Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 3 грудня, 16:18:28

Засідання територіальної Міжвідомчої комісії з питань моніторингу довкілля Чернігівської області

28.01.2013   12:52Агенцiя

Наприкінці минулого тижня в Держуправлінні охорони навколишнього природного середовища в Чернігівській області відбулось засідання територіальної Міжвідомчої комісії з питань моніторингу довкілля.

Присутні керівники обласних управлінь та відомств, представники наукових установ, які є суб'єктами обласної системи моніторингу довкілля та надають інформацію Держуправлінню, обговорили стан функціонування системи моніторингу довкілля Чернігівської області та розглянули регламенти обміну екологічною інформацією між суб'єктами державної системи моніторингу.

Науковцями Державного інституту економіки та управління презентовано використання геоінформаційної системи (ГІС) водних ресурсів Чернігівщини для здійснення моніторингу водних об'єктів. Дані напрацювання нададуть змогу прогнозувати зони підтоплення, здійснювати візуалізацію стану водних об'єктів області, моделювати динаміку техногенного навантаження для прогнозування надзвичайних ситуацій, як антропогенного, так і природного походження, шляхом побудови тривимірних моделей з залученням даних дистанційного зондування Землі (ДЗЗ).

На засіданні суб'єктами системи моніторингу довкілля Чернігівської області ухвалено подальше здійснення моніторингових досліджень відповідно до відомчих моніторингових програм, здійснення обміну екологічною інформацією згідно регламентів.

ГІС природно-заповідного фонду Чернігівської області розміщено на офіційному сайті Держуправління (http://eco23.gov.ua/PZF/Index.html).

Довідково: Екологічний моніторинг довкілля є сучасною формою реалізації процесів екологічної діяльності за допомогою засобів інформатизації. Він повинен забезпечувати регулярну оцінку і прогнозування стану середовища життєдіяльності суспільства та умов функціонування екосистем для прийняття управлінських рішень щодо екологічної безпеки, збереження природного середовища та раціонального природокористування.

Зусилля екологічних служб мають спрямовувати свою стратегію на перехід від моделі, що орієнтована на ліквідацію наслідків екологічних порушень (яка зараз є у нас), до моделі, що базується на прогнозуванні та попередженні забруднення довкілля, покращання його стану (що характерно для більшості європейських країн).


Наталія Радченко 

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині + 15 «Класів безпеки» 14:27

У рамках Всеукраїнського проєкту в Чернігівському районівпродовж тижня відкрито 15“Класів безпеки”.

В’ячеслав Чаус вступився за сумлінних платників податків: Відчепіться від бізнесу! 14:24

Тема створення додаткових бар’єрів для бізнесу Головним управлінням ДПС в Чернігівській області знайшла своє продовження у сьогоднішньому брифінгу в медіацентрі ОВА.

Завдали шкоду довкіллю на 32 мільйони гривень: правоохоронці скерували до суду провадження про забруднення земель 14:22

Слідчі Головного управління Нацполіції в області завершили досудове розслідування у двох кримінальних провадженнях щодо забруднення земель у Прилуцькому районі небезпечними відходами нафтовидобувної галузі. Матеріали проваджень з обвинувальними актами передано прокурору для направлення до суду.

Ніжинська поліція розслідує обставини травмування чоловіка на залізничних коліях 14:20

Вчора, близько 21:30, до поліції надійшло повідомлення про те, що у Носівці на залізничному вокзалі потяг травмував людину.

Виконавчий комітет встановив тарифи на опалення і гарячу воду для абонентів КП «ТКЕ». Для населення вони не змінюються

Виконавчий комітет встановив тарифи на опалення і гарячу воду для абонентів КП «ТКЕ». Для населення вони не змінюються 14:18

30 листопада виконавчий комітет Чернігівської міської ради погодив встановлення тарифів на теплову енергію, її транспортування та постачання, послуги з постачання теплової енергії, послуги з постачання гарячої води КП «ТКЕ», яке здійснює господарську діяльність на ТЕЦ.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини