На Чернігівщині переробне підприємство завдало держбюджету збитків більше ніж на мільйон гривень
Співробітники управління державної служби боротьби з економічною злочинністю УМВС України в Чернігівській області викрили та задокументували факт привласнення бюджетних коштів посадовими особами одного із молокопереробних заводів Чернігівщини.
Держава усіма можливими способами намагається підтримати вітчизняного товаровиробника, у тому числі - сільськогосподарського. Для цього розроблена схема надання дотацій виробникам молока. Так, на кожен кілограм зданого виробником молока нараховується певна сума дотацій.
Після того, як сировина буде перероблена і піде на реалізацію, переробник за рахунок податку на додану вартість, що мав би сплачуватися до держбюджету, нараховує дотацію і перераховує на рахунок держказначейства. Кошти набувають цільового призначення і переробник виплачує їх виробникам молока.
Така схема здалася підприємству занадто складною і всупереч постанові Кабінету Міністрів України в неї було внесено хитрі зміни. А саме: завод-переробник одразу виплачував виробникам молока кошти за здану сировину і дотацію (при цьому значно її занижуючи). У свою чергу недоплачені селянам гроші виробник пускав на закупівлю сировини у тих же селян.
Відповідно податкових декларацій з ПДВ переробного підприємства за 2010 рік, нараховано податку на додану вартість, який підлягав зарахуванню на рахунок держказначейства та в повному обсязі повинен бути спрямований виключно на виплату дотацій, більш ніж на мільйон гривень.
За даним фактом розпочато досудове розслідування за ознаками злочину, передбаченого ч.4 статті 191 Кримінального кодексу України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) - караються позбавленням волі на строк від п'яти до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
Останні новини Чернігівщини
Поліцейські Корюківського районного відділу впродовж двох годин розшукали зниклу дитину 17:18
Учора до поліції надійшло повідомлення про зникнення 16-річної дівчини у селищі Холми.
У Ніжині поліцейські виявили та вилучили з незаконного обігу 3,5 тонни спирту 16:37
Під час патрулювання Ніжинської громади інспектори відділу реагування патрульної поліції Ніжинського районного управління поліції зупинили водія автомобіля за порушення Правил дорожнього руху.
У Куликівській громаді запрацював соціальний маршрут для мешканців віддалених сіл 16:06
Гуманітарна місія «Проліска» запустила черговий соціальний маршрут для мешканців віддалених населених пунктів області. Цього разу — на Куликівщині. Основна мета — забезпечити людям доступ до необхідних послуг та допомогти самостійно вирішувати повсякденні питання.
Холминській ТГ громада-партнер із Закарпаття надала комп’ютерну техніку 15:25
У межах національного проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Холминська ТГ отримала від Дубівської громади Закарпатської області вісім комп’ютерів. Їх нещодавно доставили до Дубового від благодійної організації з Австрії.
Веслувальники Чернігівщини здобули чотири бронзові медалі на чемпіонаті України 15:04
З 04 до 09 серпня в місті Умань відбувся чемпіонат України серед юнаків та дівчат 2010–2011 та 2012–2013 років народження з веслування на байдарках і каное.