Про практики збереження ментального здоров’я – на обласному форумі
Вже вдруге на Чернігівщині проходить обласний форум, присвячений підтримці ментального здоров’я населення.
Захід організовано у рамках «Місяця обізнаності про ментальне здоровʼя» Всеукраїнської програми «Ти як», ініційованої першої леді Оленою Зеленською.
Серед присутніх – психологи, представники медицини, освіти, громадських організацій та органів влади.
Тетяна Лебедева, генеральна директорка обласної дитячої лікарні, де зібралися учасники форуму, наголосила:
«Цей захід – майданчик обміном досвіду. Ментальне здоров’я – це гармонія, той стан, який не тільки ми відчуваємо. Це – стан, який відчувають інші, спілкуючись з нами. Зараз все населення України живе в стресі. Але саме психологи закладів охорони здоров’я мають подвійне навантаження. Вони працюють як з пацієнтами, так і з лікарями, які також виснажуються і потребують ментальної підтримки. Серед наших колег багато тих, хто опановує психологію, як другу спеціальність».
Лікарка зауважила, що заклад працює над відкриттям центру ментального здоров’я. Наразі навчають фахівців, які будуть працювати в Центрі та організовують матеріально-технічну базу.
Серед організаторів форуму – Інна Чистенко, регіональна координаторка Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» та радниця голови ОДА.
«Ми тут, щоб збагатитися новими знаннями, перезавантажитися. Адже всі ми – надавачі послуг, від нас очікують допомоги. Але часто ми самі її потребуємо. Тому у цьому важливо знайти баланс», – акцентувала Інна Чистенко.
Також надали підтримку в проведенні заходу Представництво в Україні міжнародної Організації Save the Children International та Регіональна технічна робоча група з послуг з психічного здоров'я та психосоціальної підтримки (ПЗПСП) Київського Хабу.
Учасники форуму обговорили користь використання штучного інтелекту в своїй практичній діяльності. А Оксана Семенова, практичний психолог Чернігівської гімназії № 7, розповіла про проєкт «Toy Therapy Room» – кімнату терапії іграшкою.
Це місце, де кожен (дитина, підліток чи дорослий) через гру з м'якими іграшками висловлює свої емоції, переживання, заспокоюється.
Особливо допомагають такі заняття дітям з розладами аутистичного спектру (РАС). Можна забрати іграшку додому, щоб ділитися секретами, своїми проблемами чи навпаки успіхами.
Долучилися учасники форуму і до практичних занять, організованих чернігівським центром життєстійкості, а також благодійними фондами «Право на захист», «Рокада» та «Голоси дітей».
Мова про тренінги – «Відновлення ресурсу як щоденна навичка фахівця», «Профілактика професійного вигорання», «Майстерність працювати з конфліктами», «Відновлення ресурсу через гру: «Повернення до гри — повернення до себе».
До форуму долучилися в.о. заступника начальника Управління охорони здоров’я ОДА Олена Захарченко, радник з питань ПЗПСП Віктор Вус, а також Григорій Джевага, заступник директора з виховної роботи Навчально-наукового інституту професійної освіти та технологій НУЧК імені Т. Г. Шевченка.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації
Останні новини Чернігівщини

Ринок праці мовою цифр 14:19
Протягом січня-травня 2025 року на Чернігівщині:
Під виглядом спадкоємців заволоділи нерухомістю померлих чернігівців – викрито групу осіб 14:15
За процесуального керівництва Чернігівської окружної прокуратури повідомлено про підозру трьом чоловікам у шахрайстві у великих розмірах, використанні підроблених документів та легалізації майна, одержаного злочинним шляхом, вчинених за попередньою змовою групою осіб (ч. 3, 5 ст. 190, ч. 2 ст. 28 ч. 4 ст. 358, ч. 2 ст. 209 КК України).
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 14:08
Протягом минулої доби зареєстровано 7 небезпечних подій, а саме: 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення, 1 випадок загибелі на водних об'єктах, 3 дорожньо-транспортні пригоди та 2 пожежі. Внаслідок цих подій загинули 3 особи та 4 особи постраждали.

Після хвороб, операцій, травм і поранень: українці можуть отримати безкоштовну реабілітацію 11:35
За останні півтора року 600 тис. українців отримали безоплатну реабілітаційну допомогу. Зараз її надають у 555 медичних закладах – там переважно зроблений ремонт, є необхідне устаткування та фахівці.

Програма підтримки «Ветеранський спорт»: запитання та відповіді 11:17
Міністерство у справах ветеранів України спільно з Міністерством цифрової трансформації України з метою підтримки ветеранів війни, заохочення до фізичної активності, покращення психологічного здоров'я та соціальної інтеграції 15 січня 2025 року започаткували програму Ветеранський спорт.