Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 15 листопада, 00:52:35

Чемпіони артвідваги

22.01.2013   08:18

П’ятий рік поспіль офіцери 1-ї гвардійської окремої танкової бригади, що в Гончарівському на Чернігівщині, виборюють перемогу на всеармійському конкурсі “Залп-2012”, який проводили офіцери Управління РВіА Сухопутних військ ЗС України на звання кращого артилериста. На цей раз, за результатами трьох етапів конкурсу, перші три місця здобули знову гончарівці.

Капітан Олександр Кириченко, підполковник Анатолій Таранюк, підполковник Олександр Соннік і капітан

Капітан Олександр Кириченко, підполковник Анатолій Таранюк, підполковник Олександр Соннік і капітан

Зокрема, 1-ше дісталось командиру гаубичного самохідного артилерійського дивізіону бригадної артилерійської групи 1-ї окремої танкової бригади підполковнику Анатолію Таранюку, 2-ге – командиру 1-ї реактивної артилерійської батареї капітану Дмитру Сахненко, а 3-тє – командиру 1-ї гаубичної самохідної артилерійської батареї капітану Олександру Кириченко.

З давніх часів гармаші були найголовнішою перевагою будь-якого війська. Вважається, що артилерія – це бог війни. А, за аналогом, можна сказати, що артилерист – це талант від бога. Він повинен добре знати математику, балістику, геофізику і ще дуже багато інших складних речей. Саме такими і є офіцери з 1-ї окремої танкової бригади.

Військову службу підполковник Анатолій Таранюк розпочинав курсантом Васильківського військового авіаційно-технічного училища. А пізніше продовжив навчання в Сумському вищому військовому артилерійському командному училищі, де згодом командував взводом в батальйоні забезпечення навчального процесу.

Після успішного завершення допідготовчих курсів при Сумському військовому виші Анатолій був призначений начальником штабу гаубичного самохідно-артилерійського дивізіону артилерійської бригади, яка дислокувалась в Бердичеві. Тут, під час навчань та тренувань, він отримав чималий досвід. Молодого і перспективного офіцера у 2005 році призначили командиром гаубичного самохідного артилерійського дивізіону 1-ї окремої танкової бригади, що в Гончарівському.

– Секрет успіху на конкурсі “Залп”, на мій погляд, – ділиться підполковник Анатолій Таранюк, – в першу чергу полягає у добрих знаннях з вищої математики, основ правил стрільби і управління вогнем наземної артилерії та теорії вірогідності. Також не менш важлива й індивідуальна робота кожного офіцера, не зупинятись на досягнутому, намагатись постійно удосконалювати свій теоретичний і практичний рівень як артилериста.

Не менше зусиль ніж власній підготовці підполковник Таранюк приділяє й роботі з підлеглими офіцерами й солдатами. Планові заняття, польові виходи та інші заходи в його дивізіоні завжди проходять на високому рівні. Також гарних результатів артилеристи дивізіону досягли і під час табірного збору з бойовою стрільбою. На підсумкових перевірках батареї дивізіону завжди отримують лише тверде “добре”.

Підлеглі підполковника Таранюка – капітани Дмитро Сахненко і Олександр Кириченко не відстають від свого командира. Обидва з сімей офіцерів-артилеристів. У 2005 році вони завершили навчання у Сумському інституті РВіА при Сумському державному університеті, Дмитро на командирському факультеті, а Олександр – розвідувальному. Офіцерську службу хлопці розпочали командирами взводів. За короткий час капітани досягли чималих успіхів і стали одними з кращих офіцерів бригади.

Дмитро розпочав службу в 26-й артилерійській бригаді в Бердичеві. У 2010 році він був призначений командиром взводу – старшим офіцером батареї в танковій бригаді, а вже в 2012 – командиром батареї. Серед захоплень офіцера – важка атлетика, військова історія, а також англійська мова. Свого часу він успішно вивчав її в школі з посиленим вивченням іноземної мови. До речі у 2011 році Дмитро, як один з найбільш підготовлених офіцерів, в рамках Програми міжнародного співробітництва проходив навчання в Сполучених Штатах Америки. Він підвищував свою кваліфікацію в Лінгвістичному інституті МО США і Школі польової артилерії армії США. Результатом успішного навчання Дмитра стало отримання в інституті Диплому з відзнакою, а в школі він став “Почесним випускником” з врученням Золотої медалі.

Олександр комбатом став у 2010 році. До цього обіймав посаду командира взводу управління батареї. У 2005-2007 роках він заочно навчався в сумському інституті розвитку людини “Україна” за спеціальністю “перекладач”. До речі, це не перша перемога Олександра, у 2009 році він здобув перше місце на конкурсі “Залп” серед офіцерів-артилеристів. У вільний час Олександр захоплюється легкою атлетикою, історичною літературою, а також підвищує свої професійні знання.

Серед завдань, які артилеристи вирішували на конкурсі, була розвідка і визначення координат цілей, параметрів для ведення стрільби, питання щодо топогеодезичної, технічної і метеорологічної підготовки, балістики, організації управління вогнем тощо.

Під час вирішення завдань конкурсу роботу з офіцерами – учасниками “Залпу” організовував начальник артилерії бригади підполковник Олександр Соннік. Зокрема, під його керівництвом проводилися заняття з теоретичної підготовки та спільне обговорення методів рішення задач.

Значний досвід практичної роботи артилеристи бригади отримали під час занять на польових виходах, табірному зборі, малому артилерійському полігоні та містечку бойової роботи підрозділів і артилерії, де проводилась підготовка дій щодо управління вогнем. Відповідальним іспитом на професіоналізм для офіцерів-артилеристів стали тактичні навчання з індивідуальними бойовими стрільбами з самохідних артилерійських установок 2С-1 “Гвоздика”, на яких вони добре впоралися зі своїми завданнями.

– Нині перші три призові місця на конкурсі “Залп-2012”, – розповів начальник артилерії бригади підполковник Олександр Соннік, – дістались нашим офіцерам. І мені це дуже приємно, тому що вони, в особливості підполковник Анатолій Таранюк, працьовиті, наполегливі, впевнені у своїх силах, і що найголовніше – професіонали. А загалом, здобуття перших місць на конкурсі серед артилеристів Сухопутних військ Збройних Сил України “Залп” протягом кількох років у нас вже стало доброю традицією і я впевнений, що це не останні наші перемоги.

Останні новини Чернігівщини

Верховна Рада ухвалила державний бюджет на 2020 рік

Верховна Рада ухвалила державний бюджет на 2020 рік 14:18

За це рішення проголосували 283 нардепи.

Голову та завідувача сектору культури РДА судитимуть за одержання 1500 доларів США

Голову та завідувача сектору культури РДА судитимуть за одержання 1500 доларів США 13:47

Скеровано до суду обвинувальний акт щодо голови Борзнянської районної ради та завідувача сектору культури Борзнянської районної державної адміністрації Чернігівської області, підозрюваних в одержанні 1500 доларів США неправомірної вигоди.

Голова ОДА Андрій Прокопенко провів нараду з правоохоронцями щодо розслідування справи по КП

Голова ОДА Андрій Прокопенко провів нараду з правоохоронцями щодо розслідування справи по КП "Ліки України" 11:40

У нараді взяли участь: начальник Головного управління Національної поліції в області Едуард Альохін, заступник начальника Головного управління - начальник слідчого управління Євген Гончаров, голова Управління СБУ у Чернігівській області Юрій Гончаров та в.о. прокурора Чернігівської області Сергій Івашко.

Міжнародна данська компанія

Міжнародна данська компанія "Spectre A/S" розглядає можливість відкриття підприємства на Чернігівщині 11:34

А ще у планах — знайти партнера, готового до розширення власних потужностей. При цьому іноземна сторона готова забезпечувати певну кількість замовлень на рік, постачати сировину. Мова йде про швейні підприємства області, адже компанія займається виробництвом одягу для різних видів спорту на відкритому повітрі (велоспорту, сноуборду, альпінізму, кінного спорту тощо).

"Інна Василенко. Невідома зірка" 11:22

«Відкриття нівроку» Інна Василенко – 25 років на сцені. «Буде весело!» - обіцяла артистка, запрошуючи на свою лірично-комедійну бенефісну програму «Інна Василенко. Невідома Зірка», представлену в обласному філармонійному центрі фестивалів та концертних програм 13 листопада.