Компенсації для роботодавців від служби зайнятості
У 2025 році на Чернігівщині завдяки програмам компенсацій за працевлаштування роботу отримали 1028 громадян області. Компенсації від служби зайнятості надано 700 роботодавцям. Їм виплачено 20,8 млн грн.
Нагадаємо, наразі за працевлаштування людей з інвалідністю, які не досягли пенсійного віку, та людей, яким до настання права на пенсію за віком залишилося не більше 5 років, роботодавець може отримати компенсацію до 8647 грн. Загальна тривалість виплати становить 6 місяців упродовж року і надається за кожний непарний місяць роботи з дня працевлаштування безробітного.
За працевлаштування учасників бойових дій роботодавець може отримати компенсацію до 12970,5 грн. Загальна тривалість виплати становить 6 місяців упродовж року і надається за кожний непарний місяць роботи з дня працевлаштування безробітного.
Компенсації роботодавцю витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених людей внаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні передбачає виплати до 8647 грн. Виплата компенсації здійснюється щомісячно протягом 3 місяців; а для роботодавців, які провадять свою діяльність на територіях Городнянської, Корюківської, Новгород-Сіверської, Сновської та Семенівської міських громад, а також за працевлаштування ВПО з інвалідністю – 6 місяців.
Програма з надання роботодавцям компенсацій на оплату праці за працевлаштування зареєстрованих безробітних із числа внутрішньо переміщених осіб за направленням служби зайнятості передбачає виплату 17294 грн. Тривалість виплати становить 6 місяців протягом року за дати працевлаштування.
За програмою компенсації витрат на оплату праці при працевлаштуванні зареєстрованих безробітних на перше робоче місце молоді віком до 25 років, людей до 35 років, а також звільнених зі строкової військової служби, роботодавець отримує компенсацію 4 323,5 грн. Загальна тривалість виплати компенсації становитиме не більше 6 місяців за умови збереження гарантій зайнятості особи протягом періоду, що перевищує виплати у два рази.
За працевлаштування інших окремих категорій громадян з числа безробітних, які перебувають у статусі безробітного понад 1 місяць можна отримати компенсацію до 3804,68 грн на місяць. Така компенсація надається за кожний непарний місяць роботи протягом 2-х років з дати працевлаштування відповідної особи.
За працевлаштування безробітних громадян на новостворені робочі місця суб’єкти малого підприємництва можуть отримати компенсацію фактично сплаченого ЄВ. Така компенсація виплачується 12 місяців протягом 2-х років з дати працевлаштування безробітного.
Компенсація роботодавцям витрат за облаштування інклюзивних робочих місць: для людей з інвалідністю І групи становить до 129 705 грн, ІІ групи – до 86 470 грн.
Детально про всі компенсаційні програми читайте на нашому сайті https://www.dcz.gov.ua/employer/choiceprofit
Чернігівський обласний центр зайнятості
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині через російські атаки постраждали мати з дитиною: поліція документує наслідки 10:33
Упродовж доби росіяни продовжували обстрілювати Чернігівську область. Внаслідок атак постраждали двоє мешканців Городнянської громади Чернігівського району, 45-річна жінка та її 13-річна донька
Гуманітарна місія «Проліска» запустила безкоштовний маршрут у Ніжинському районі 10:12
Гуманітарна місія «Проліска» продовжує працювати над тим, щоб мешканці віддалених та постраждалих територій мали доступ до допомоги, послуг і можливості жити гідно навіть у складних умовах.
Стартувало навчання для громад у Школі Безбар’єрних Маршрутів 09:30
За ініціативи Мінрозвитку стартував новий навчальний цикл Школи Безбар’єрних Маршрутів 2026, який реалізує Програма розвитку ООН (ПРООН) в Україні за фінансової підтримки Уряду Японії.
У Прилуках родинам полеглих Захисників вручили державні нагороди 09:28
Вчора, у Прилуцькій районній державній адміністрації вручили державні нагороди родинам загиблих Захисників України. Їх передав заступник голови Чернігівської ОДА Іван Ващенко.
15 травня: цей день в Україні і світі 09:25
День 1542 Російська агресія - Day 1542 Russian aggression