Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 16 жовтня, 11:08:37

Київські “швидкі” з ніжинським обладнанням

25.01.2013   09:08Агенцiя

Автомобілів швидкої допомоги в області недостатньо, особливо з огляду на впровадження Закону “Про екстрену медичну допомогу”. До послуг чернігівських лікарів – 118 машин, причому третина від цієї кількості вже відпрацювала свій ресурс. Тепер для оновлення парку “швидких” доводиться сподіватися на державу.

Чернігівщина свого часу не увійшла до списку регіонів, де були втілені пілотні проекти з реформування системи екстреної медичної допомоги. Але натомість підприємства області беруть участь в оснащенні автомобілів швидкої допомоги, зокрема, для столиці і найбільш густонаселених областей.

Закон “Про екстрену медичну допомогу” фахівці готували до впровадження близько півроку. Однією з головних частин підготовки було проведення пілотного проекту реорганізації швидкої допомоги в чотирьох регіонах України. Як відомо, особливі вимоги стосуються виїздів до пацієнтів, що потерпають від серцево-судинних хвороб. В оснащенні спеціалізованих машин для таких потреб взяло участь ніжинське підприємство “Метекол”. Отже, нові “швидкі допомоги” в Києві, Дніпропетровській та Донецькій областях за рахунок проекту були оснащені саме ніжинськими дефібриляторами. Це апарати для відновлення ритму серцебиття.

Оскільки закон вимагає скорочення часу прибуття швидкої на виклик і реального надання першої допомоги, то зрозуміло, що справа переоснащення спеціальних автомобілів тільки розпочата. Тому наші виробники сподіваються, що їх розробки й потужності будуть залучені і в подальшому.

Проект з розробки дефібриляторів підприємству вдалося реалізувати за допомогою кредитних ресурсів, передбачених Програмою розвитку малого бізнесу. Порівняно невеликий кредит – 360 тис.грн. – дав змогу заробити на реалізації апаратів понад 8 млн. На нову Програму розвитку малого й середнього бізнесу на два найближчих роки в області передбачено виділити 4,5 млн. грн. Сподіваємося, що й “Метекол” одержить певну підтримку, адже фахівці підприємства якраз спеціалізуються на інноваціях.


http://chodtrk.com.ua/?p=7724

Останні новини Чернігівщини

У Прилуках висадять 130 кущів троянд, 400 тюльпанів та посіють 3,5 тис. кв. м газонної трави

У Прилуках висадять 130 кущів троянд, 400 тюльпанів та посіють 3,5 тис. кв. м газонної трави 16:52

У Прилуках активно триває озеленення центральних клумб в межах міні-скверів та навчальних закладів.

У Ніжині школи з понеділка йдуть на канікули

У Ніжині школи з понеділка йдуть на канікули 16:49

Додаткові канікули з 18 по 24 жовтня 2021 року в закладах загальної середньої освіти Ніжина. Садочки працюють в звичному режимі.

Визнання Національного бізнес-рейтингу «Лідер року 2021»

Визнання Національного бізнес-рейтингу «Лідер року 2021» 16:35

Національний бізнес-рейтинг в Україні – частина міжнародного співтовариства успішних організацій.

На Чернігівщині продали сільгоспділянку всього за 630 грн

На Чернігівщині продали сільгоспділянку всього за 630 грн 16:30

За 100 днів ринку землі, найдешевшу земельну ділянку для ведення особистого селянського господарства продали на Чернігівщині.

 На Чернігівщині продають виправну колонію

На Чернігівщині продають виправну колонію 16:26

Прилуцьку виховну колонію для неповнолітніх виставили на продаж. Про це повідомив міністр юстиції України Денис Малюська.