Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 17 листопада, 08:19:12

Чернігівська митниця передала історичні цінності до музеїв та бібліотек

21.01.2013   14:57

Старовинні ікони, монети різних країн, предмети побуту та друковані видання – загалом 47 предметів – передадуть протягом січня співробітники Чернігівської митниці до музейних, релігійних та бібліотечних закладів.

Чернігівська митниця передала історичні цінності до музеїв та бібліотек

Чернігівська митниця передала історичні цінності до музеїв та бібліотек

Усі ці предмети за висновками експертів належать до історичних цінностей. Вони були затримані у 2012 році у пунктах пропуску Чернігівської області при спробах їх незаконного переміщення через державний кордон. Після відповідних рішень судів предмети старовини перейшли у власність держави.

Так, до Чернігівської обласної універсальної бібліотеки ім. В.Г. Короленка передано 16 друкованих видань кінця XIX – початку XIX століття. Усі передані книги мають різну спрямованість. Є серед них 4 томи словника В. Даля, кілька видань з історії мистецтв, педагогічні твори, технічна та історична література. Деякі з книг визнані пам’ятками друку кінця позаминулого століття. Є й такі, як “Испано-мавританская керамика – каталоги собраний Эрмитажа” (рос.), що містить ілюстрації унікальних експонатів та видана дуже обмеженим тиражем у 2500 примірників. За висновком експертів книги віднесені до історико-культурних цінностей.

Головний зберігач фондів Чернігівського обласного історичного музею ім. В.В. Тарновського Ганна Арендар позитивно оцінила передану до музею колекцію монет. Це франки, шилінги, стотінки, пфенінги, марки. Загалом у міні-колекції монети 12-ти країн світу, викарбувані у 1860 – 1950 роках. Не менш цінним поповненням музейного зібрання годинників стане кишеньковий годинник фірми “Doxa” (матеріал бронза, латунь, сріблення). За словами Ганни Арендар даний експонат цікавий не тільки як зразок роботи італійських майстрів початку минулого століття, а й вирізняється гарним оздобленням металевого корпусу та досі працюючим механізмом.

Начальник митниці Олександр Іванов пообіцяв, що найближчим часом будуть передані Чернігівській єпархії УПЦ три ікони кінця XIX – початку XX століття. Також старовинні речі відправляться до Державного політехнічного музею при НТУУ “КПІ”, Національного музею історії України та бібліотеки Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені І.К. Карпенка-Карого.

Загалом, протягом 2012 року Чернігівською митницею було передано 596 предметів, що визнані історико-культурними цінностями.

Останні новини Чернігівщини

У Чернігові визначили переможців конкурсу проєктів програм стосовно молоді та дітей міста

У Чернігові визначили переможців конкурсу проєктів програм стосовно молоді та дітей міста 15:19

У Чернігові відбувся конкурс проєктів програм, розроблених інститутами громадянського суспільства, стосовно молоді та дітей міста. На засіданні конкурсної комісії 14 листопада визначили переможців цього конкурсу.

"Експлікація осені" оркестру Військово-музичного центру Сухопутних військ 15:09

«Експлікацію осені» подарував глядачам 15 листопада духовий оркестр Військово-музичного центру Сухопутних військ Збройних Сил України (начальник центру - художній керівник — Ігор Кішман, начальник оркестру — Роман Павлів).

Побутова техніка та меблі - для багатодітних родин області

Побутова техніка та меблі - для багатодітних родин області 14:54

Холодильник та морозильну камеру отримали дві багатодітні родини з Носівщини – сім’ї Крещенків з міста Носівка та Назаренків із села Платонівка.

Про перемоги чернігівських спортсменів-велосипедистів розповіли на прес-конференції

Про перемоги чернігівських спортсменів-велосипедистів розповіли на прес-конференції 14:47

Чернігівські юні велосипедисти – переможці багатьох Всеукраїнських і Міжнародних змагань 15 листопада розповіли про головні свої досягнення.