових коштів, інших винагород, оплати платіжних документів, або вчинення інших неправомірних дій. Або якщо Вам стала відома інформація про «псевдоподатківців». У таких випадках телефонуйте за номером (0462) 668-522. Конфіденційність гарантуємо.

- Це телефон довіри?

- Так, це номер «телефону довіри» відділу внутрішньої безпеки при ДПС у Чернігівській області. Він працює цілодобово, в неробочий час та у вихідні – в режимі автовідповідача.

- Дякую  за розмову.

Розмову вела Лідія Фальчевська.

Останні новини Чернігівщини

У Чернігові поліцейські затримали підозрюваного у зґвалтуванні та погрозі вбивством жінці

У Чернігові поліцейські затримали підозрюваного у зґвалтуванні та погрозі вбивством жінці 10:02

Поліцейські Чернігівського райуправління встановили та затримали зловмисника, який в одному з мікрорайонів Чернігова зґвалтував жінку, погрожуючи їй ножем. Затриманому повідомили про підозри у злочинах та помістили його до ізолятора тимчасового тримання.

Грант на створення, розвиток або відновлення виробництв переробної промисловості після російських обстрілів

Грант на створення, розвиток або відновлення виробництв переробної промисловості після російських обстрілів 09:38

До урядової програми надання грантів на створення або розвиток виробництв переробної промисловості Державна служба зайнятості доєдналась у 2023 році, а влітку 2025 року до них додалися гранти для підприємств, які оновлюють основні засоби виробництва, знищені або пошкоджені внаслідок збройної агресії Російської Федерації.

Заступниця міського голови Вікторія Пекур обговорила зі студентами інструменти соціальних змін 09:36

Заступниця Чернігівського міського голови Вікторія Пекур 1 травня взяла участь у зустрічі зі студентською молоддю, тема якої «Від норми до практики: як лобіювати соціальні зміни через органи місцевої влади».

Зарплати вчителям, шкільні автобуси та укриття на Чернігівщині – на спеціальному освітньому селекторі з урядовцями

Зарплати вчителям, шкільні автобуси та укриття на Чернігівщині – на спеціальному освітньому селекторі з урядовцями 08:54

Начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус разом із першим заступником Костянтином Мегемом, заступницею Жанною Шерстюк і керівниками профільних структурних підрозділів долучився до освітнього селектора під головуванням Премʼєр-міністерки Юлії Свириденко. Модерував заступник керівника Офісу Президента Віктор Микита.

Бюджети Чернігівщини у квітні 2026 року отримали 2,5 мільярди гривень податків та зборів 08:50

Головне управління ДПС у Чернігівській області дякує кожному, хто сплатив податки, адже сьогодні це має особливу вагу. Попри всі воєнні ризики, постійні атаки росіян, пошкодження енергетичної інфраструктури, деяких виробничих потужностей, платники податків продемонстрували відповідальність перед країною

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини