Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 27 листопада, 13:07:27

Чернігівська митниця передала історичні цінності до музеїв та бібліотек

21.01.2013   14:57

Старовинні ікони, монети різних країн, предмети побуту та друковані видання – загалом 47 предметів – передадуть протягом січня співробітники Чернігівської митниці до музейних, релігійних та бібліотечних закладів.

Чернігівська митниця передала історичні цінності до музеїв та бібліотек

Чернігівська митниця передала історичні цінності до музеїв та бібліотек

Усі ці предмети за висновками експертів належать до історичних цінностей. Вони були затримані у 2012 році у пунктах пропуску Чернігівської області при спробах їх незаконного переміщення через державний кордон. Після відповідних рішень судів предмети старовини перейшли у власність держави.

Так, до Чернігівської обласної універсальної бібліотеки ім. В.Г. Короленка передано 16 друкованих видань кінця XIX – початку XIX століття. Усі передані книги мають різну спрямованість. Є серед них 4 томи словника В. Даля, кілька видань з історії мистецтв, педагогічні твори, технічна та історична література. Деякі з книг визнані пам’ятками друку кінця позаминулого століття. Є й такі, як “Испано-мавританская керамика – каталоги собраний Эрмитажа” (рос.), що містить ілюстрації унікальних експонатів та видана дуже обмеженим тиражем у 2500 примірників. За висновком експертів книги віднесені до історико-культурних цінностей.

Головний зберігач фондів Чернігівського обласного історичного музею ім. В.В. Тарновського Ганна Арендар позитивно оцінила передану до музею колекцію монет. Це франки, шилінги, стотінки, пфенінги, марки. Загалом у міні-колекції монети 12-ти країн світу, викарбувані у 1860 – 1950 роках. Не менш цінним поповненням музейного зібрання годинників стане кишеньковий годинник фірми “Doxa” (матеріал бронза, латунь, сріблення). За словами Ганни Арендар даний експонат цікавий не тільки як зразок роботи італійських майстрів початку минулого століття, а й вирізняється гарним оздобленням металевого корпусу та досі працюючим механізмом.

Начальник митниці Олександр Іванов пообіцяв, що найближчим часом будуть передані Чернігівській єпархії УПЦ три ікони кінця XIX – початку XX століття. Також старовинні речі відправляться до Державного політехнічного музею при НТУУ “КПІ”, Національного музею історії України та бібліотеки Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені І.К. Карпенка-Карого.

Загалом, протягом 2012 року Чернігівською митницею було передано 596 предметів, що визнані історико-культурними цінностями.

Останні новини Чернігівщини

Обласна школа керівника

Обласна школа керівника "Бібліотека у сучасному форматі: професійні ідеї, сучасні проєкти" 12:32

26 листопада відбулася обласна школа керівника "Бібліотека у сучасному форматі: професійні ідеї, сучасні проєкти" у форматі онлайн.

Ніжин: відбулося засідання виконавчого комітету. Нові скореговані тарифи для юридичних осіб

Ніжин: відбулося засідання виконавчого комітету. Нові скореговані тарифи для юридичних осіб 12:05

26 листопада відбулося чергове засідання виконавчого комітету під головуванням першого заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Федора Вовченка.

Онлайн-нарада стосовно стану реалізації проєктів програми

Онлайн-нарада стосовно стану реалізації проєктів програми "Велике будівництво" та проєктів, що фінансуються за кошти ДФРР 11:44

25 листопада перший заступник голови ОДА Віталій Загайний провів онлайн-нараду з представниками структурних підрозділів облдержадміністрації, міських рад міст обласного значення та об'єднаних територіальних громад області.

Міст над річкою Білоус біля Масанів закрито на ремонт

Міст над річкою Білоус біля Масанів закрито на ремонт 11:35

Міст над річкою Білоус, що за Масанами під Черніговом, закритий для проїзду (дорога Т-26-06 Чернігів - Любеч - Славутич, км 10+474). Проводиться аварійний ремонт.

Про спорт та літературу говорили на другому ефірі бібліотечного проєкту

Про спорт та літературу говорили на другому ефірі бібліотечного проєкту "Клуб книгомандрівників" 11:23

Гостем бібліотеки цього разу став відомий спортсмен, призер Чемпіонату світу з біатлону Андрій Дериземля.