Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 6 липня, 00:24:36

В області проведено операцію "Новорічна ялинка"

11.01.2013   10:52Агенцiя

Державною екологічною інспекцією у Чернігівській області в передноворічний період 2013 року організована і проведена операція "Новорічна ялинка".

З початком новорічних приготувань і сподівань на приємний передсвятковий настрій для державних інспекторів з охорони навколишнього природного середовища Чернігівської області настав сезон відловлювання "ялинкових браконьєрів".

Для проведення операції було розроблено та затверджено план спільних дій, згідно якого були створені рейдові групи з державних інспекторів з охорони навколишнього природного середовища, працівників УМВС та лісової охорони, які здійснювали чергування на автошляхах, ринках та пунктах реалізації щодо перевірки законності при перевезенні та реалізації новорічних ялинок. 

В ході проведення операції здійснено 45 рейдових перевірок, а саме: 5 лісогосподарських підприємств, 2 пункти транспортування, 7 місць збуту новорічних ялинок, 5 місць заготівлі (розчистка) на землях сільськогосподарського призначення та 26 - місць зростання самосійних дерев породи сосна.

Виявлено 1 порушення порядку заготівлі новорічних ялинок, 5 випадків самовільних рубок, 9 порушень порядку придбання та збуту ялинок.

Складено протоколи про адміністративну відповідальність на десятьох осіб, з них 2 протоколи складені за ст. 153 - знищення або пошкодження зелених насаджень, та ст. 65 - незаконна порубка, пошкодження та знищення лісових культур і молодняка, на загальну суму 255 грн.; 8 протоколів передано до розгляду місцевих судів за порушення придбання чи збуту об'єктів рослинного світу.
 
Обрахована сума збитків нанесених природним ресурсам становить 323109,57 грн., зокрема:
- розмір шкоди, заподіяної лісу, незаконним вирубуванням дерев сосни самосійної на землях Козилівської сільської ради Корюківського району становить 102710,40 грн., матеріали передано до Корюківського РВ УМВС в Чернігівській області;
- розмір шкоди, заподіяної лісу, незаконним вирубуванням дерев сосни самосійної на землях Пекурівської сільської ради Городнянського району становить 193569,60 грн., матеріали передано до Городнянського РВ УМВС в Чернігівській області;
- розмір шкоди, заподіяної навколишньому природному середовищу, внаслідок знесення дерев сосни новорічної поблизу с. Халявин Чернігівського району становить 25480,08 грн., матеріали передано до Чернігівського РВ УМВС в Чернігівській області;
- розмір шкоди, заподіяної навколишньому природному середовищу, внаслідок знесення дерев сосни новорічної в Новгород-Сіверському районі становить 1349,49 грн.

Хотілось би зазначити і той факт, що через масові вирубування хвойних насаджень, особливо сосни звичайної, та великі ціни на їх реалізацію в передноворічний період привели до того, що значна кількість цих сосен залишились нереалізованими і після новорічних свят, я непотріб, звалені в купи, де в подальшому накопичується і побутове сміття та вивозяться в найближчі від міста лісосмуги. 


Тетяна Войтенко

Останні новини Чернігівщини

15 невибагливих рослин для саду – "посадив і забув" 17:19

Красиві квіти, високі дерева та пишні кущі подобаються не лише затятим садівникам. Завжди приємно пройтися по квітучій і доглянутій ділянці. На жаль, на прополювання, затінення, поливання і вкривання на зиму витрачається багато сил і часу. Міським жителям така розкіш не по кишені.

Насіння чіа: в чому користь і шкода для організму людини

Насіння чіа: в чому користь і шкода для організму людини 17:14

Насіння чіа - це справжній суперфуд і лідер за вмістом нутрієнтів на грам. У чому ж полягає їх користь для чоловіків і для жінок?

Рецепт лимонаду: робимо корисним смачний літній напій

Рецепт лимонаду: робимо корисним смачний літній напій 16:53

У спеку хочеться освіжитися не простою водою, а смачним напоєм. Водночас газована вода, яка продається в магазинах, — один із тих продуктів, вживати які потрібно в дуже помірних кількостях.

Смачні рецепти вихідного дня: лимонний торт

Смачні рецепти вихідного дня: лимонний торт 16:49

Лимонний торт — неймовірно ароматний смаколик, знайомий з дитинства. Цей десерт можна готувати за базовим рецептом, щоб, наприклад, потішити домашніх у вихідний день.

Гороскоп на наступний тиждень

Гороскоп на наступний тиждень 10:34

Гороскоп (від дав.-гр. ὥρα, проміжок часу, період і дав.-гр. σκοπός, спостерігач) - в астрології - схематичне зображення «взаємного положення »планет в небі на цікавий для момент часу.