єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа»
Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.

Цього року 108 жителів Чернігівщини стали переможцями цієї грантової програми. З них 4 – це молодь віком від 18 до 25 років, які у межах молодіжного напряму отримають гранти розміром до 150 тисяч гривень для реалізації власних бізнес-ідей.
Загальна сума фінансової підтримки від держави становить 26,4 млн грн. Схвалені бізнес-проєкти передбачають створення в області 189 нових робочих місць.
Напрями підприємництва, які обирають грантоотримувачі, різноманітні. Найпопулярніші з них: відкриття закладів харчування (кав’ярень, піцерій, фаст-фудів, кейтерингових компаній), магазинів (продуктових, квіткових, жіночого одягу та білизни, косметики, парфумерії, побутової хімії, товарів для тварин, для рибалок), салонів краси (студій нігтьової та перманентного макіяжу, масажного та косметологічного кабінетів, лазерної епіляції, барбершопів), ательє, навчально-розважальних та творчих студій тощо.
А ще є такі бізнес-ідеї: виробництво меду, вина, макаронних виробів та хлібобулочної продукції, виготовлення меблів-трансформерів, реабілітаційного обладнання, розвиток фермерського господарства, зокрема, вирощування овочів у відкритому ґрунті, розведення свиней з подальшим продажом туш та супутніх продуктів, відкриття пилорами, квіткової міні-ферми, пекарні, соляної кімнати, логопедичного кабінету, створення відпочинкового комплексу, розвиток стоматологічних послуг.
Серед цьогорічних переможців на отримання грантових коштів нашого регіону більшість (56,9 %) діючі фізичні особи-підприємці, 33,9 % – новачки у бізнесі, 9,2 % - юридичні особи. Також статистика свідчить, що серед грантоотримувачів переважають жінки – їх 62,6 %. Більшість переможців - у Чернігові.
Нагадаємо, за програмою «Власна справа» жителі прифронтових регіонів, до яких відноситься Чернігівщина, можуть отримати вдвічі більші мікрогранти залежно від кількості створених робочих місць:
- 300 тисяч гривень за умови створення одного робочого місця;
- 500 тисяч гривень - двох та більше.
Заявки на отримання гранту подаються через портал Дія разом з бізнес-планом: https://diia.gov.ua/services/categories/biznesu/yerobota
Дізнатися більше про державні грантові програми можна в офісах підтримки мікро- та малого бізнесу «Зроблено в Україні», які діють на базі Чернігівського обласного центру зайнятості (м. Чернігів, вул. Коцюбинського, 40; т. 0800-600-54) та Прилуцької філії Чернігівського обласного центру зайнятості (м. Прилуки, вул. Вокзальна, 46; т. 0462-97-62-85).
Чернігівський обласний центр зайнятості
Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.