Київські “швидкі” з ніжинським обладнанням
Автомобілів швидкої допомоги в області недостатньо, особливо з огляду на впровадження Закону “Про екстрену медичну допомогу”. До послуг чернігівських лікарів – 118 машин, причому третина від цієї кількості вже відпрацювала свій ресурс. Тепер для оновлення парку “швидких” доводиться сподіватися на державу.

Чернігівщина свого часу не увійшла до списку регіонів, де були втілені пілотні проекти з реформування системи екстреної медичної допомоги. Але натомість підприємства області беруть участь в оснащенні автомобілів швидкої допомоги, зокрема, для столиці і найбільш густонаселених областей.
Закон “Про екстрену медичну допомогу” фахівці готували до впровадження близько півроку. Однією з головних частин підготовки було проведення пілотного проекту реорганізації швидкої допомоги в чотирьох регіонах України. Як відомо, особливі вимоги стосуються виїздів до пацієнтів, що потерпають від серцево-судинних хвороб. В оснащенні спеціалізованих машин для таких потреб взяло участь ніжинське підприємство “Метекол”. Отже, нові “швидкі допомоги” в Києві, Дніпропетровській та Донецькій областях за рахунок проекту були оснащені саме ніжинськими дефібриляторами. Це апарати для відновлення ритму серцебиття.
Оскільки закон вимагає скорочення часу прибуття швидкої на виклик і реального надання першої допомоги, то зрозуміло, що справа переоснащення спеціальних автомобілів тільки розпочата. Тому наші виробники сподіваються, що їх розробки й потужності будуть залучені і в подальшому.
Проект з розробки дефібриляторів підприємству вдалося реалізувати за допомогою кредитних ресурсів, передбачених Програмою розвитку малого бізнесу. Порівняно невеликий кредит – 360 тис.грн. – дав змогу заробити на реалізації апаратів понад 8 млн. На нову Програму розвитку малого й середнього бізнесу на два найближчих роки в області передбачено виділити 4,5 млн. грн. Сподіваємося, що й “Метекол” одержить певну підтримку, адже фахівці підприємства якраз спеціалізуються на інноваціях.
Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42
Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.