У Чернігові цього року розмалюють диво-птаха
Обласні центри України цього року на "Парад вишиванок" у Києві , що проходить у День Незалежності, представлятимуть диво-птахів. Як повідомив у Чернігові голова оргкомітету заходу, керівник громадської організації "Столичні ініціативи" Ігор Добруцький, саме такою є концепція святкування головного свята країни, тоді як минулого року кожен регіон представляв свою оригінальну писанку.
У Чернігівській міській раді організатор "Параду вишиванок" зустрівся з міським головою Олександром Соколовим. І. Добруцький подякував за активну участь у параді 2012 року, відзначивши хист чернігівських художників, і висловив сподівання, що співпраця з містом триватиме й надалі. "Торік писанка з Чернігова увійшла до п'ятірки кращих в Україні", - підкреслив І. Добруцький, вручивши відповідні подяки.
Разом зі своєю командою він презентував фестивалі, заплановані на 2013 рік. Це, зокрема, фестиваль "Писанковий рай", під час якого планується представити писанки з усієї України. Всього у сквері імені І.Франка у Києві організатори прагнуть зібрати близько 100 тис. писанок. Переможець фестивалю отримає майже половину усіх писанок для відкриття у своєму місті музею чи постійнодіючої експозиції.
День Незалежності в столиці не обійдеться без уже традиційного "Параду вишиванок", на якому міста демонструватимуть диво-птахів, кожен з яких повинен мати розміри 4 на 5,5 та на 2,6 метрів. Журі фестивалю оцінюватиме як композицію, так і презентацію міста та чисельність делегації. Також на цей рік заплановано проведення фестивалю Святого Миколая в Івано-Франківську та фестиваль шопки (Різдвяних вертепів) у Тернополі.
І. Добруцький поділився планами створення резиденції Святого Миколая на Івано-Франківщині. Також він зацікавився й чернігівськими фестивалями, які пропагують національні традиції та популяризують українську культуру. "Все, що співпадає з розвитком українських традицій і культури, заслуговує на підтримку", - зазначив він.
О.Соколов подякував за увагу до міста і пообіцяв, що Чернігів обов'язково долучиться до фестивалів.
"Ми готові до співпраці і долучимося до запропонованих акцій", - запевнив керівник обласного центру Чернігівщини.
Останні новини Чернігівщини
До 15 та 14 років ув’язнення засуджено двох чоловіків, які вбили знайомого та викрали його трактор для продажу 11:21
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури двох жителів міста Мена Корюківського району визнано винними в умисному вбивстві та незаконному заволодінні транспортним засобом, поєднаному з насильством, небезпечним для життя та здоров'я потерпілого, вчинених за попередньою змовою групою осіб (ч. 1 ст. 115 КК України).
Поліція розслідує обставини смертельної ДТП в Чернігівському районі 11:17
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом дорожньо-транспортної пригоди, внаслідок якої загинув 67-річний пішохід.
“Грінч. Той, що вкрав Різдво” — запальна прем’єра у різдвяно-новорічні свята! 11:13
Святковий різдвяно-новорічний сезон у Чернігівському обласному філармонійному центрі триває! І за кілька днів до Різдва, 20 грудня 2025 року, артисти філармонійного центру зробили юним та дорослим глядачам святковий подарунок — яскраву прем’єру дитячої музичної казки у постановці Олександра Сєроштанова та Марини Маккей “Грінч. Той, що вкрав Різдво”.
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 11:05
Протягом минулої доби зареєстровано 6 небезпечних подій, а саме: 2 дорожньо-транспортні пригоди та 4 пожежі. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 1 особа постраждала.
22 грудня: цей день в Україні і світі 09:02
День 1398 Російська агресія - Day 1398 Russian aggression